salamatpediaco@gmail.com salamatpediaco@gmail.com .

salamatpediaco@gmail.com

احزاب سیاسی کانادا می خواهند خرید خانه را تسهیل کنند

برنامه جدید دولت فدرال برای تسهیل خرید خانه در کانادا در بازار مسکن در ابتدای ماه سپتامبر ۲۰۱۹ اجرایی خواهد شد، دقیقا کمی پیش از کمپین های انتخاباتی جدید، که پیشبینی می شود مناظره های داغی در این رابطه داشته باشند.

اطلاعاتی اندک ولی تازه از برنامه دولت، که در ماه مارس در اعلام بودجه دولت فدرال به آن اشاره شده بود، روز دوشنبه ۱۷ ژوئن منتشر شد. این اطلاعات شامل روز شروع برنامه یعنی ۲ سپتامبر نیز می شود.

طرح تسهیل خرید خانه در کانادا
به گفته مقامات دولتی سایتی جدید در انتهای ژولای راه اندازی خواهد شد تا به خریداران بالقوه اجازه دهد، مشمول بودن خود در برنامه و میزان منفعت مالی خود از این برنامه را پیش از ورود به آن بررسی کنند.

این طرح تشویقی ۱,۲۵۰  میلیون دلاری ( ۱.۲۵ میلیارد دلار) ، خریدارانی که حداقل پیش پرداخت خانه را که بین ۵ تا ۱۰ درصد مبلغ رهن خانه که بر اساس برنامه اشتراکی منصفانه ، که از طریق سازمان رهن و خانه داری کانادا مدیریت می شود،  تعیین شده، بتوانند بپردازند، به عنوان جامعه هدف خود در نظر گرفته است. سقف ۱۰ درصدی مربوط به خانه های نو ساز است.

خانوار هایی با درآمد سالانه ۱۲۰,۰۰۰ دلار که بتوانند ۵ درصد پیش پرداخت خانه را بپردازند میتوانند برای مبلغ رهن تا سقف ۵۶۵۰۰۰ دلار ، مشمول طرح شناخته شوند.

مشارکت دولت کانادا در سود و زیان طرح تسهیل
دولت همچنین تایید کرده که به دلیل آنکه در برنامه تسهیل خرید خانه در کانادا، سهم منصفانه خود را می دهد، در سود و زیان حاصل از افزایش یا کاهش قیمت خانه در طی زمان اجاره سهیم خواهد بود. هر درآمدی که دولت از این طریق کسب کند به درآمد های عمومی باز خواهد گشت.

اجاره دهندگانی که در این طرح شرکت می کنند، ملزم به پرداخت ماهیانه سهم دولت از سود شان نیستند، اما انتظار می رود سهم دولت را هنگام فروش خانه یا در زمان پایان طرح رهن ۲۵ ساله به دولت بپردازند. همچنین مالکین می توانند به انتخاب خود تمام سود سهم تشویقی که از دولت گرفته اند را در هر مقطع زمانی از رهن که مناسب دیدند بپردازند.

سخنان وزیر خانواده، کودکان و توسعه اجتماعی کانادا
ژان ایو داکلاس Jean-Yves Duclos وزیر خانواده، کودکان و توسعه اجتماعی کانادا در مصاحبه با National Post گفت :

” ما این برنامه را در سال ۲۰۱۹ شروع نکردیم، تمامی لایحه های بودجه دولت ابزارهایی را برای تسهیل خانه دار شدن در کانادا در نظر گرفته بودند، در ۴ سال گذشته مشکلات بسیاری در این زمینه داشتیم و پیش بینی میکنیم این مشکلات در سال های پیش رو نیز ادامه داشته باشند.”

موسسه حقوقی اَپلو | مهاجرت به کانادا | اخذ اقامت کانادا | اخذ پاسپورت کانادا


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۱ تیر ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۵۳:۲۲ توسط:سلامت پدیا موضوع: نظرات (0)

بهترین برنامه ی بدنسازی ویژه ی بانوان

بدنسازی بانوان

ورزش بدنسازی می تواند با برنامه های مختلفی انجام می گیرد. برنامه های 3 روز در هفته بدنسازی ، بدنسازی با دستگاه ، ورزش های فیتنس و ورزش با TRX و اسپینیگ و … از جمله روش های مختلف بدنسازی است. هر یک از این ورزش ها باید با مشورت مربی مجرب انجام پذیرد.

ورزش هایی مانند تی آر ایکس و بدنسازی با دستگاه پتانسیل آسیب رسانی بالایی دارند که در صورتی که به صورت خانگی و بدون مشورت مربی انجام شوند می توانند باعث بروز آسیب های جسمانی شوند.


زومبا

پیشنهاد من به تمام بانوان این است حداقل یک بار در عمر خود این ورزش شاد و مهیج را تجربه کنید. ورزش زومبا نه تنها حجم بالایی از خون را در بدن شما به گردش انداخته و کالری بالایی را صرف می کند، بلکه در محیط های جذاب و شاد کلاس های زومبا، شما به راحتی انرژی مورد نیاز برای یک هفته خود را ذخیره می کند و می تواند با روحیه بالا به کار و فعالیت روزمره باز گردید.

سایر رشته های ورزشی

به طور حتم رشته های ورزشی دیگری مانند CX، فانکشنال، بادی پامپ و … وجود دارد که بانوان می توانند با مشورت مربی خود هر یک از این رشته ها را برای خود انتخاب کرده و در آن به فعالیت بپردازند. 

انتخاب باشگاه بدنسازی برای بانوان
یکی از مهمترین فاکتورها برای انتخاب بهترین باشگاه بدنسازی بانوان در تهران، بهره گیری از مربیان دلسوز و مجرب است. شاید مربیان زیادی در باشگاه های ورزشی تهران فعالیت کنند اما تنها تعداد کمی از آن ها برنامه های ورزشی مطابق با اصول جهانی را ارائه داده و تنها به فکر لاغری سریع شما نیستند، بلکه توانایی و قدرت بدنی شما نیز توجه ویژه ای دارند.

همچنین قبل از ثبت نام حتما از مشاوره باشگاه استفاده کنید تا مناسب ترین ورزش را برای فرم بدنی و هدف خود انتخاب کنید.

باشگاه ورزشی مدرن کلاب | یوگا | تی آر ایکس | ایروبیک | فیتنس


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۰ تیر ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۰۶:۲۱ توسط:سلامت پدیا موضوع: نظرات (0)

چرا جراحی دندان عقل روی عصب ضروری است؟

دندان‌های عقل آخرین دندان‌هایی هستند که در فک شروع به رشد می‌کنند و به همین دلیل، اغلب فضای کافی ندارند که مانند بقیه‌ی دندان‌ها در موقعیت درست خود قرار بگیرند موقعیت این دندان‌ها فرق می‌کند و باعث بروز درد و ناراحتی می شوند درنهایت چاره ای جز کشیدن و جراحی دندان عقل نهفته وجود ندارد. اما در این بین، جراحی دندان عقل روی عصب مشکلاتی دارد.
بعضی از این دندان‌ها هرگز به طور کامل درنمی‌آیند چون یا توسط دیگر دندان‌ها تحت فشار هستند یا با بخشی از لثه پوشیده شده‌اند. ترکیب این شرایط، یعنی فشرده شدن، جزیی جوانه زدن و دیگر مسائل، باعث بروز مشکلاتی می‌شود.

در صورتی که ریشه‌ی دندان عقل دور اعصاب پیچیده باشد، کشیدن کامل و جراحی دندان عقل روی عصب باعث آسیب به اعصاب و درنتیجه بی‌حس شدن لب‌ها، چانه و گردن می‌شود که ممکن است موقتی یا دائم باشد.

در چنین شرایطی برای کاهش ریسک از روشی به نام کرونکتومی یا حذف جزیی دندان استفاده می‌شود که ریسک آسیب عصبی را پایین می‌آورد. در این روش تنها بخشی از دندان جدا می‌شود و ریشه سالم باقی می‌ماند.

معمولاً زمانی که صحبت از کشیدن دندان است، به احتمال زیاد منظور دندان عقل یا دندان‌های عقل است! بله، ما به طور طبیعی چهار دندان عقل داریم.

با این حال در بعضی از افراد همه‌ی این چهار دندان شکل نمی‌گیرد.

در بعضی افراد هم دندان‌های عقل پشت بقیه‌ی دندان‌ها گیر افتاده‌اند و هرگز در نمی‌آیند یا این که باعث مشکلاتی می‌شود.

جراحی دندان عقل نهفته
بعضی‌ ها متاسفانه دندان عقل نهفته دارند، یعنی این دندان‌ها درون لثه به صورت نهفته باقی می‌مانند یا درون لثه رشد می‌کنند و نیاز به جراحی دارند. گاهی هم دندان عقل درمی‌آید اما تمیز کردن و حفظ بهداشت آن سخت است و عفونت می‌کند یا می‌پوسد و حفره‌دار می‌شود. در چنین موقعیتی باید دندان را کشید.

با این که معمولاً کشیدن دندان کار راحتی است، اما کشیدن دندان عقل می‌تواند خیلی پیچیده باشد. کشیدن و جراحی این دندان ممکن است با خونریزی شدید، عفونت، و آسیب به دیگر دندان‌ها همراه باشد. البته این عوارض معمول هستند و به عنوان مشکلات رایج این نوع عمل تقریباً پذیرفته شده‌اند.

عارضه‌ی دیگر در  جراحی دندان عقل نهفته،  آسیب عصبی است.
این مشکل به خصوص در مورد دندان‌های فک پایین ممکن است ایجاد شود زیرا مجموعه‌ی عصب دندان‌های پایین نزدیک یکی از عصب‌های جمجمه‌ای است که آرواره، لب و زبان را در این سمت تحت کنترل دارد.

عوارض جراحی دندان عقل نهفته
ممکن است ریشه‌ی دندان عقل کاملاً نزدیک به عصب یا حتی در تماس با آن باشد. در صورتی که دندان با دقت خارج نشود، ممکن است عصب هم از جا کنده شود یا آسیب ببیند. اگر دندانپزشک هم فشار خیلی زیادی به دندان وارد کند ممکن است پایه‌ی دندان هم به عصب فشار بیاورد و عصب آسیب ببیند.

پسباید بسیار دقت کرد که چنین مشکلی هرگز هنگام کشیدن دندان عقل رخ ندهد.

دکتر میلاد افشارجراح دندانپزشک متخصص ایمپلنت دندان

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۹ تیر ۱۳۹۸ساعت: ۱۲:۳۷:۰۲ توسط:سلامت پدیا موضوع: نظرات (0)

هزینه کشیدن دندان چقدر است؟

مراقبت های بعد از کشیدن دندان عقل

پس از جراحی دندان عقل نیاز به یک سری مراقبت های ویژه است. مراقبت هایی که بلافاصله بعد از عمل شروع می شوند و مراقبت هایی که باید در هفته بعد رعایت از عمل رعایت کرد. همچنین نکاتی را برای کاهش درد دندان نیز در ادامه برای شما آورده ایم.

نکات جراحی و کشیدن دندان عقل

ترشح خون در دهان در ۱۲ ساعت بعد از جراحی نکته ای عادی است، ولی نحوه برخورد با این خون متفاوت از حالات دیگر است.اگر خون در دهانتان جمع شده است نباید آن را بیرون تف کنید، بلکه باید تلاش کنید بزاق‌تان را به‌جای تف کردن، ببلعید.

بنابراین در طول ۱۲ ساعت اول پس از کشیدن دندان، سیگار نکشید و یا حداقل خیلی آرام به آن پک بزنید تا باعث شروع خون‌ریزی نشود.

 شما نباید از نی برای نوشیدن نوشابه استفاده کنید،چون افزایش گردش خون باعث خون‌ریزی مجدد از محل جراحی می‌شود.

کشیدن دندان دیگر یا ورزش کردن تا فردای روز جراحی ممنوع است.

ممکن است هنگام خواب پس از جراحی، کمی خونابه روی بالشت خود ببینید، به علت عدم کنترل بزاق در هنگام خواب این اتفاق طبیعی است، برای پیشگیری از آن می توانید ارتفاع سر خود را به کمک بالشت دوم بالاتر بیاورید.

ورم صورت بعد از کشیدن دندان عقل

پدیده دیگر شایع پس از جراحی دندان عقل، تورم صورت است، این تورم عادی است و جای نگرانی نیست و پس از یک هفته روز از بین می رود.

برای کاهش تورم صورت در روز اول به صورت دوره زمانی بیست دقیقه ای از کمپرس یخ یا برای سادگی بیشتر با پیچیدن یخ در پارچه ای نخی و تمیز، تورم و درد خود را کاهش دهید.

در روز دوم بعد از جراحی استفاده از یخ یا کمپرس با پارچه گرم و مرطوب را تعطیل کنید.

در روز سوم کمپرس صورت با پارچه گرم و مرطوب به رفع تورم کمک می‌کند.

توصیه‌های غذایی

ساعت بعد از جراحی میتوانید یک بستنی ساده بخورید، حس خنکی بستنی به التیام درد شما کمک می کند، قند موجود در آن نیز باعث جبران افت قند خون ناشی از خون ریزی می گردد.

در روز اول پس از جراحی، از نوشیدن آب، مایعات، آب‌میوه و شیر غافل نشوید، چرا که به جبران حجم خون از دست رفته شما حین جراحی کمک خواهد کرد.

در روز بعد از جراحی باید از خوردن غذای گرم خودداری کنید. بهترین پیشنهاد این است که یک سوپ پرکالری و پرحجم تهیه کنید و  پس از خنک شدن، به عنوان وعده غذایی استفاده کنید.

سعی کنید هر چه زودتر به رژیم غذایی معمول خود باز گردید، می توانید از جویدن یک طرفه کمک بگیرید.

بهداشت دهان پس از جراحی دندان عقل

بهداشت دهان مهم ترین عامل برای جلوگیری از عفونت دندان و آفت دهان پس از کشیدن دندان عقل است. از فردای روز جراحی دهانتان را با روزی سه مرتبه محلول آب و نمک شستشو دهید.

شما می‌توانید در روز سوم و یا چهارم پس از جراحی، مسواک زدن ونخ کشیدن دندان‌هایتان را از سر بگیرید. دقت کنید هنگام مسواک زدن دندان‌های مجاور ناحیه جراحی، موجب کنده شدن لخته تشکیل شده نشوید، چرا که در این صورت دوباره درد و خون‌ریزی شروع خواهد شد.

با درد پس از کشیدن دندان عقل چه کنیم؟

معمولا تا چند ساعت بعد از جراحی، فک و دهان شما همچنان تحت تأثیر داروی بی حسی هستند و ممکن است شما را از خوردن مسکن غافل کنند، شما باید به صورت منظم و طبق پیشنهاد پزشک خود مصرف مسکن ها را ادامه دهید تا درد ناگهانی دندان شما را غافلگیر نکند.

معمولا تا چند ساعت بعد از جراحی، فک و دهان شما همچنان تحت تأثیر داروی بی حسی هستند و ممکن است شما را از خوردن مسکن غافل کنند، شما باید به صورت منظم و طبق پیشنهاد پزشک خود مصرف مسکن ها را ادامه دهید تا درد ناگهانی دندان شما را غافلگیر نکند.

هزینه کشیدن دندان عقل چقدر است؟

عوامل مختلفی در هزینه کشیدن دندان عقل موثر هستند. برخی از این عوامل عبارتند از :

نوع بیمه و پوشش بیمه ای شما

نیاز به ترمیم دندان های کناری

نهفتگی و جهت رشد دندان عقل

میزان سختی جراحی لازم برای کشیدن دندان عقل

ابعاد ریشه و تاج دندان عقل

فک بالا یا پایین بودن آن

نظر متخصصان در مورد کشیدن دندان عقل

در سال‌های اخیر بعضی از متخصصان نظری مخالف نظرات پیشین داشتند که می‌گفتند دندان‌های عقل را باید کشید.

باورهای قبلی در مورد دندان عقل

به ما می‌گوید که از آن‌جا که دندان عقل دیر درمی‌آید و استخوان فک هم در این زمان دیگر فرم و شکل خود را گرفته است، پس فضای کافی برای رشد این دندان‌های جدید باقی نمی‌ماند و به همین دلیل است که دندان‌های عقل فشرده می‌شوند و بعداً منجر به دردهای شدید می‌گردند.‌ پس برای اجتناب از درد، هرگونه آسیب رساندن به دندان‌های مجاور، و احتمال تجمع باکتری‌ها (که رایج‌ترین دلیل برای کشیدن دندان است)، بدون چون‌وچرا باید دندان عقل را کشید.

نظر متخصص دندان پزشک

اما امروزه بعضی از دندانپزشکان می‌گویند هیچ کس نمی‌تواند شما را وادار کند دندان‌های عقل خود را بکشید. دکتر Joseph Cillo در این خصوص می‌گوید این واقعاً یک تصمیم بین شما و دندانپزشکتان یا بین شما و جراح شما است

در ایالات متحده اکثر بیمه های درمانی، کشیدن دندان عقل را تحت پوشش قرار می‌دهند. با این حال، در دیگر کشورها این قضیه برقرار نیست و برخی از دندانپزشکان و متخصصان ارتودنسی آمریکایی باور دارند که باید به رویکرد جدید پیوست.

نظر مدیر گروه ارتودنسی دانشگاه واشنگتن دکتر گِرگ هانگ

هر کسی در معرض آپاندیسیت است، ولی آیا آپاندیس همه را درمی‌آوریم؟ من مخالف کشیدن دندان‌های عقل نیستم؛ صحبت من این است که باید اول ارزیابی انجام شود و سپس بهترین تصمیم در این خصوص اتخاذ گردد.متخصصانی هستند که به این موضوع باور دارند و شواهدی هم از رشد نرمال دندان‌های عقل وجود دارد.

رشد صحیح دندان عقل می تواند دو جفت دندان آسیاب اضافی و سالم برای شما به ارمغان بیاورد.

انجمن جراحان فک و دهان و دندان ادعا می‌کنند که می‌توانید بعضی از دندان‌های عقل، و نه‌ همه‌ی آن‌ها، را نگهدارید اما دندان‌ها باید تحت کنترل دقیق باشند؛ یعنی باید به طور منظم از دندان‌ها عکسبرداری کرد تا از ایجاد مشکلات لثه، کیست و تومور اطراف دندان‌ها پیشگیری به عمل آید.

بر اساس آمار (که البته تعداد آن‌ها محدود است) حدود ۶۰ تا ۷۰ درصد افرادی که دندان‌های عقل خود را نگه داشته‌اند، بعدها با مشکلات شدیدی دست و پنجه نرم کرده اند.

نظر دکتر چیلو در مورد دندان عقل

دکتر Cillo می‌گوید اگر تصمیم دارید که دندان‌های عقل خود را بکشید، بهتر است امروز این کار را بکنید نه بعداً، به خصوص وقتی یک‌سوم ریشه‌ها شکل گرفته است. این کار باعث می‌شود ریسک مشکلات مربوط به جراحی به حداقل برسد.

 با وجود چنین ریسک‌های شدیدی، کشیدن دندان‌های عقل در حالی که هیچ نشانه‌ای از مشکل وجود ندارد، توسط بسیاری از متخصصان بهداشت دندان توصیه نمی‌شود. آن‌ها ترجیح می‌دهند دندان را نگه دارند و ببینند آیا مشکلی بروز پیدا می‌کند یا نه: در مورد بعضی از افراد هیچ وقت مشکلی برای دندان‌های عقل ایجاد نمی‌شود.

 

کلینیک دندان پزشکی دکتر شیرانی

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


برچسب: #دندان، عقل،#کشیدن، دندان، عقل،#درد، دندان،#هزینه، کشیدن، دندان، عقل،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۹ تیر ۱۳۹۸ساعت: ۰۲:۰۰:۴۶ توسط:سلامت پدیا موضوع: نظرات (0)

درمان پف زیر چشم

درمان قطعی پف زیر چشم با عمل جراحی پلک

عمل جراحی پلک یا همان بلفاروپلاستی گاهی اوقات و بسته به علت ایجاد کیسه و پف زیر چشم می تواند گزینه درمانی مناسبی باشد. در حین جراحی بلفاروپلاستی، پزشک به کمک برش هایی که بر روی پوست ایجاد می کند، چربی اضافه را از نواحی اطراف چشم حذف خواهد کرد.

در این پروسه معمولا بر روی پلک بالایی یا داخل پلک پایین برش ایجاد می شود. سپس به کمک بخیه های ریز و خاص، ناحیه جراحی به هم پیوند زده می شود. این عمل جراحی معمولا به شکل سرپایی انجام می شود.

عمل بلفاروپلاستی علاوه بر حل مشکل پف و کیسه های زیر چشم می تواند مشکلات و شرایط زیر را نیز حل کند:

پلک های بالایی پف کرده

پوست اضافی در پلک بالایی که در بینایی افراد مشکلاتی به وجود آورده است.

پلک های افتاده که در نتیجه آن بخش رنگی از چشم دیده می شود.

پوست اضافی در پلک های پایین چشم

با پزشک معالج خود در مورد عوارض جانبی عمل جراحی پلک ها صحبت کنید. از جمله این موارد می توان به خشکی چشم، آب آمدن از چشم ها، درد، ورم، کبودی و تاری دید موقت اشاره کرد.

ورزش برای رفع پف زیر چشم

1- انگشتان اشاره خود را زیر پلک های پایینی خود قرار دهید. تنها با استفاده از قدرت عضله پلک های زیرین خود، وزن انگشتان را بدون بالا بردن عضله ابروها، بالا بکشید. این حالت را حداقل برای یک ثانیه حفظ کنید و هر بار آن را بیست بار تکرار نمایید. این تمرین را روزانه دو بار انجام دهید.

2- از سه انگشت وسطی هر دست خود جهت کشیدن پلک های زیر چشم به سمت پایین استفاده کرده و آن را در بالای استخوان گونه های خود نگه دارید. به صورت همزمان سعی کنید عضله مربوطه را با بستن پلک منقبض کنید. پلک های زیرین را توسط انگشتان خود رها نکنید. این کار را تا ده بار تکرار کرده و پلک زیرین را هر بار به مدت 6 ثانیه در وضعیت مورد نظر نگه دارید.

طبق نظر دیبورا کرولی، طراح برنامه تمرینی فلکس افکت، استفاده از این تمرین می تواند عضلات ناحیه چشم شما را تقویت کرده و پلک پایینی را محکم تر کند و در نتیجه پف زیر چشم را کمتر کند.

3- انگشت اشاره ی خود را برروی قسمت بیرونی چشم و برروی چین و چروک های آن ناحیه قرار دهید. انگشت میانه خود را برروی قسمت داخلی چشم قرار دهید. با حفظ این حالت بالای سرتان را نگاه کنید و همزمان با استفاده از انگشتان خود به نواحی ذکر شده فشار وارد کنید.

پلک پایین خود را بدون تکان خوردن به سمت بالا بکشید. پلک ها باید تنها با استفاده از عضلات همین ناحیه به بالا کشیده شوند. زمانی شما این حرکت را به درستی انجام می دهید که عضلات چشم زیر انگشتانتان در حال تکان خوردن باشند.

بر روی این حرکت عضلانی تمرکز کنید. تا چند ثانیه پلک را در همین حالت نگه داشته و به بالا نگاه کنید. حداقل 5 روز در هفته این حرکت را روزانه 10 بار انجام دهید تا بهترین نتایج حاصل شوند. این حرکت می تواند عضلات دور چشم را تقویت کرده و پف زیر چشم را صاف کند.

4-روش ضربه زدن جهت رها شدن از پف زیر چشم پیشنهاد می شود. کار را از گوشه های بیرونی چشم آغاز کنید و خیلی آرام به کمک انگشتان وسط خود بر روی ناحیه زیر چشم ها ضربه بزنید. این کار را تا گوشه داخلی چشم ها ادامه داده و سپس دوباره به عقب برگردید. این کار را چهار بار در روز و پنج روز در هر هفته انجام دهید.

 

پوست پدیا مرجع تخصصی بیماری های پوست و مو

زیر نظر دکتر گیتا مجید زاده و دکتر نابت تاجمیر ریاحی

 

 

 

 


برچسب: #پف، زیر، چشم،#درمان، پف، زیر، چشم،#عمل، جراحی، پلک،#رفع، پف، زیر، چشم،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۸ تیر ۱۳۹۸ساعت: ۰۴:۲۳:۴۱ توسط:سلامت پدیا موضوع: نظرات (0)

روش های ترمیمی دندانپزشکی

 روش های ترمیمی دندانپزشکی

برای هر شرایطی در دندانپزشکی ترمیمی ، یک راهکار ترمیمی خاص وجود دارد که بتوان به کمک آن به فرد کمک کرد. از جمله این شرایط می توان به موارد زیر اشاره داشت:

ترمیم جزئی قابل حذف – یک دستگاه پروتزی حاوی دندان مصنوعی که بر روی یک قاب قرار داشته و بر روی دندان های طبیعی فرد سوار می شود. از آن جایی که این مورد توسط چسب مخصوص ثابت نمی شود، می توان آن را از دهان برداشت و دوباره آن را بر روی دندان ها قرار داد. معمولا در حین شب از این پروتز دندانی استفاده نمی شود.
ایمپلنت – یک پروسه تعویض دندان که در آن یک پیچ تیتانیومی در داخل استخوان فک قرار گرفته و تاج دندان بر روی ایمپلنت سوار می شود. طبق اطلاعات منتشر شده توسط ژورنال معتبر ADA، ایمپلنت می تواند ظاهری طبیعی و حسی بهتر را برای افراد به ارمغان بیاورد.
اینله دندان – یک پروسه ترمیمی به کمک چسب که جوری طراحی شده است تا بتواند سه سطح از یک دندان را به خوبی بپوشاند. می توان اینله را از جنس طلا، پورسلین و یا دیگر ترکیبات سرامیکی تولید و مورد استفاده قرار داد.
آنله دندان – یک ترمیم خاص با چسب دیگر که ناحیه مورد استفاده دندان جهت جویدن و برخی از بخش های کناری دندان را در ناحیه پشت دهان تحت پوشش قرار می دهد. همچون اینله های دندانی، آنله را هم می توان به کمک طلا، پورسلین و دیگر ترکیبات برگرفته از سرامیک تولید کرد.

باندینگ – نام دیگر این روش ترمیمی باندینگ کامپوزیت است و می توان از آن جهت تغییر شکل و یا طولانی کردن بخش میانی دندان ها استفاده کرد.

کلینیک دندانپزشکی دکتر میلاد افشار

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۵ تیر ۱۳۹۸ساعت: ۰۳:۳۳:۰۶ توسط:سلامت پدیا موضوع: نظرات (0)

علل بروز بیماری ASD

بیماری نقص سپتوم دهلیزی یا همان بیماری ASD که به آن وجود سوراخ در قلب نیز می گویند یک نقص مادرزادی قلبی است که در آن دیواره ای که دهلیز های قلب در بالا را از هم جدا می کند به شکل کامل بسته نمی شود. منظور از بیماری مادرزادی این است که مشکل نقص سپتوم در همان بدو تولد در فرد وجود دارد.

به دیواره ای که سمت راست و چپ قلب را از هم جدا می کند سپتوم می گویند. بنابراین زمانی که یک نقص بزرگ در بین دهلیز وجود داشته باشد، حجم زیادی از خون حاوی اکسیژن از سمت چپ بدن به سمت راست نشت می کند. سپس این خون به سمت ریه ها پمپاژ می شود که خودش قبل از آن به کمک اکسیژن تازه شده است. این یک کار بیهوده و بدون بهره است چرا که خونی که دارای اکسیژن است جایگزین خونی می شود که به اکسیژن نیاز دارد. بسیاری از افراد که این مشکل را دارند یا علائمی را تجربه نمی کنند یا تعداد علائم بسیار کم است.

سوفل قلب (مشکل داشتن صداهای غیر معمول قلب) در اثر افزایش گردش خون به ریه ها رخ می دهد که صدای خاصی را به وجود می آورد. این مشکل به همراه برخی صداهای ویژه قلب توسط یک متخصص اکو تشخیص داده می شود تا وجود بیماری ASD یا نقص سپتوم دهلیزی در کودک تشخیص داده شود.

با این حال، بیماری نقص سپتوم دهلیزی یک نوع مشکل قلبی مادرزادی است که در آن یک حفره در دیوار جدا کننده دهلیز های قلب وجود دارد. در بیشتر موارد، مشکل نقص سپتوم دهلیزی با موفقیت شناسایی و درمان می شود و عوارض جانبی آن بسیار کم شده و تا صفر می رسد.

علل بروز ASD (بسته بودن دریچه قلب در کودکان)

بیماری ASD در دوره رشد قلب جنین رخ می دهد و در زمان تولد کودک حضور دارد. در اولین هفته های پس از شکل گیری جنین، قلب در حال شکل گرفتن خواهد بود. اگر مشکلی در حین این پروسه رخ دهد، ممکن است نتیجه آن ایجاد یک سوراخ در دیواره سپتوم دهلیزی ایجاد شود. در برخی از موارد، احتمال بروز بیماری نقص سپتوم می تواند ژنتیکی باشد – ممکن است یک سندروم ژنتیکی وجود داشته باشد که منجر به زیاد شدن یا فقدان کروموزوم ها شده و در نهایت مشکل ASD را به وجود آورد. با این حال در خیل عظیمی از کودکان با این مشکل، علت اصلی بروز آن مشخص نیست.

بیماری نقص سپتوم دهلیزی آنچنان رایج نیست. اگر فرد هیچ مشکل مادرزادی دیگری نداشته باشد، ممکن است هیچ علائمی را تجربه نکند، به خصوص در کودکان. علائم این وضعیت خاص می توانند در هر زمانی پس از تولد نوزاد تا دوره کودکی بروز کنند. در افرادی که مشکل نقص سپتوم دهلیزی دارند احتمال شکل گیری مشکلات دیگری از قبیل موارد زیر نیز وجود دارد:

فیبریلاسیون دهلیزی (در بزرگسالان)

نارسایی قلبی

پر فشاری خون ریوی

سکته

علائم سوراخ قلب در بزرگسالان و کودکان

اندازه سوراخ قلب نوزاد و موقعیت آن در قلب می توانند در نوع علائمی که کودک تجربه می کند تاثیر بگذارند. بسیاری از کودکان با این بیماری سلامت به نظر می رسند و هیچ علائمی را تجربه نمی کنند. به صورت عمومی، کودکانی که مشکل ASD دارند حس خوبی داشته و رشد و وزن گیری نرمالی دارند. نوزادان و کودکانی که مشکل ASD را به شکل شدید تر و با حفره بزرگتر دارند اما ممکن است تعدادی از نشانه ها و علائم را تجربه کنند که در ادامه آن ها را ذکر کرده ایم:

کمبود اشتها

رشد ضعیف

خستگی

تنگی نفس

مشکل ریوی و عفونت هایی نظیر ذات الریه

مشکلات کوچک تا متوسط در این حوزه ممکن است هیچ علائمی را ایجاد نکنند و یا تا سنین بالاتر و میانسالی خود را نشان ندهند. از جمله علائم احتمالی می توان موارد زیر را در نظر گرفت:

 سختی در تنفس (دیس پنه)

عفونت های مکرر تنفسی در کودکان

حس کردن ضربان قلب در بزرگسالان (تپش قلب)

داشتن تنگی نفس در حین فعالیت های بدنی

اگر مشکل ASD درمان نشود، احتمال بروز مشکلات خاص در سلامتی فرد وجود دارد که از جمله آن ها می توان به آریتمی غیر نرمال قلب و مشکلاتی در نحوه پمپاژ خون قلب به بدن رخ دهد.

زمانی که نوزادان و کودکانی که مشکل نقص سپتوم دارند بزرگ می شوند، ریسک بروز سکته در آن ها نیز بالاتر می رود چرا که لخته های خونی که ایجاد می شوند می توانند از طریق حفره دیواره قلبی بین دو دهلیز جابجا شده و به مغز برسند. پر فشاری خون ریوی ( فشار خون بالا در داخل ریه ها) نیز ممکن است با گذر زمان در بیمارانی که حفره قلبی آن ها بزرگتر است رخ دهد.

خوشبختانه، بیشتر کودکانی که مشکل ASD دارند به خوبی تشخیص داده شده و درمان می شوند تا این نقص مادرزادی مجالی برای به وجود آوردن علائم فیزیکی در بدن آن ها نداشته باشد. به دلیل عوارض جانبی که نقص سپتوم دهلیزی می تواند در آینده به وجود آورد، متخصصان قلب کودکان معمولا پیشنهاد می کنند این حفره را در دوره کودکی ببندیم.

 

دکتر آرزو خسروی

 متخصص قلب و عروق و فوق تخصص اکوکاردیوگرافی

 

 

 

 


برچسب: #ASD،#بیماری، ASD،#درمان، بیماری، ASD،#بسته، بودن، دریچه، قلب،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۴ تیر ۱۳۹۸ساعت: ۰۴:۰۹:۱۸ توسط:سلامت پدیا موضوع: نظرات (0)

برنامه تمرینی برای لاغری پاها

این روزها احتمالا این صحبت ها را زیاد شنیده اید که می گویند من خیلی رکاب زدن را دوست دارم اما دلم نمی خواهد که پاهای حجیم و بزرگی داشته باشم. سوال این است که آیا اسپینینگ و لاغری پاها رابطه مستقیم دارند؟ آیا دوچرخه ثابت پاها را حجیم می کند؟

در میان همه این حرف ها و همهمه ها بهتر است بدانید که اسپینیگ، یکی از بهترین دستگاه های ورزشی برای لاغری ران و پاها است. همچنین این نوع از ورزش هوازی و کاردیو یکی از بهترین ورزش ها برای سوزاندن کالری میباشد. اما هزینه این کالری سوزاندن تحمل ران های حجیم و پر میباشد. در حقیقت پرداختن نامناسب به این ورزش موجب پر شدن و حجیم شدن ران های شما میشود. اما در این نوشتار میخواهیم این حقیقت را بیشتر بررسی کنیم.

آیا واقعا ورزش های چرخشی مانند دوچرخه سواری و دوچرخه ثابت باعث لاغری ران می شوند یا ران ها را حجیم تر می کنند؟

آیا دوچرخه ثابت پاها را حجیم می کند؟

رکاب زدن داخل خانه بر روی دوچرخه ثابت به تنهایی نمی تواند باعث حجیم شدن پایین تنه شما شود اما در مجموع عوامل مختلفی میتوانند بر این مساله اثرگذار باشند که شامل موارد زیر است:

ژنتیک شما

کروموزم ها و ژنیتک شما نقش مهمی در شکل بدنی و ساختار عضلات شما دارند. و شاید این نقش به قدری مهم باشد که حتی با بهترین برنامه های ورزشی نیز قابل اصلاح نباشد. در این باره برخی از بدنساز ها و وزنه برداران برجسته دنیا نیز اذعان دارند که ژنتیک انسانی نقش مهمی در اندازه ران و پایین تنه هر فرد ایفا میکند. و بسیاری از ورزشکاران حرفه ای در این رشته از دوران کودکی فیزیک پایین تنه شان بسیار قوی تر از سایر هم سالان آنهاست.

نوع بدن

بهتر از قبل از شروع هر ورزشی این مساله را درباره خود بدانید. که آیا بدن شما چه نوعی است. آیا لاغر و بلند هستید یا اینکه بدن پری دارید؟

تیپ های بدنی افراد به سه نوع کلی تقسیم میشوند.

بدن های اندومورف، اکتومورف و مزومورف

افرادی که اکتومورف هستند معمولا قدی بلند دارند و لاغر اندام اند و افزایش وزن برایشان خیلی سخت است. اما دو نوع دیگر یعنی افراد اندومورف و اکتومورف با تمرین خوب میتوانند وزن ماهیچه ای خود را افزایش دهند. هر چند نوع ورزش و برنامه غذایی در هر یک از این افراد متفاوت است.

رژیم غذایی

رکاب زدن به تنهایی باعث حجیم شدن پایین تنه شما نمیشود اما نان و پاستا حتما این کار را انجام می دهد. پس اگر ورزش هوازی را شروع کرده اید به این معنا نیست که میتوانید عادات غذایی ناسالم را نیز سرلوحه کار خود قرار دهید. پژوهش ها نشان میدهد افزایش وزن بعد از شروع فعالیت در بین افراد خیلی شایع است. بسیاری از افراد فکر میکنند چون با رکاب زدن روزانه بیش از ۶۵۰ کیلوکالری می سوزانند بعد از تمرین میتوانند هر مقدار که میخواهند غذا بخورند.

برنامه تمرینی اسپینیگ برای لاغری پاها

مرحله شروع رکاب زدن نقش مهمی در متابولیسم ورزشی شما و اینکه این ورزش چه اثری بر بدن شما دارد می گذارد. بسیاری از افرادی که با ورزش های بی هوازی و برنامه های دقیق بدنسازی قادر به افزایش حجم عضلات پایین تنه نشده اند توانسته اند با استفاده از رکاب زدن سریع در ابتدای کار حجم عضلات پایین تنه خود را افزایش دهند. هر چند این نوع از رکاب زدن میتواند در افرادی که پایین تنه خوبی دارند و به طور حرفه ای ورزش میکنند اثر عکس داشته باشد.

بهتر است برای اثر بهتر رکاب زدن از رکاب زدن آرام شروع کنید. هم چنین در هفته های اولی که رکاب زدن را شروع میکنید ممکن است اندکی افزایش حجم را در ران های خود مشاهده کنید. بهتر است بدانید که این افزایش حجم تنها در هفته های ابتدایی موقتی است و نباید وحشت کنید.

این اثر افزایش حجم با ادامه دادن ورزش کم کم از بین میرود و حجم پاهای شما کم خواهد شد. چرا که درست است که رکاب زدن باعث قوی شدن ماهیچه های پایین تنه شما میشود اما در مجموع ورزش هوازی باعث کاهش حجم چربی موجود در بدن میشود و باعث میشود لاغر تر به نظر برسید.

استراحت بعد از تمرین

بازیابی و استراحت بعد از تمرین یکی از مهم ترین عوامل موجود برای سلامتی و کاهش وزن میباشد. بسیاری از افراد بعد از تمرین های هوازی مثل رکاب زدن تغذیه خوبی را دنبال نمی کنند. که این کار باعث گرسنگی مفرط و میل شدید به غذا خوردن میشود.باید بدانید که تنها خوردن یک ماده کوچک قندی بعد از تمرین نیاز تغذیه ای شما را برآورده نمیکند. بهتر است برای تغذیه بعد از تمرین از چند وعده کوچک مواد پروتئینی همراه با کربوهیدارت های مرکب استفاده کنید.

نحوه رکاب زدن

باید بدانید که رکاب زدن صحیح علاوه بر کاهش وزن سریع تر باعث افزایش سلامت شما میشود و از ایجاد ناهنجاری و آسیب به عضلات و رابط های اطراف مفصل زانو و لگن جلوگیری میکند. رکاب زدن میتواند عضلات پا، همسترینگ ها، عضلات باسن و هم چنین عضلات شکم را درگیر کند.بعضی از نحوه های خاص رکاب زدن حتی باعث فشار بر عضلات شکم و کار کردن آن نیز میشوند. اگر در هنگام رکاب زدن دسته ها را رها کنید فشاری مضاعف بر عضلات باسن و کمر شما نیز وارد میشود. هنگامی که به جای نوک پا از پاشنه پا برای رکاب زدن استفاده کنید فشار موجود بر عضلات همسترینگ خواهد بود.

رکاب زدن نامناسب و غیر اصولی علاوه بر آسیب های احتمالی میتواند باعث افزایش ناخواسته حجم عضلات نیز شوند.

 

باشگاه ورزشی مدرن

| یوگا | تی آر ایکس | ایروبیک | فیتنس


برچسب: #پا،#لاغری، پا،#برنامه، تمرینی، اسپینیگ،#لاغری،#ورزش،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۴ تیر ۱۳۹۸ساعت: ۰۲:۱۳:۴۷ توسط:سلامت پدیا موضوع: نظرات (0)

5 راه ایجاد انگیزه در کارمندان

شفاف باشید

به اشتراک گذاشتن اطلاعات کسب و کار با کارمندان، توجه و تلاش بیشتر آن ها را در پی خواهد داشت. بنابراین، برنامه ای تهیه کنید تا به صورت منظم این اطلاعات را با آن ها به اشتراک بگذارید. داشتن دسترسی به این اطلاعات نه تنها باعث می شود که کارمندان خود را بخشی مهم از کسب و کار بدانند بلکه به شناسایی موارد قابل بهبود نیز کمک می کند.

یک زمان بندی قابل انعطاف را پیشنهاد دهید

تکنولوژی، شیوه مدیریت کسب و کارها و همچنین نحوه کار کردن ما را تغییر داده است. در صورتی که کارمندان بتوانند ایمیل های کاری خود را بر روی موبایل خوانده یا پروژه هایشان را در خانه و بر روی لپ تاپ کامل کنند، معقول به نظر می رسد که چنین انعطاف پذیری را در زمان بندی از کارفرمایان خود انتظار داشته باشند.

طبق مطالعه ای که برروی افراد به دنبال کار انجام شد، ۴۶ درصد از شرکت کنندگان بیان داشتند که انعطاف پذیری مهم ترین عامل در جستجوی فرصت های شغلی است.بنابراین، در صورتی که تمایل دارید به عنوان یک کارفرمای پیشرو شناخته شده و بهترین استعداد ها را جذب کنید، صرف نظر از اینکه فرصت شغلی به صورت دور کاری بوده یا انعطاف زمانی دارد، باید گزینه های زمانی مختلفی را پیشنهاد دهید.

در محیط کار خوراکی پیشنهاد دهید

آیا تهیه اسنک ها یا مواد خوراکی مناسب در حفظ کارمندان موثر است؟ به هر حال، هیچ کس در هنگام گرسنگی کار خود را به خوبی انجام نمی دهد. با اینکه بسیار ساده به نظر می رسد اما گاهی اوقات تنها کاری که برای خوشحال کردن افراد باید انجام داد غذا دادن به آن هاست. هر چند که کارمندان باید از شغل خود نیز رضایت داشته باشند، اما تهیه خوراکی می تواند تغییری غیر قابل انکار ایجاد کند.

هنگامی که کارفرما به نیاز های فیزیکی کارمند توجه می کند، کارمند این پیام را دریافت می کند که او یک شخص ارزشمند است و کاری که او برای شرکت انجام می دهد تنها ملاک نیست. طبق مطالعه ای، ۳۸ درصد افراد بیان داشتند که مزایای خوراکی سبب می شوند تا در نظر سنجی از کارفرمای خود حمایت کنند. بنابراین، خوراکی های مناسب نه تنها کارمندانتان را حفظ می کند بلکه این شانس را به شما می دهد تا استعداد های عالی و تازه را نیز جذب کنید.

از موفقیت های کارمندان قدردانی کنید

یکی از راههای  ایجاد انگیزه در کارمندان  قدردانی کردن از موفقیت آنهاست. گاهی اوقات تمامی چیزی که افراد می خواهند مقداری قدردانی برای کار خوبی است که انجام داده اند. اگر کارمندی وقت بسیاری را بر روی یک پروژه قرار داده و یا برای کمک به یک همکار بیش از مقدار لازم تلاش کرده است در قدردانی و سپاس گذاری از او تردید نکنید.

این کار تنها به خود عمل قدردانی ختم نمی شود. بلکه هنگامی که افراد برای تلاش هایشان مورد قدردانی قرار می گیرند، خود را به ادامه دادن این سخت کوشی ها موظف می دانند. همچنین، کارمندانی که برای موفقیت هایشان مورد قدردانی قرار گرفته اند بیان دارند که سطوح بالاتری از رضایت شغلی را تجربه می کنند.

در صورتی که کارمندان احساس کنند ساعت های طولانی تلاش کردن و فداکاری های شخصی شان بی ارزش بوده، احتمال آن کم است که دوباره این کار ها را انجام دهند. بنابراین، قدردانی از کارمندان سخت کوش ضروری است. این کار می تواند به صورت ذکر کردن نام این افراد در جلسات، قدردانی از آن ها در یک ایمیل به تمامی کارکنان، تشکر از آن ها به صورت خصوصی یا موارد دیگر باشد.

داشتن کارمندانی که مدتی طولانی را در شرکت گذرانده اند یک نکته بسیار مثبت به شمار می رود. حفظ انگیزه کارمندان مخصوصا در زمان های سخت بخشی مهم از موفقیت هر کسب و کار می باشد. کارمندان با سابقه از جزئیات بیشتری مطلع بوده و مدیریت کسب و کار را بسیار لذت بخش تر می کنند.

خواسته های کارمندان را بپرسید

به جای اینکه سعی کنید مهم ترین مسائل کارمندان را حدس بزنید، جلسه ای برگذار کرده و خواسته های آن ها را جویا شوید. جالب است نه؟ انجام دادن موارد دور از انتظار می تواند بهترین کاری باشد که برای کارمندان و شرکت خود انجام می دهید.

 

سامانه حضور و غیاب آنلاین دینگ


برچسب: #مدیر، نمونه،#ایجاد، انگیزه، در، کارمندان،#کارمند، نمونه،#کارمند، منظم،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۳۰ خرداد ۱۳۹۸ساعت: ۰۲:۰۱:۰۸ توسط:سلامت پدیا موضوع: نظرات (0)

مناطق گردشگری کانادا

از جاذبه های گردشگری کانادا می توان به مناطق زیر اشاره کرد:

دریاچه واتراسپریت در کنار اسکوامیش

اسکوامیش پر از مناظر جذاب و عجیب است اما یکی از جذاب ترین آن ها دریاچه واتراسپرایت است. برای رسیدن به این ناحیه کمی زحمت نیاز است و باید مسیر ۸.۵ کیلومتری با وسایل نقلی خاص طی شود اما وقتی به این ناحیه برسید، آب سبز آبی زیبا تحت محاصره کوه های پیوسته شما را جذب خود خواهد کرد.

خرس های قطبی بر روی سواحل هادسون در چرچیل

این ناحیه در مانیتوبا جنوبی در کنار مرز ناناووت قرار دارد. مانیتوبا شبیه به بسیاری از شهر های کوچکی است که در ناحیه آلاسکای کانادا وجود دارند. بیشترین جذابیت این بخش به طراجی شهر و همچنین مد و فشن آن بر می گردد. یک نکته منحصر به فرد در چرچیل تابلویی در شهر است که به مردم محلی و بازدیدکنندگان هشدار می دهد مراقب قرس های قطبی باشید! چرچیل به عنوان پایتخت خرس های قطعی جهان شناخته می شود.

نیو برونزویک / نوا اسکوشیا

این ناحیه دارای مرتفع ترین موج های آبی در جهان است چرا که خبری از خروجی آب به سمت شرق نیست و آب نمی تواند به جایی برود در نتیجه موج ها به ارتفاع ۱۶ متر می رسند! امکان راه رفتن بر کف اقیانوس در زمانی که میزان سطح آب پایین باشد وجود دارد. فسیل های باستانی در این ناحیه نیز برای توریست ها و علاقه مندان به گذشته بسیار جذاب هستند.

سرزمین های شمال غربی

این ناحیه به دریاچه بزرگ مشهور است و در تمامی فصل های سال دارای قدرت خارق العاده و جذابی است که نباید آن را از دست دهید.

نور های شمالی، یلونایف (چاقوی زرد)

یلونایف در ناحیه شمال غربی کانادا واقع شده است و یکی از بهترین مکان های جهان برای دیدن ستاره و نور های شمالی است. با توجه به ارتفاع خاص این مکان، در صورتی که آسمان خالی از ابر باشد، هر شب می توانید نور و ستاره ها را در نمایی جادویی ببینید.

نوا اسکوشیا؛ جزیره کیپسول

این جزیره در بخش جنوبی نووا اسکوشیا واقع شده است و تعدادی از افراد محلی استان در آن ساکن هستند. این جزیره تحت محاصره زیباترین شن های خاکستری قرار دارد. اگر به غذاهای دریایی نظیر لابستر علاقه دارید قطعا این جزیره می تواند مقصد خوبی برایتان باشد.

دنباله افق آسمان در کیپ برتون

اگر به دنبال یک کوه نوردی فوق العاده و با مسافت و سختی کم در کوه های کانادا هستید و می خواهید در کنار خود اقیانوس جادویی و طبیعت وحشی جذاب را ببینید قطعا باید به این ناحیه از کیپ برتون سر بزنید.

آنتاریو: برج سی ان در تورنتو

وقتی برای اولین بار به تورنتو می رسید و نگاهتان به آسمان طولانی و جذاب می افتد، یک ساختان بزرگ وجود دارد که توجه شما را جلب خواهد کرد – برج سی ان. این برج ۵۵۳ متری یکی از بهترین بخش های تورنتو به حساب می آید.

دریاچه سوپریور (برتر) در پارک استانی

وجود این مکان برای افراد محلی تورنتو یک نعمت بزرگ است و ۹ ساعته می توان با ماشین به آن جا رسید. دریاچه سوپریور پارک استانی به واقع یک ناحیه جذاب طبیعت وحشی و گیاهی است که باید بازدید کنندگان حتما آن را ببینند. این ناحیه یک بعد تاریخی داشته و مربوط به اولین قبایلی می شود که فرهنگ و تاریخ کانادا را پایه گذاری کردند.

آبشار نیاگارا

یکی از جاذبه های گردشگری کانادا آبشار نیاگارا می باشد. این آبشار در ۱۳۰ کیلومتری تورنتو قرار دارد و اگر دوست دارید آبشاری با بلند ترین ارتفاع در آمریکای شمالی را ببینید قطعا نباید نیاگارا را از دست دهید. این آبشار به جهت زیبایی خود در جهان شهرت دارد و هر فصل میلیون ها توریست به اینجا سفر می کنند.

توبرموری و بروس پنینسولا

این دو ناحیه که پارک های ملی در کانادا به حساب می آیند بدون شک زیباترین مکان های موجود در این کشور هستند و دلایلی نیز برای این موضوع وجود دارد. آب کریستالی به رنگ آبی، شهری کوچک و زیبا، یک جزیره گلدانی، سواحل زیبا، رستوران های فوق العاده، کوهنوردی های جذاب و عالی، اقامت بسیار راحت و متفاوت و…

جزایر تورنتو

جزایر تورنتو یکی از جذاب ترین مکان های موجود در کشور کانادا هستند. در اینجا مجموعه ای از جزایر کوچک بر روی دریاچه آنتاریو قرار دارند. این جزایر به کمک کشتی های مسافربری در دسترس هستند و رفتن به آن ها بین ۱۰ تا ۱۵ دقیق طول می کشد. راه رفتن به دور جزایر این ناحیه تجربه ای منحصر به فرد و زیبا است.

ساحل واساگا

ساحل واساگا یک بهشت تابستانی است و تنها دو ساعت با شمال تورنتو فاصله دارد. توریست ها به اینجا می آیند تا از ۱۴ کیلومتر ساحل زیبا و جذاب لذت ببرند. واساگا دارای یکی از طویل ترین سواحل آب تازه در جهان به شمار می رود.

جزیره پرنس ادوارد

برخی عناصر و نکات مربوط به جزیره پرنس ادروارد افراد را عاشق این ناحیه از کانادا می کند. از جمله این موارد می توان به جنگل های جذاب آنا هانتد، آب های براق و جذاب دریاچه کناری، طبیعت زیبای این ناحیه و مزارع افراد محلی در آن اشاره کرد.

کلیسای باسیلیکا نوتردام

یکی دیگر از بخش های شاخص موترال قدیم در استان کبک همین بنای فوق العاده زیبا به حساب می آید. همچون دیگر کلسیاهای مشابه، این بنا نیز تاریخ پیچیده خاص خودش را دارد.

هتل چاتیو فرونتناک

در بین دیگر هتل های جهان، آمار بیشترین عکس گرفته شده از بناهای مشابه مربوط به همین هتل چاتیو فرانتناک است. دلیلش نیز جذابیت معماری هتل و رنگ بندی خاص آن است.

کوه ترمبلانت

یک کوه بسیار قدرتمند با منظره زیبا که همه را به خود جذب می کند. بهترین نکته زمان ۲۰ تا ۳۰ دقیقه ای برای رسیدن به این ناحیه است. یک پیک نیک فوق العاده را می توانید در این ناحیه رقم بزنید و از منظره آن لذت ببرید.

کبک قدیم

کبک قدیم دارای بخش زیادی از فرهنگ فرانسوی است. این تاثیر را از مهندسی خاصی که در بناهای پاریس دیده اید خواهید گرفت. این جا یک مکان ساده اما جذاب است تا محو فرهنگ فرانسوی و تمامی جزئیات خاصش شوید.

ساسکاچوان؛ پارک ملی گراسلند

یکی از زیباترین جاذبه های گردشگری کانادا پارک ملی گراسلند است .یک زمین گسترده و پهناور از علف های سبز و یک دست که می توانید با کودکان خود به آن جا رفته و دویدن آن ها در این مراتع را نظاره گر بوده و لذت ببرید.

 

موسسه حقوقی اَپلو

| مهاجرت به کانادا | اخذ اقامت کانادا | اخذ پاسپورت کانادا

 

 

 

 

 


برچسب: #مناطق، گردشگری، کانادا،#جاذبه، های، کانادا،#زیبایی، های، کانادا،#ویزای، کانادا،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ساعت: ۱۲:۰۱:۰۱ توسط:سلامت پدیا موضوع: نظرات (0)