salamatpediaco@gmail.com salamatpediaco@gmail.com .

salamatpediaco@gmail.com

نحوه برخورد با مشتری ناراضی

صاحبین مشاغل هیچ وقت نمی خواهند که مشتریان آنها ناراضی باشند. پیش آمدن چنین مساله ای اصلا برای یک تجارت خوب نیست. ما از ۱۷ کار آفرین خواستیم تا راه حل های خود را برای رسیدگی به مشتریان ناراضی به اشتراک بگذارند، که در ادامه نظرات آنها را درباره ی نحوه برخورد با مشتری ناراضی بررسی می کنیم.

نحوه برخورد با مشتری شاکی
در ابتدا هیچ واکنشی نشان ندهید.
فقط شنونده باشید و سعی کنید خودتان را جای آنها بگذارید. خیلی از افراد سریعا واکنش نشان می دهند! ولی مساله مهم اینجاست که پیش از نشان دادن هر گونه واکنشی ابتدا متوجه شوید که مشکل اصلی چیست و از کجا سرچشمه گرفته است. نشان دهید که به طور صادقانه مشکل آنها برای شما اهمیت دارد. اگر صادقانه با آنها رفتار کنید، حل کردن مشکلات آنها هم بسیار ساده تر خواهد شد.

یک حد واسط برای نیازها در نظر بگیرید.
مشتری ها هم انسان هستند. از خودتان بپرسید که اگر جای آنها بودید واقعا چه می خواستید. برای آن چه که انها می خواهند و آن چه که مد نظر شما است، حد واسطی پیدا کنید. این کار را می توان سازش نامید، اما در حقیقت شما دارید فداکاری می کنید. برای مثال، با در نظر گرفتن مقداری تخفیف در صورت حساب مشتریان ناراضی، می توانید با آن ها ابراز همدردی کنید.

در تیم مشتریان باشید.
ما مکرراً به فروشنده های خود می آموزیم که همیشه سعی کنند که در تیم مشتری ها باشند. به عنوان مثال، مشتری می خواهد خارج از سیاست های بازگشت و پس از اتمام مهلت زمان لازمه برای برگشت دادن، محصولی را باز گرداند.

به جای اینکه بگوید “متأسفیم، خیلی دیر است که محصول را برگردانید” ما به آنها می گوییم که بگویند” به نظر می رسد که خارج از مهلت تعیین شده تصمیم دارید این محصول را برگردانید. اما اجازه دهید ببینم چه کاری می توانم برای شما انجام دهم. ” در این صورت، مشتری به فروشنده به چشم یک متحد نگاه می کند، نه کسی که در جبهه مقابل اوست!

از بینش مشتریان شاکی خود استفاده کنید.
می توانید از مشتریان ناراضی به عنوان یک سرمایه ی طلایی برای بهبود بخشیدن به محصول یا خدمات خود استفاده کنید. به نقطه نظرات آنها گوش دهید و از آن ها به عنوان یک هدیه بهره ببرید.

بلافاصله ابراز مخالفت نکنید.
یکی از بهترین کارها در نحوه برخورد با مشتری ناراضی این است که هیچ وقت بلافاصله با یک مشتری مخالفت نکنید، این کار فقط باعث می شود که مکالمه بیش از پیش خصمانه تر شود. همدلی و توافق با مشتریان می تواند سازنده تر باشد. همچنین رفتار ملایمت آمیز هم باعث می شود که مشتری آرام شود و هم شما به طور بالقوه می توانید از نظرات مشتریان استفاده کنید.

بگذارید آنها به یک راه حل برسند.
این نوع مکالمات معمولا باعث پیدا شدن راه حل هایی می شود که رضایت مشتریان را جلب می کند و این بسیار رضایت بخش است. همچنین ممکن است به راه حل هایی برسید که می توانید با استفاده از آنها، مشکلی که متوجه نشده اید را برطرف کنید. این بهترین نوع بازخورد (فید بک) از تجارت شما است!

 

اپلیکیشن حضور و غیاب دینگ


برچسب: #مشتری-ناراضی، #تجارت-خوب، #مشتریان-شاکی،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۲ شهریور ۱۳۹۸ساعت: ۰۱:۰۷:۲۴ توسط:سلامت پدیا موضوع: نظرات (0)