salamatpediaco@gmail.com salamatpediaco@gmail.com .

salamatpediaco@gmail.com

درمان زگیل با لیزر

زگیل تناسلی یک بیماری منتقل شونده جنسی است که توسط ویروس پاپیلومای انسانی یا HPV ایجاد می شود. 

 زگیل های تناسلی را می توان به وسیله انجماد یا داروهای موضعی درمان کرد. این روش های درمانی ویروس HPV را از بین نبرده و حتی در صورت عدم حضور زگیل ها باز هم احتمال انتقال بیماری از فرد درمان شده به افراد دیگر وجود دارد. افراد باید جهت انتخاب بهترین گزینه درمانی با پزشک خود مشورت کنند.

درمان زگیل تناسلی با لیزر

بسته به تعداد زگیل ها و وسعت ناحیه درمان، امکان دارد از بی حسی موضعی یا بیهوشی عمومی استفاده شود. ویروس HPV علاوه بر ایجاد زگیل های تناسلی سبب بروز تغییرات غیر طبیعی در سلول های دهانه رحم نیز می شود.

چنین تغییراتی به روش متفاوتی با زگیل های تناسلی درمان می شوند. امکان دارد پزشکان جهت درمان این بیماری انواع مشخصی از جراحی ها را پیشنهاد دهند. از جمله این جراحی ها می توان به جراحی با لیزر اشاره کرد.

موارد قابل انتظار پس از جراحی با لیزر CO2

مدت بهبودی بسته به محل و تعداد زگیل های درمان شده متفاوت است. فرایند التیام معمولا ۲ تا ۴ هفته به طول می انجامد. افرادی که تحت جراحی با لیزر قرار گرفته اند باید در صورت بروز هر کدام از موارد زیر با پزشک خود تماس گیرند:

خونریزی که بیشتر از یک هفته ادامه پیدا کند.

تب

درد شدید

بوی بد یا ترشحات زرد رنگ که می تواند بیانگر ابتلا به عفونت باشد.

تا زمانی که زخم ها به طور کامل التیام نیافته اند باید از برقراری رابطه جنسی اجتناب کرد. این زخم ها بسته به ناحیه درمان شده ظرف ۱ تا ۳ هفته التیام می یابند.

آیا لیزر زگیل تناسلی درد دارد؟

در حین درمان با استفاده از لیزر شما ممکن است درد کمی مانند احساس گزش احساس کنید ولیبعد از لیزر  شما دردی را تجربه نخواهید کرد.

 

مرکز آموزش و درمان بیماری های جنسی

متخصص پزشکی اجتماعی و طب پیشگیری


برچسب: #درمان-زگیل، #درمان-زگیل-با-لیزر، #زگیل-تناسلی،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ساعت: ۰۱:۲۹:۴۸ توسط:سلامت پدیا موضوع: نظرات (0)