salamatpediaco@gmail.com salamatpediaco@gmail.com .

salamatpediaco@gmail.com

درمان پف زیر چشم

درمان قطعی پف زیر چشم با عمل جراحی پلک

عمل جراحی پلک یا همان بلفاروپلاستی گاهی اوقات و بسته به علت ایجاد کیسه و پف زیر چشم می تواند گزینه درمانی مناسبی باشد. در حین جراحی بلفاروپلاستی، پزشک به کمک برش هایی که بر روی پوست ایجاد می کند، چربی اضافه را از نواحی اطراف چشم حذف خواهد کرد.

در این پروسه معمولا بر روی پلک بالایی یا داخل پلک پایین برش ایجاد می شود. سپس به کمک بخیه های ریز و خاص، ناحیه جراحی به هم پیوند زده می شود. این عمل جراحی معمولا به شکل سرپایی انجام می شود.

عمل بلفاروپلاستی علاوه بر حل مشکل پف و کیسه های زیر چشم می تواند مشکلات و شرایط زیر را نیز حل کند:

پلک های بالایی پف کرده

پوست اضافی در پلک بالایی که در بینایی افراد مشکلاتی به وجود آورده است.

پلک های افتاده که در نتیجه آن بخش رنگی از چشم دیده می شود.

پوست اضافی در پلک های پایین چشم

با پزشک معالج خود در مورد عوارض جانبی عمل جراحی پلک ها صحبت کنید. از جمله این موارد می توان به خشکی چشم، آب آمدن از چشم ها، درد، ورم، کبودی و تاری دید موقت اشاره کرد.

ورزش برای رفع پف زیر چشم

1- انگشتان اشاره خود را زیر پلک های پایینی خود قرار دهید. تنها با استفاده از قدرت عضله پلک های زیرین خود، وزن انگشتان را بدون بالا بردن عضله ابروها، بالا بکشید. این حالت را حداقل برای یک ثانیه حفظ کنید و هر بار آن را بیست بار تکرار نمایید. این تمرین را روزانه دو بار انجام دهید.

2- از سه انگشت وسطی هر دست خود جهت کشیدن پلک های زیر چشم به سمت پایین استفاده کرده و آن را در بالای استخوان گونه های خود نگه دارید. به صورت همزمان سعی کنید عضله مربوطه را با بستن پلک منقبض کنید. پلک های زیرین را توسط انگشتان خود رها نکنید. این کار را تا ده بار تکرار کرده و پلک زیرین را هر بار به مدت 6 ثانیه در وضعیت مورد نظر نگه دارید.

طبق نظر دیبورا کرولی، طراح برنامه تمرینی فلکس افکت، استفاده از این تمرین می تواند عضلات ناحیه چشم شما را تقویت کرده و پلک پایینی را محکم تر کند و در نتیجه پف زیر چشم را کمتر کند.

3- انگشت اشاره ی خود را برروی قسمت بیرونی چشم و برروی چین و چروک های آن ناحیه قرار دهید. انگشت میانه خود را برروی قسمت داخلی چشم قرار دهید. با حفظ این حالت بالای سرتان را نگاه کنید و همزمان با استفاده از انگشتان خود به نواحی ذکر شده فشار وارد کنید.

پلک پایین خود را بدون تکان خوردن به سمت بالا بکشید. پلک ها باید تنها با استفاده از عضلات همین ناحیه به بالا کشیده شوند. زمانی شما این حرکت را به درستی انجام می دهید که عضلات چشم زیر انگشتانتان در حال تکان خوردن باشند.

بر روی این حرکت عضلانی تمرکز کنید. تا چند ثانیه پلک را در همین حالت نگه داشته و به بالا نگاه کنید. حداقل 5 روز در هفته این حرکت را روزانه 10 بار انجام دهید تا بهترین نتایج حاصل شوند. این حرکت می تواند عضلات دور چشم را تقویت کرده و پف زیر چشم را صاف کند.

4-روش ضربه زدن جهت رها شدن از پف زیر چشم پیشنهاد می شود. کار را از گوشه های بیرونی چشم آغاز کنید و خیلی آرام به کمک انگشتان وسط خود بر روی ناحیه زیر چشم ها ضربه بزنید. این کار را تا گوشه داخلی چشم ها ادامه داده و سپس دوباره به عقب برگردید. این کار را چهار بار در روز و پنج روز در هر هفته انجام دهید.

 

پوست پدیا مرجع تخصصی بیماری های پوست و مو

زیر نظر دکتر گیتا مجید زاده و دکتر نابت تاجمیر ریاحی

 

 

 

 


برچسب: #پف، زیر، چشم،#درمان، پف، زیر، چشم،#عمل، جراحی، پلک،#رفع، پف، زیر، چشم،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۸ تیر ۱۳۹۸ساعت: ۰۴:۲۳:۴۱ توسط:سلامت پدیا موضوع: نظرات (0)