salamatpediaco@gmail.com salamatpediaco@gmail.com .

salamatpediaco@gmail.com

احزاب سیاسی کانادا می خواهند خرید خانه را تسهیل کنند

برنامه جدید دولت فدرال برای تسهیل خرید خانه در کانادا در بازار مسکن در ابتدای ماه سپتامبر ۲۰۱۹ اجرایی خواهد شد، دقیقا کمی پیش از کمپین های انتخاباتی جدید، که پیشبینی می شود مناظره های داغی در این رابطه داشته باشند.

اطلاعاتی اندک ولی تازه از برنامه دولت، که در ماه مارس در اعلام بودجه دولت فدرال به آن اشاره شده بود، روز دوشنبه ۱۷ ژوئن منتشر شد. این اطلاعات شامل روز شروع برنامه یعنی ۲ سپتامبر نیز می شود.

طرح تسهیل خرید خانه در کانادا
به گفته مقامات دولتی سایتی جدید در انتهای ژولای راه اندازی خواهد شد تا به خریداران بالقوه اجازه دهد، مشمول بودن خود در برنامه و میزان منفعت مالی خود از این برنامه را پیش از ورود به آن بررسی کنند.

این طرح تشویقی ۱,۲۵۰  میلیون دلاری ( ۱.۲۵ میلیارد دلار) ، خریدارانی که حداقل پیش پرداخت خانه را که بین ۵ تا ۱۰ درصد مبلغ رهن خانه که بر اساس برنامه اشتراکی منصفانه ، که از طریق سازمان رهن و خانه داری کانادا مدیریت می شود،  تعیین شده، بتوانند بپردازند، به عنوان جامعه هدف خود در نظر گرفته است. سقف ۱۰ درصدی مربوط به خانه های نو ساز است.

خانوار هایی با درآمد سالانه ۱۲۰,۰۰۰ دلار که بتوانند ۵ درصد پیش پرداخت خانه را بپردازند میتوانند برای مبلغ رهن تا سقف ۵۶۵۰۰۰ دلار ، مشمول طرح شناخته شوند.

مشارکت دولت کانادا در سود و زیان طرح تسهیل
دولت همچنین تایید کرده که به دلیل آنکه در برنامه تسهیل خرید خانه در کانادا، سهم منصفانه خود را می دهد، در سود و زیان حاصل از افزایش یا کاهش قیمت خانه در طی زمان اجاره سهیم خواهد بود. هر درآمدی که دولت از این طریق کسب کند به درآمد های عمومی باز خواهد گشت.

اجاره دهندگانی که در این طرح شرکت می کنند، ملزم به پرداخت ماهیانه سهم دولت از سود شان نیستند، اما انتظار می رود سهم دولت را هنگام فروش خانه یا در زمان پایان طرح رهن ۲۵ ساله به دولت بپردازند. همچنین مالکین می توانند به انتخاب خود تمام سود سهم تشویقی که از دولت گرفته اند را در هر مقطع زمانی از رهن که مناسب دیدند بپردازند.

سخنان وزیر خانواده، کودکان و توسعه اجتماعی کانادا
ژان ایو داکلاس Jean-Yves Duclos وزیر خانواده، کودکان و توسعه اجتماعی کانادا در مصاحبه با National Post گفت :

” ما این برنامه را در سال ۲۰۱۹ شروع نکردیم، تمامی لایحه های بودجه دولت ابزارهایی را برای تسهیل خانه دار شدن در کانادا در نظر گرفته بودند، در ۴ سال گذشته مشکلات بسیاری در این زمینه داشتیم و پیش بینی میکنیم این مشکلات در سال های پیش رو نیز ادامه داشته باشند.”

موسسه حقوقی اَپلو | مهاجرت به کانادا | اخذ اقامت کانادا | اخذ پاسپورت کانادا


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۱ تیر ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۵۳:۲۲ توسط:سلامت پدیا موضوع: نظرات (0)