salamatpediaco@gmail.com salamatpediaco@gmail.com .

salamatpediaco@gmail.com

انواع متخصص قلب و عروق

متخصصان قلب و عروق (cardiologist) پزشکانی هستند که به طور تخصصی در زمینه بیماری های قلبی یا بیماری های مربوط به قلب کار می کنند. دوره آموزش متخصص قلب و عروق تا 10 سال می‌تواند زمان ببرد.

متخصص قلب و عروق کیست؟
به عنوان متخصص قلب و عروق، این افراد در تشخیص، درمان و جلوگیری از بیماری های موثر بر قلب و رگ های بدن تخصص می یابند. بعضی از بیماری هایی که ممکن است افراد با آنها مواجه شوند، شامل آریتمی، آنژین، فشار خون بالا، بیماری قلبی، ایست قلبی،  نارسایی قلبی و بیماری عروق کرونری قلب هستند که شما را با متخصصان قلب مواجه می کنند.

به طور معمول شما به درمان بلند مدت و مستمر بیماری های قلبی می پردازید یا در پاسخ به وضعیتی اورژانسی که ممکن است زندگی شما را تهدید کند به سراغ این پزشکان می روید. ممکن است در مراقبت های دوران کهنسالی برای کنترل بیماری قلبی از خدمات این پزشکان استفاده کنید.

انواع متخصص قلب و عروق
اگرچه درمان سکته از زیر تخصص های متخصصان قلب محسوب می شود، متخصصان قلب کمی به سراغ این زمینه کاری می روند. در عوض، بیشتر متخصصان قلب به توسعه نقش خود در حوزه های تخصصی نظیر موارد زیر می پردازند؛

بیماری مادرزادی قلب در بزرگسالان؛
تصویربرداری قلبی؛
دستگاه-درمانی الکتریکی؛
الکتروفیزیولوژی؛
نارسایی قلبی (که شامل پیوند قلب و استفاده از دستگاه های پشتیبان می شود)؛
مداخله های پزشکی قلب و عروق.
حوزه های تخصصی جدیدی شامل کاردیو انکولوژی و بیماری هاای قلبی ارثی نیز اکنون مورد توجه قرار گرفته اند. اگر شما به دانش مربوط به علم قلب شناسی علاقه دارید، باید به سراغ فرصت های آکادمیک در زمینه تحقیقاتی بروید.

 

مسئولیت متخصص قلب
بهترین متخصص قلب و عروق مسئولیت های زیر را بر عهده دارد:

درمان افراد با بررسی و درک پیش زمینه های پزشکی آنها و معاینه آنها برای ارزیابی موقعیت و وضعیت سلامتی فعلی؛
استفاده از روش هایی برای جلوگیری، تشخیص و درمان انواع مشکلات قلبی؛
انجام آزمایشاتی نظیر اکوکاردیوگرام و تفسیر نتایج آزمایش برای اندازه گیری میزان کارآمدی عملکرد قلب، موضوعی که به شما برای تصمیم در مورد بهترین روش درمان کمک می کند؛
انجام روال های درمانی تخصصی، نظیر آنژیوگرافی انسداد شریان، برای درمان بیماری های قلبی؛
تجویز دارو برای درمان بیماری های قلبی مختلف؛
فراهم کردن پشتیبانی مداوم و توصیه هایی برای بیماران تحت درمان طولانی مدت؛
همکاری در تیم های چند تخصصی برای فعالیت نزدیک و مشورت در مورد وضعیت بیماران؛
پشتیبانی و ارائه مشورت برای همکارانی که در حوزه های دیگر تخصص دارند؛
کمک به مدیریت و بازرسی واحد؛
حضور در جلسات مدیریت کلینیک؛
تکمیل فعالیت های اداری که می تواند شامل هر چیزی از ثبت دقیق مداخله های صورت گرفته برای بیمار و ارجاعات تا نظارت بر اطلاعات بودجه ای باشد؛
آموزش و فراهم کردن پشتیبانی برای کارکنان جوان؛
انجام پژوهش های بالینی در حوزه مورد علاقه؛
پیشرو بودن در امتحان درمان های موفق جدید و داروهایی که توسط تحقیقات جدید توسعه داده شده اند.
کی باید به متخصص قلب و عروق مراجعه کنیم؟
اگر فردی دچار علائم بیماری های قلبی شود، پزشک معالج وی را به متخصص قلب ارجاع می دهد. علائمی که می توانند نشان گر مشکل قلبی باشند عبارتند از:

تنگی نفس؛
بی حالی؛
درد قفسه سینه؛
تغییر در ریتم تپش قلب؛
ضربان قلب نامنظم
فشار خون بالا
متخصص قلب و عروق (کاردیولوژیست) می تواند آزمایشات دیگری را برای لرزش قلب یا یک ریتم قلبی غیرعادی توصیه کند. آنها اغلب به درمان بیمارانی می پردازند که حمله قلبی، ایست قلبی یا باقی مشکلات قلبی دیگر را داشته اند. آنها به تصمیم گیری در مورد عمل قلب، کاتتریزاسیون قلبی و آنژیوپلاستی و استنت زدن می پردازند.

بهترین متخصص قلب و عروق تهران را چگونه انتخاب کنیم؟

برای مراجعه به بهترین متخصص قلب باید فاکتورهای زیادی را در نظر بگیرید. از جمله:

دسترسی فاکتور مهم در انتخاب بهترین متخصص قلب
محل قرار گیری مطب متخصص و بیمارستانی که وی در آن کار می کند، عوامل مهمی برای انتخاب متخصص شما محسوب می شوند. اگر شما بیماری قلبی فعالی دارید، ممکن است نیاز به چندین مراجعه به مطب متخصص قلب داشته باشید تا به انجام چک آپ و آزمایشات در طول سال بپردازید. با وجود مراکز گسترده در سطح شهر و کشور، انتخاب پزشکی در دسترس بدون این که کیفیت مراقبت را فدا کنید مسئله با اهمیتی محسوب می شود. بنابراین اگر در شمال تهران زندگی می‌کنید می‌توانید به دکتر سپیده پزشکی، بهترین متخصص قلب شمال تهران مراجعه کنید.

داشتن اعتبارنامه
متخصص قلب و عروق پزشکی است که به طور تخصصی به فعالیت در حوزه پیشگیری و درمان بیماری های قلب و رگ های خونی می پردازد. اعتبار نامه هایی وجود دارند که باید در زمان انتخاب متخصص به آنها دقت کنید. برای مثال در ایالات متحده حروف اختصاری A.C.C پس از نام پزشک نشان دهنده فلوشیپ کالج آمریکای قلب از جانب پزشک می باشد. داشتن چنین اعتبارنامه هایی نشان می دهد که پزشک فرد حرفه ای منتخب محسوب می شود که از جانب متخصصان برتر در حوزه قلب و عروق مدرک خود را دریافت کرده است. دکتر سپیده پزشکی دارای فلوشیپ بیماری های مادرزادی قلب و CMRI از سوئیس هستند.

از دیگران بپرسید
زمانی که متخصصان قلب در دسترسی که مدارک مناسبی دارند و بیمه شما را می پذیرند شناختید، با افراد دیگر جامعه خود در مورد آنها صحبت کنید. با افراد آشنایی که پیش از این به متخصص قلب و عروق مراجعه کرده اند مشورت کنید. نظر آنها در مورد پزشک و سیستم درمانی ای که پزشک از آن استفاده می کند بپرسید.

برقراری ارتباط خوب با بیمار قلبی
این بخش بسیار مهمی از هر رابطه پزشک بیمار محسوب می شود. شما نیاز به این دارید که از پاسخ مناسب به سوالات خود مطمئن شوید. شما باید بخشی از تصمیمات مربوط به سلامتی خود باشید.متخصص قلب و عروقی پیدا کنید که شما را در جریان امور قرار می دهد و با کمک شما برای بهبود سلامت شما تلاش می کند.

نوآور در روش و درمان بیماری قلبی
متخصص قلبی را پیدا کنید که پیشرو تخصص خود محسوب می شود. زمانی که به جلوگیری و درمان بیماری های قلبی می پردازید، علم پزشکی همواره در حال بهبود است. شما به متخصصی نیاز دارید که اطلاعات درجه اولی از این تغییرات در اختیار داشته باشد، کسی که بخشی از پیشرفت این حوزه باشد. انتخاب دکتر سپیده پزشکی، بهترین مختصص قلب زعفرانیه، گزینه بسیار عاقلانه‌ای است.

 

دکتر سپیده پزشکی

 متخصص قلب و عروق
فلوشیپ بیماریهای مادرزادی قلب بالغین(FACHD)

فلوشیپ (CMRI)از سوئیس

عضو انجمن قلب و عروق آمریکا


برچسب: #متخصص-قلب-عروق، #درد-قلب، #بهترین-متخصص-قلب،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۶ مهر ۱۳۹۸ساعت: ۰۵:۲۹:۵۲ توسط:سلامت پدیا موضوع: نظرات (0)