salamatpediaco@gmail.com salamatpediaco@gmail.com .

salamatpediaco@gmail.com

تزریق ژل لب

 اغلب فیلر های لب بین 6 تا 8 ماه ماندگاری داشته و اغلب افراد جهت حفظ و بهبود نتایج فیلر ها هر 6 تا 12 ماه این فرایند را انجام می دهند. این مسئله کاملا به بودجه و نوع ظاهر دلخواه فرد بستگی دارد. فیلر های لب با هدف افزایش حجم و بهبود شکل لب ها استفاده می شوند.

اثرات این فیلر ها تقریبا 6 تا 12 ماه ماندگاری دارد. فیلر های لب متعددی در بازار وجود دارند که به تایید سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) رسیده و هر کدام مزایا و معایب خاص خود را دارد.

برجسته سازی لب ها یک فرایند زیبایی است که می تواند در دستیابی به لب هایی حجیم تر و دارای شکل مناسب تر به فرد کمک کند. یکی از رایج ترین روش های برجسته سازی لب تزریق فیلر لب می باشد.

در این فرایند از فیلر های پوستی همچون هیالورونیک اسید استفاده شده تا حجم لب ها به صورت موقت افزایش پیدا کند. هیالورونیک اسید ماده ای است که به صورت طبیعی در بدن انسان یافت شده و جایگزین کلاژن می شود. این فیلر به دلیل ایمنی و ماندگاری بالاتر به عنوان فیلر انتخابی به کار گرفته می شود.

هدف از تزریق ژل لب

انتخاب بهترین مارک ژل برای تزریق لب ، و حتی انتخاب میان محصولات مختلف یک برند، کاری پیچیده است. چرا که هر کدام از این محصولات ویژگی های منحصر به فردی دارند که می تواند آنها را به گزینه برتر برای شرایط خاص شما تبدیل کند. ما تلاش کردیم تا در ادامه بهترین محصولات ژل لب  برای فرم دهی لب و افزایش حجم لب ها و از بین بردن چین و چروک خط لبخند برای شما گردآوری کنیم.

اولین موردی که فرد باید در هنگام دریافت فیلر لب به آن توجه کند نوع ظاهری است که به داشتن آن علاقه دارد.

هدف از تزریق فیلر های لب

آیا تمایل دارید خط لب مشخصی داشته باشید یا مایل به داشتن لب هایی با ظاهر حجیم تر هستید؟

پاسخ دادن به این سوال در انتخاب نوع فیلر مناسب به فرد کمک می کند.

قبل از ملاقات با پزشک باید سوالات زیر را از خود پرسید:

به داشتن چه نوع ظاهری علاقه دارم؟

آیا تمایل دارم خط لبی مشخص و واضح داشته باشم؟

آیا تمایل دارم لب هایم ظاهری پر و بزرگ تر داشته باشند؟

انتخاب نوع مواد تزریقی

در هنگام انتخاب نوع ماده تزریقی، شناخت گزینه های مختلف اهمیت دارد. انواع فیلر های لب، از مواد اولیه مختلفی درست می شوند و طول عمر های مختلفی دارند. ژل لب یا فیلر های لب را می توان به دو خانواده اصلی تقسیم کرد :

فیلر های لب کلاژن

کلاژن متداول ترین ساختار پروتئینی در بدن است و اکثر بافت های پیوندی بدن بر پایه کلاژن ساخته می شوند. از نظر تاریخی، این ماده رایج ترین فیلر لب می باشد. با این حال، به دلیل ماندگاری نه چندان زیاد امروزه به ندرت از این فیلر استفاده می شود. علاوه بر آن، کلاژن در بسیاری از افراد واکنش های حساسیتی ایجاد می کند.

ژل لب هیالورونیک اسید

امروزه ژل های هیالورونیک اسید HA به صورت گسترده در فرایند های افزایش حجم و مشخص کردن خط لب ها به کار گرفته می شوند. هیالورونیک اسید ماده ای ژله مانند است که توسط باکتری ها ساخته می شود. این ماده با متصل شدن به مولکول های آب در پوست، حجم لب ها را افزایش می دهد. این فیلر ها به آرامی جذب شده و جهت دستیابی به ظاهر دلخواه می توان آن ها را غلیظ یا رقیق تر کرد.

در حالی که ژل های تزریقی لب خصوصیات مشترکی دارند اما دارای تفاوت های اندک و مهمی نیز هستند که دانستن آن ها مفید است.

 

انتخاب ژل لب

انتخاب فیلر مناسب برای هر فرد، به عوامل زیادی چون هدف از تزریق، فرم دلخواه نهایی، سن، میزان چین و چروک پوست، حجم بافت لب فعلی، سابقه تزریق فیلر، حساسیت های دارویی و … بستگی دارد. اما اگر بخواهیم به زبان ساده بر اساس هدف شما از تزریق، فیلر ها را پیشنهاد دهیم، می توانید راهنمای زیر را ارائه دهیم :

اگر میخواهید خط لب شما بهتر دیده شود : رستیلن سیلک

اگر افزایش حجم و پر شدن لب برای شما اهمیت دارد : رستیلن و رستیلن ال یا ژوودرم اولترا

اگر به دنبال از بین بردن خطوط و چروک هستید : ژوودرم وولبلا

هشدار

این راهنما، صرفا جهت آشنایی شما عزیزان با انواع فیلر است و نمی تواند مبنای انتخاب برای شما قرار بگیرد. برای انتخاب روش مناسب، باید با مشاور پوست و مو و زیبایی خود مشورت کنید و با سنجش گزینه ها بهترین روش را برای خود برگزینید.

افزایش ماندگاری ژل لب

همانطور که قبلا گفته شد، تزریق هر کدام از انواع فیلر های لب راه حلی موقت است که معمولا ظرف 6 تا 12 ماه جذب بدن می شود. با این حال، اقداماتی وجود دارند که می توانند سبب افزایش ماندگاری اثرات این فیلر ها شوند:

از محصولات ضد آفتاب استفاده کنید

قرار گرفتن بیش از حد در معرض اشعه های فرابنفش نور خورشید تاثیر نامطلوبی بر پوست و نتایج حاصل از تزریق فیلر های لب خواهد داشت. افراد باید با استفاده از مواد ضد آفتاب با کیفیت آسیب های ناشی از نور خورشید را به حداقل برسانند. علاوه بر آن، در هر زمان ممکن باید از کلاه استفاده کرده و از قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید در ساعات اوج تابش اجتناب کرد.

پوست خود را مرطوب نگه دارید

رطوبت برای سلامت سلول های پوست حیاتی بوده و می تواند نتایج حاصل از تزریق فیلر های لب را بهبود بخشد. افراد باید جهت مرطوب نگه داشتن پوست خود در طول روز مقادیر فراوانی آب نوشیده و از یک مرطوب کننده مناسب استفاده کنند.

آرامش داشته باشید

استرس سبب آزاد سازی هورمون کورتیزول می شود. این هورمون فرایند پیری را سرعت بخشیده و هیالورونیک اسید را با سرعت بالاتری می شکند.

 

 

پوست پدیا مرجع تخصصی مشاوره پوست و مو

زیر نظر دکتر گیتا مجید زاده و دکتر نابت تاجمیر ریاحی


برچسب: #تزریق-ژل-لب، #ژل-لب، #فیلر-لب،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۴ مرداد ۱۳۹۸ساعت: ۰۳:۰۹:۴۵ توسط:سلامت پدیا موضوع: نظرات (0)