salamatpediaco@gmail.com salamatpediaco@gmail.com .

salamatpediaco@gmail.com

خون در اسپرم

خون در اسپرم
 
رنگ صورتی یا قرمز معمولاً نشانه خون تازه است.  مایع منی خونی به عنوان هماتو اسپرمیا معروف است. معمولا نفوذ خون در منی باعث تغییر رنگ اسپرم سالم می شود. منی صورتی یا قرمز به علت های مختلفی ایجاد می شود که مهم ترین علل آن عبارتند از : 
 بیوپسی یا نمونه برداری از پروستات
 بیوپسی هنگامی انجام می شود که پزشک نمونه بافتی از غده پروستات بگیرد.  این روش شامل برش بافت است ، که ممکن است خون را در مجاری ادراری یا مجاری انزال وارد کند.  جراحی همچنین می تواند باعث نشت خون در این منطقه شود.

 خون می تواند با موادی در پروستات مخلوط شود که هنگام انزال تولید می شوند.  اینها می توانند باعث شوند مایع منی شما مایل به قرمز ، مایل به صورتی یا مایل به قهوه ای باشد.

فشار خون بالا
 فشار خون بالا می تواند باعث شود خون در مایع منی ظاهر شود ، به خصوص اگر تحت درمان قرار نگیرد.  در بعضی موارد ، ممکن است علائم دیگری را تجربه نکنید.

 علائم دیگری که ممکن است داشته باشید عبارتند از :
تنگی نفس
خون دماغ شدن
سردرد
بیماری های مقاربتی
بیماری های مقاربتی مانند هرپس ( تبخال تناسلی )  ، کلامیدیا و گنوره (سوزاک ) می توانند باعث شوند خون در مایع منی ظاهر شود.

 علائم دیگر این بیماری ها می تواند شامل موارد زیر باشند:
درد یا سوزش هنگام ادرار
درد یا تورم در بیضه ها
ترشحات غیرمعمول زرد یا رنگی از آلت تناسلی
 رابطه جنسی ناموفق یا استمناء
 در بعضی موارد ، انزال مکرر می تواند باعث شود خون در مایع منی ظاهر شود. نداشتن ارگاسم برای مدت طولانی یا متوقف کردن خود قبل از انزال نیز می تواند باعث ورود خون به مایع منی شود.  این حالت معمولاً دلیلی برای نگرانی ندارد و باید ظرف یک یا دو روز برطرف شود.

سرطان پروستات ، بیضه یا مجرای ادراری
 در موارد نادر ، مایع منی خونی می تواند نشانه سرطان پروستات ، بیضه یا مجرای ادرار باشد.  این سرطان ها معمولاً با موفقیت درمان می شوند ، حتی در مراحل پایانی.

 علائم دیگر می تواند شامل درد یا ناراحتی در نواحی زیر شوند :
بیضه ها
اسکروتوم
پایین شکم
کمر
آلت تناسلی و نواحی اطراف

 

مرکز آموزش و درمان بیماری های جنسی
متخصص پزشکی اجتماعی و طب پیشگیری


برچسب: #خون-در-اسپرم، #بیماری-مقاربتی، #رنگ-اسپرم-سالم،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۰ شهریور ۱۳۹۸ساعت: ۱۲:۵۸:۴۶ توسط:سلامت پدیا موضوع: نظرات (0)