salamatpediaco@gmail.com salamatpediaco@gmail.com .

salamatpediaco@gmail.com

مواد غذایی مضر برای نعوظ

مواد غذایی مضر برای نعوظ

گفته می شود که آلت تناسلی عملکردی مستقل از بدن دارد. این یعنی همواره نمی توان به یک نعوظ مناسب دست یافت. برخی از نوشیدنی ها و مواد غذایی مضر برای نعوظ، می توانند به عملکرد جنسی مردان، آسیب رسانده و به صورت مستقیم یا غیر مستقیم در تغییر سطح هورمون های بدن دخالت کنند.

عمکلرد مناسب آلت تناسلی مردانه به هورمون تستوسترون بستگی دارد. بنابراین، هر چیزی که سبب کاهش تستوسترون شود، عملکرد آلت را نیز تحت تاثیر قرار خواهد داد. ۱۱ ماده غذایی و نوشیدنی که در ادامه ذکر می گردد، از جمله بدترین مواد برای آلت تناسلی هستند.

مواد غذایی و نوشیدنی های مضر برای نعوظ

سویا

در هنگام سفارش غذا، پیش غذای خود را هوشمندانه انتخاب کرده و سویای پخته را پیش غذایی نامناسب برای نعوظ آلت در نظر بگیرید. یک مطالعه که در مجله ((پیشگیری و شیوع بیومارکرهای سرطان)) چاپ شد، دریافت که مصرف روزانه ۲ پیمانه از پودر پروتئین سویای خالص سطح تستوسترون مردان را ظرف ۴ هفته تا ۱۹ درصد کاهش داد.

آرد سفید و کربوهیدرات های (قند) فرآوری شده

مصرف بیش از حد کربوهیدرات های ساده می تواند منجر به افزایش وزن شود. اثبات شده است که افزایش میزان چربی بدن سطح هورمون استروژن و تستوسترون را در مردان به ترتیب افزایش و کاهش می دهد. در یک تحقیق که در مجله ((مراقبت دیابت)) چاپ شد، سطح تستوسترون ۴۰ درصد از شرکت کنندگان چاق و غیر دیابتی پایین تر از حد طبیعی بود.

مصرف بیش از حد نوشیدنی های الکلی

طبق شواهد علمی، الکل حساسیت بدن فرد را کاهش داده و زمان واکنش آن را افزایش می دهد. همچنین، مصرف بیش از حد الکل می تواند بر سطوح هورمون ها تاثیرگذار باشد. الکل نه تنها سبب چاقی شکمی می شود بلکه محققان بیان می کنند که مصرف روزانه ۵ نوشیدنی الکلی یا بیشتر می تواند سبب سرکوب تولید تستوسترون شود. به نظر می رسد مصرف مقادیر کمتر (۱ تا ۲ نوشیدنی) تاثیر اندکی بر تستوسترون داشته و یا اثر آن بلافاصله پدیدار نمی شود. بنابراین باید تعادل را رعایت کرده و حداکثر ۲ نوشیدنی در روز میل کنید.

گوشت گاو هایی که از موادی غیر از علف تغذیه شده اند

هنگامی که قصد دارید در رژیم غذایی خود از مزایای پروتئین فراوان موجود در گوشت قرمز استفاده کنید، مطمئن شوید که آن گاو با علف تغذیه شده است. مصرف گوشت گاو هایی که به آن ها آنتی بیوتیک و هورمون های مصنوعی داده شده، می تواند سبب اختلال در مقدار طبیعی تستوسترون شود.

آب معدنی

از دیگر مواد غذایی مضر برای نعوظ، آب معدنی می باشد. در این مورد، آب مشکلی نداشته و عامل مضر بطری پلاستیکی است. بیسفنول A که به BPA نیز شناخته می شود یک ترکیب شیمیایی است که در اغلب ظروف پلاستیکی حاوی مواد غذایی یافت می شود. این ماده اثراتی منفی بر باروری مردان و زنان دارد. یک مطالعه در مجله ((باروری و نازایی)) دریافت که ارتباط قابل توجهی بین غلظت BPA موجود در ادرار مردان و تعداد، تراکم و حیات اسپرم های آن ها وجود دارد. همچنین مطالعه ای دیگر از دانشکده سلامت جامعه دانشگاه هاروارد دریافت زنانی که بیشترین مقادیر BPA را در بدن خود داشتند، تخمک هایی تولید کردند که دوامی ۲۷ درصد کمتر از میزان طبیعی داشتند.

 

 

دکتر عباس انتظاری

مرکز آموزش و درمان بیماری های جنسی

متخصص پزشکی اجتماعی و طب پیشگیری

 


برچسب: #نعوظ،#کاهش-میل-جنسی،#رابطه-جنسی-سالم،#مواد-غذایی-مضر،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲ مرداد ۱۳۹۸ساعت: ۰۳:۰۹:۱۰ توسط:سلامت پدیا موضوع: نظرات (0)