salamatpediaco@gmail.com salamatpediaco@gmail.com .

salamatpediaco@gmail.com

5 راه ایجاد انگیزه در کارمندان

شفاف باشید

به اشتراک گذاشتن اطلاعات کسب و کار با کارمندان، توجه و تلاش بیشتر آن ها را در پی خواهد داشت. بنابراین، برنامه ای تهیه کنید تا به صورت منظم این اطلاعات را با آن ها به اشتراک بگذارید. داشتن دسترسی به این اطلاعات نه تنها باعث می شود که کارمندان خود را بخشی مهم از کسب و کار بدانند بلکه به شناسایی موارد قابل بهبود نیز کمک می کند.

یک زمان بندی قابل انعطاف را پیشنهاد دهید

تکنولوژی، شیوه مدیریت کسب و کارها و همچنین نحوه کار کردن ما را تغییر داده است. در صورتی که کارمندان بتوانند ایمیل های کاری خود را بر روی موبایل خوانده یا پروژه هایشان را در خانه و بر روی لپ تاپ کامل کنند، معقول به نظر می رسد که چنین انعطاف پذیری را در زمان بندی از کارفرمایان خود انتظار داشته باشند.

طبق مطالعه ای که برروی افراد به دنبال کار انجام شد، ۴۶ درصد از شرکت کنندگان بیان داشتند که انعطاف پذیری مهم ترین عامل در جستجوی فرصت های شغلی است.بنابراین، در صورتی که تمایل دارید به عنوان یک کارفرمای پیشرو شناخته شده و بهترین استعداد ها را جذب کنید، صرف نظر از اینکه فرصت شغلی به صورت دور کاری بوده یا انعطاف زمانی دارد، باید گزینه های زمانی مختلفی را پیشنهاد دهید.

در محیط کار خوراکی پیشنهاد دهید

آیا تهیه اسنک ها یا مواد خوراکی مناسب در حفظ کارمندان موثر است؟ به هر حال، هیچ کس در هنگام گرسنگی کار خود را به خوبی انجام نمی دهد. با اینکه بسیار ساده به نظر می رسد اما گاهی اوقات تنها کاری که برای خوشحال کردن افراد باید انجام داد غذا دادن به آن هاست. هر چند که کارمندان باید از شغل خود نیز رضایت داشته باشند، اما تهیه خوراکی می تواند تغییری غیر قابل انکار ایجاد کند.

هنگامی که کارفرما به نیاز های فیزیکی کارمند توجه می کند، کارمند این پیام را دریافت می کند که او یک شخص ارزشمند است و کاری که او برای شرکت انجام می دهد تنها ملاک نیست. طبق مطالعه ای، ۳۸ درصد افراد بیان داشتند که مزایای خوراکی سبب می شوند تا در نظر سنجی از کارفرمای خود حمایت کنند. بنابراین، خوراکی های مناسب نه تنها کارمندانتان را حفظ می کند بلکه این شانس را به شما می دهد تا استعداد های عالی و تازه را نیز جذب کنید.

از موفقیت های کارمندان قدردانی کنید

یکی از راههای  ایجاد انگیزه در کارمندان  قدردانی کردن از موفقیت آنهاست. گاهی اوقات تمامی چیزی که افراد می خواهند مقداری قدردانی برای کار خوبی است که انجام داده اند. اگر کارمندی وقت بسیاری را بر روی یک پروژه قرار داده و یا برای کمک به یک همکار بیش از مقدار لازم تلاش کرده است در قدردانی و سپاس گذاری از او تردید نکنید.

این کار تنها به خود عمل قدردانی ختم نمی شود. بلکه هنگامی که افراد برای تلاش هایشان مورد قدردانی قرار می گیرند، خود را به ادامه دادن این سخت کوشی ها موظف می دانند. همچنین، کارمندانی که برای موفقیت هایشان مورد قدردانی قرار گرفته اند بیان دارند که سطوح بالاتری از رضایت شغلی را تجربه می کنند.

در صورتی که کارمندان احساس کنند ساعت های طولانی تلاش کردن و فداکاری های شخصی شان بی ارزش بوده، احتمال آن کم است که دوباره این کار ها را انجام دهند. بنابراین، قدردانی از کارمندان سخت کوش ضروری است. این کار می تواند به صورت ذکر کردن نام این افراد در جلسات، قدردانی از آن ها در یک ایمیل به تمامی کارکنان، تشکر از آن ها به صورت خصوصی یا موارد دیگر باشد.

داشتن کارمندانی که مدتی طولانی را در شرکت گذرانده اند یک نکته بسیار مثبت به شمار می رود. حفظ انگیزه کارمندان مخصوصا در زمان های سخت بخشی مهم از موفقیت هر کسب و کار می باشد. کارمندان با سابقه از جزئیات بیشتری مطلع بوده و مدیریت کسب و کار را بسیار لذت بخش تر می کنند.

خواسته های کارمندان را بپرسید

به جای اینکه سعی کنید مهم ترین مسائل کارمندان را حدس بزنید، جلسه ای برگذار کرده و خواسته های آن ها را جویا شوید. جالب است نه؟ انجام دادن موارد دور از انتظار می تواند بهترین کاری باشد که برای کارمندان و شرکت خود انجام می دهید.

 

سامانه حضور و غیاب آنلاین دینگ


برچسب: #مدیر، نمونه،#ایجاد، انگیزه، در، کارمندان،#کارمند، نمونه،#کارمند، منظم،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۳۰ خرداد ۱۳۹۸ساعت: ۰۲:۰۱:۰۸ توسط:سلامت پدیا موضوع: نظرات (0)