salamatpediaco@gmail.com salamatpediaco@gmail.com .

salamatpediaco@gmail.com

ناگفته های بیماری پوست پرتقالی در اثر سرطان سینه

علت درمان پوست پرتقالی یا منافذ باز پوست چیست و چگونه می توان آن را درمان کرد؟ پزشکان یکی از علل اصلی بروز پوست پرتقالی به خصوص بر روی پوست سینه را، سرطان سینه بیان کرده اند. اما سایر علت های این بیماری چیست؟
منظور از حفره های شبیه به پوست پرتقال، فرورفتگی بر روی پوست و یا چین و چروک روی آن است. در زبان فرانسوی نیز این حالت را با عبارت « پوست پرتقال » معرفی می کنند. این نوع از فرورفتگی و حفره می تواند در هر جایی از پوست شما اتفاق بیوفتد.

علل مختلفی برای به وجود آمدن این حفره ها بر روی پوست وجود دارند. برخی از این موارد بی خطر بوده اما برخی دیگر ممکن است تا حدی خطرناک و جدی باشند. به عنوان مثال، این علائم روی پوست اگر در ناحیه سینه ظاهر شوند، ممکن است نشانه ای از سرطان سینه باشند.

هشدار: اگر حفره های شبیه به پوست پرتقال بر روی ناحیه سینه شما شکل گرفته اند حتما به یک پزشک متخصص مراجعه کنید.

بالا رفتن سن و سال

با افزایش سن، قابلیت ارتجاعی پوست کاهش می یابد. در نتیجه پوست استحکام قبل را نداشته و حالت افتادگی پیدا می کند. منافذ پوستی بزرگتر می شوند و در نتیجه حفره های شبیه به پوست پرتقال بر روی صورت شما پدیدار خواهند شد.

اندازه منافذ پوستی شما بستگی به عوامل ژنتیکی داشته و در نتیجه نمی توان آن ها را کوچک تر کرد. با این حال امکان بازگردانی قابلیت ارتجاعی پوست و کوچک تر نشان دادن منافذ وجود دارد.

کراتوز پیلاریس

کراتوز پیلاریس یک مشکل پوستی است که شباهت زیادی به جوش ها دارد. این حالت معمولا در ناحیه بالای دست و یا جلوی زانوها به وجود می آید. امکان بروز کراتوز پیلاریس بر روی گونه کودکان نیز وجود دارد.

این برآمدگی ها و ضایعات معمولا در اثر سلول های مرده پوستی ایجاد می شوند و بی خطر هستند. اما ممکن است خارش ایجاد کرده یا خشک باشند. درمان مشکل خشکی پوست می تواند این ضایعات را نیز بهبود ببخشد تا کمتر به چشم بیایند.

همه چیز درباره کراتوزپیلاریس


سلولیت

سلولیت، گوشت کم رنگ و بیرون زده ای است که بیشتر اوقات بر روی زانوها، باسن و کمر پدیدار می شوند. سلولیت در بانوان رایج بوده به خصوص وقتی که سن آن ها بالا می رود. علت بروز این مشکل هنوز نامعلوم است.

سلولیت بسیار رایج بوده و بی خطر است. درمان برای آن ضروری نیست و اکثر درمان ها نیز موثر نیستند.

درمان قطعی سلولیت با لیزر

لنفدوم

لنفدوم همان ورم در ناحیه دست یا پا است. معمولا این مشکل در یک دست یا یک پا بروز می کند. علت به وجود آمدن این مشکل نیز وجود انسداد در سیستم لنفاوی بدن است. اسنداد در این سیستم معمولا به خاطر برداشتن و یا آسیب دیدن رشته های لنفاوی در حین درمان سرطان است.

از جمله علائم لنفدوم می توان به موارد اشاره داشت:

 • ورم بخشی از پا و یا کل پا
 • درد و ناراحتی
 • عفونت
 • پوست سخت و ضخیم
 • حس سنگینی یا فشار
 • کاهش محدوده حرکتی

  برای درمان لنفدوم هیچ راه خاصی وجود ندارد، اما می توان با برخی اقدامات در خانه یا در مطب پزشک آن را کنترل کرد.

 

عفونت

عفونت های پوستی می توانند منجر به ایجاد پوست پرتقالی شوند. عفونت ها معمولا در اثر ورود باکتری ها به داخل محدوده پوست ایجاد می شوند. سلولیت یکی از رایج ترین عفونت های پوستی است و معمولا پای افراد را تحت تاثیر خود قرار می دهد.

از جمله علائم عفونت های پوستی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • گرما
 • ورم
 • قرمزی
 • تب


  سرطان سینه

  حفره و درون رفتگی های شبیه به پوست پرتقال بر روی قفسه سینه شما می تواند نشانه سرطان پستان التهابی باشد. اگر این نشانه در بدن شما وجود دارد هر چه سریعتر به ملاقات پزشک بروید. این نوع از سرطان را نمی توان به سادگی تشخیص داد بنابراین مشورت کردن با پزشکان بسیار ضروری است.

از جمله علائم سرطان التهابی پستان می توان موارد زیر را معرفی کرد:

 • ورم سینه
 • قرمزی یا زخم در ناحیه پستان
 • داخل رفتن نوک پستان
 • سنگینی پستان


  پوست پدیا مرجع تخصصی مشاوره پوست و مو

   

برچسب: #بوتاکس درمانی، #بیماری های پوست، #ترمیم پوست،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۴ تیر ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۰۲:۵۸ توسط:سلامت پدیا موضوع: نظرات (0)