salamatpediaco@gmail.com salamatpediaco@gmail.com .

salamatpediaco@gmail.com

روش های ترمیمی دندانپزشکی

 روش های ترمیمی دندانپزشکی

برای هر شرایطی در دندانپزشکی ترمیمی ، یک راهکار ترمیمی خاص وجود دارد که بتوان به کمک آن به فرد کمک کرد. از جمله این شرایط می توان به موارد زیر اشاره داشت:

ترمیم جزئی قابل حذف – یک دستگاه پروتزی حاوی دندان مصنوعی که بر روی یک قاب قرار داشته و بر روی دندان های طبیعی فرد سوار می شود. از آن جایی که این مورد توسط چسب مخصوص ثابت نمی شود، می توان آن را از دهان برداشت و دوباره آن را بر روی دندان ها قرار داد. معمولا در حین شب از این پروتز دندانی استفاده نمی شود.
ایمپلنت – یک پروسه تعویض دندان که در آن یک پیچ تیتانیومی در داخل استخوان فک قرار گرفته و تاج دندان بر روی ایمپلنت سوار می شود. طبق اطلاعات منتشر شده توسط ژورنال معتبر ADA، ایمپلنت می تواند ظاهری طبیعی و حسی بهتر را برای افراد به ارمغان بیاورد.
اینله دندان – یک پروسه ترمیمی به کمک چسب که جوری طراحی شده است تا بتواند سه سطح از یک دندان را به خوبی بپوشاند. می توان اینله را از جنس طلا، پورسلین و یا دیگر ترکیبات سرامیکی تولید و مورد استفاده قرار داد.
آنله دندان – یک ترمیم خاص با چسب دیگر که ناحیه مورد استفاده دندان جهت جویدن و برخی از بخش های کناری دندان را در ناحیه پشت دهان تحت پوشش قرار می دهد. همچون اینله های دندانی، آنله را هم می توان به کمک طلا، پورسلین و دیگر ترکیبات برگرفته از سرامیک تولید کرد.

باندینگ – نام دیگر این روش ترمیمی باندینگ کامپوزیت است و می توان از آن جهت تغییر شکل و یا طولانی کردن بخش میانی دندان ها استفاده کرد.

کلینیک دندانپزشکی دکتر میلاد افشار

 


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۵ تیر ۱۳۹۸ساعت: ۰۳:۳۳:۰۶ توسط:سلامت پدیا موضوع: نظرات (0)