salamatpediaco@gmail.com salamatpediaco@gmail.com .

salamatpediaco@gmail.com

ناگفته های بیماری پوست پرتقالی در اثر سرطان سینه

علت درمان پوست پرتقالی یا منافذ باز پوست چیست و چگونه می توان آن را درمان کرد؟ پزشکان یکی از علل اصلی بروز پوست پرتقالی به خصوص بر روی پوست سینه را، سرطان سینه بیان کرده اند. اما سایر علت های این بیماری چیست؟
منظور از حفره های شبیه به پوست پرتقال، فرورفتگی بر روی پوست و یا چین و چروک روی آن است. در زبان فرانسوی نیز این حالت را با عبارت « پوست پرتقال » معرفی می کنند. این نوع از فرورفتگی و حفره می تواند در هر جایی از پوست شما اتفاق بیوفتد.

علل مختلفی برای به وجود آمدن این حفره ها بر روی پوست وجود دارند. برخی از این موارد بی خطر بوده اما برخی دیگر ممکن است تا حدی خطرناک و جدی باشند. به عنوان مثال، این علائم روی پوست اگر در ناحیه سینه ظاهر شوند، ممکن است نشانه ای از سرطان سینه باشند.

هشدار: اگر حفره های شبیه به پوست پرتقال بر روی ناحیه سینه شما شکل گرفته اند حتما به یک پزشک متخصص مراجعه کنید.

بالا رفتن سن و سال

با افزایش سن، قابلیت ارتجاعی پوست کاهش می یابد. در نتیجه پوست استحکام قبل را نداشته و حالت افتادگی پیدا می کند. منافذ پوستی بزرگتر می شوند و در نتیجه حفره های شبیه به پوست پرتقال بر روی صورت شما پدیدار خواهند شد.

اندازه منافذ پوستی شما بستگی به عوامل ژنتیکی داشته و در نتیجه نمی توان آن ها را کوچک تر کرد. با این حال امکان بازگردانی قابلیت ارتجاعی پوست و کوچک تر نشان دادن منافذ وجود دارد.

کراتوز پیلاریس

کراتوز پیلاریس یک مشکل پوستی است که شباهت زیادی به جوش ها دارد. این حالت معمولا در ناحیه بالای دست و یا جلوی زانوها به وجود می آید. امکان بروز کراتوز پیلاریس بر روی گونه کودکان نیز وجود دارد.

این برآمدگی ها و ضایعات معمولا در اثر سلول های مرده پوستی ایجاد می شوند و بی خطر هستند. اما ممکن است خارش ایجاد کرده یا خشک باشند. درمان مشکل خشکی پوست می تواند این ضایعات را نیز بهبود ببخشد تا کمتر به چشم بیایند.

همه چیز درباره کراتوزپیلاریس


سلولیت

سلولیت، گوشت کم رنگ و بیرون زده ای است که بیشتر اوقات بر روی زانوها، باسن و کمر پدیدار می شوند. سلولیت در بانوان رایج بوده به خصوص وقتی که سن آن ها بالا می رود. علت بروز این مشکل هنوز نامعلوم است.

سلولیت بسیار رایج بوده و بی خطر است. درمان برای آن ضروری نیست و اکثر درمان ها نیز موثر نیستند.

درمان قطعی سلولیت با لیزر

لنفدوم

لنفدوم همان ورم در ناحیه دست یا پا است. معمولا این مشکل در یک دست یا یک پا بروز می کند. علت به وجود آمدن این مشکل نیز وجود انسداد در سیستم لنفاوی بدن است. اسنداد در این سیستم معمولا به خاطر برداشتن و یا آسیب دیدن رشته های لنفاوی در حین درمان سرطان است.

از جمله علائم لنفدوم می توان به موارد اشاره داشت:

 • ورم بخشی از پا و یا کل پا
 • درد و ناراحتی
 • عفونت
 • پوست سخت و ضخیم
 • حس سنگینی یا فشار
 • کاهش محدوده حرکتی

  برای درمان لنفدوم هیچ راه خاصی وجود ندارد، اما می توان با برخی اقدامات در خانه یا در مطب پزشک آن را کنترل کرد.

 

عفونت

عفونت های پوستی می توانند منجر به ایجاد پوست پرتقالی شوند. عفونت ها معمولا در اثر ورود باکتری ها به داخل محدوده پوست ایجاد می شوند. سلولیت یکی از رایج ترین عفونت های پوستی است و معمولا پای افراد را تحت تاثیر خود قرار می دهد.

از جمله علائم عفونت های پوستی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • گرما
 • ورم
 • قرمزی
 • تب


  سرطان سینه

  حفره و درون رفتگی های شبیه به پوست پرتقال بر روی قفسه سینه شما می تواند نشانه سرطان پستان التهابی باشد. اگر این نشانه در بدن شما وجود دارد هر چه سریعتر به ملاقات پزشک بروید. این نوع از سرطان را نمی توان به سادگی تشخیص داد بنابراین مشورت کردن با پزشکان بسیار ضروری است.

از جمله علائم سرطان التهابی پستان می توان موارد زیر را معرفی کرد:

 • ورم سینه
 • قرمزی یا زخم در ناحیه پستان
 • داخل رفتن نوک پستان
 • سنگینی پستان


  پوست پدیا مرجع تخصصی مشاوره پوست و مو

   

برچسب: #بوتاکس درمانی، #بیماری های پوست، #ترمیم پوست،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۴ تیر ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۰۲:۵۸ توسط:سلامت پدیا موضوع: نظرات (0)

سونوگرافی کلیه و مجاری ادراری

آمادگی برای سونوگرافی از کلیه و مجاری ادراری

دکتر شما دستورالعمل های خاصی را به شما می دهد تا قبل از انجام سونوگرافی آنها را انجام دهید و همچنین به تمامی سوالاتی که شما دارید پاسخ خواهد داد.

چند دستورالعمل کلی در زیر ذکر شده است:

 • پزشک شما ممکن است از شما بخواهد تا پیش از انجام این آزمایش تا حد امکان آب کمتری بنوشید، مثلا مقدار ۰۷ لیتر آب یا کمی بیشتر.
 • ممکن است از شما خواسته شود تا مثانه خود را پر نگه دارید. اگر هم لازم باشد که بعد از انجام سونوگرافی مثانه خود را خالی کنید،
 • ممکن است از شما بخواهند تا در اتاق انتظار مقدار زیادی اب بنوشید تا مثانه پر شود.
 • در اکثر موارد، اگر پزشک از شما درخواست نکند که برای انجام آزمایش ناشتا باشید، شما می توانید قبل از انجام سونوگرافی غذا بخورید. اما در مواردی خاص، ممکن است پزشک از شما بخواهد تا قبل از انجام سونوکرافی رژیم غذایی خود را تغییر دهید.
 • به طورمعمول، برای انجام سونوگرافی از مسکن استفاده نمی شود.
 • پیش از انجام سونوگرافی کلیه، ممکن است از شما خواسته شود تا یک فرم رضایت نامه را بخوانید و امضا کنید، و در طی آن ضمانت دهید که تکنسین اجازه انجام سونوگرافی روی بدن شما را دارد. اگر چیزی وجود دارد که شما متوجه نمی شوید و یا باعث ناراحتی شما می شود، بدون معطلی راجع به آن سؤال بپرسید.
 • لباس راحت بپوشید. تکنسین می بایست نوعی ژل را روی پوست بدن شما بمالد. این ژل به هدایت امواج صوتی کمک می کند. این ژل لباس را لک نمی کند، ولی حالتی چسبناک دارد و پاک کردن آن از روی پوست کمی سخت است.
 • گاهی اوقات ممکن است تکنسین از شما بخواهد تا لباس های خود را عوض کنید و یک گان بیمارستانی بپوشید.
 • برای انجام سونوگرافی هیچ نوع جواهراتی به همراه نداشته باشید. حتما تمامی جواهرات و وسایل ارزشمند خود را در منزل بگذارید.

تمامی دستورالعمل های اضافی که تکنسین به شما می گوید را حتما انجام دهید.

آنچه در سونوگرافی کلیه ها اتفاق می افتد

پزشک شما ممکن است سونوگرافی کلیه را به عنوان یک آزمایش سرپایی درخواست کند، یا اگر در بیمارستان بستری هستید، ممکن است بخشی از آزمایشات تشخیصی بستری شما باشد. هر بیمارستان و کلینیکی دارای پروتوکل های مخصوص خود هستند که از شما می خواهند طبق آن برای انجام آزمایش آماده شوید، ولی استانداردهایی وجود دارد که در تمامی آن ها یکسان است.
تکنسین از شما خواهد خواست به حالت دمر و روی شکم دراز بکشید تا برای انجام سونوگرافی به کلیه دسترسی داشته باشد.
همان طور که پیش تر اشاره شد، تکنسین ژلی را روی پوست شما می مالد تا هدایت امواج صوتی راحت تر شود و تصاویر مورد نظر به دست آیند.

تکنسین از یک ترانسفورماتور بر روی پوست بدن شما استفاده می کند، و آن را در ناحیه مورد نظر قرار می دهد.
ترانسفورماتور هیچ دردی ندارد، فقط ممکن است در محلی که تکنسین آن را قرار می دهد شما کمی احساس فشار کنید، چرا که تکنسین گاها مجبور است برای پیدا کردن زاویه مناسب و گرفتن بهترین عکس این دستگاه را روی بدن شما کمی فشار دهد.
ممکن است از شما خواسته شود چند دقیقه موقعیت خود را حفظ کنید، یا از شما خواسته شود که موقعیت خود را برای یک تصویر واضح تر تنظیم کنید.
اگر تکنسین در حال بررسی جریان خون کلیه ها باشد، ممکن است صدای ' فش فش' مانندی را بشنوید. وجود این صدا کاملا طبیعی است.
اگر لازم باشد که کلیه های شما اسکن شوند، شاید نیاز باشد که با مثانه پر سونوگرافی را انجام دهید. سپس مثانه را خالی کنید و با مثانه خالی دوباره سونوگرافی انجام دهید.
هنگامی که سونوگرافی تمام شد، تکنسین ژل را از روی بدن شما پاک خواهد کرد. سپس شما می توانید لباس خود را بپوشید و اتاق را ترک کنید.
پزشک نتیجه را به شما اعلام خواهد کرد و شاید لازم باشد پس از انجام سونوگرافی اقداماتی را انجام دهید.
مشکلات سونوگرافی کلیه
سونوگرافی کلیه یک روش بی خطر و مطمئن برای بررسی بیمار و به دست آوردن عکس های حیاتی بدون استفاده از اشعه است.

اکثر مردم نباید هیچ گونه عوارض جانبی در رابطه با انجام سونوگرافی تجربه کنند.

در موارد نادر، بیمار ممکن است حساسیت های خفیفی را در ناحیه مورد بررسی احساس کند، که این ناراحتی چند ساعت پس از سونوگرافی از بین خواهد رفت.
آنچه لازم است بدانید سونوگرافی کلیه به طور کلی دردناک نیست و باعث بروز درد نمی شود. اگر در هنگامی که دراز کشیده اید احساس درد و ناراحتی دارید، حتما به تکنسین اطلاع دهید. گاهی اوقات لازم است تکنسین از یک بالش اضافه، پتو یا حوله استفاده کند تا موقعیت بدن شما را تثبیت کند. پس از سونوگرافی کلیه، بسیاری از بیماران می توانند فعالیت های روزمره خود را از سر بگیرند، ولی هر شخص بهتر است توصیه هایی که پزشک به او می کند را دنبال کند.

دکتر کلیه ، مرجع تخصصی بیماری های کلیه و مجاری ادراری


برچسب: خطرات ناشی از سونوگرافی کلیه، سونوگرافی از کلیه، آمادگی های لازم قبل از سونوگرافی کلیه،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۸ تیر ۱۳۹۸ساعت: ۱۲:۱۴:۴۵ توسط:سلامت پدیا موضوع: نظرات (0)

جراحی باز سنگ کلیه

در عمل جراحی باز سنگ کلیه ، پزشک جراح، برشی را در پهلو یا پشت شما ایجاد می کند تا به کلیه یا مجرای ادراری شما دسترسی پیدا کند و بتواند سنگ ها را از کلیه شما خارج کند.این روش، یک عمل جراحی تهاجمی است و حدود دو ساعت و نیم به طول می انجامد تا به اتمام برسد.

این گزینه فقط زمانی کاربرد دارد که بیمار سنگ کلیوی بزرگی داشته باشد و یا آناتومی بدن او طبیعی نباشد، مانند ناهنجاری در ساختار اسکلت بدن.

برای این جراحی بیمار می بایست حدود شش تا نه روز در بیمارستان بستری شود، و دوره بهبودی در مقایسه با دیگر روش های حذف سنگ کلیه طولانی تر است.

این روش، یک عمل جراحی تهاجمی است و حدود دو ساعت و نیم به طول می انجامد تا به اتمام برسد.
این جراحی تحت بیهوشی عمومی صورت می پذیرد.

امروزه، درمان سنگ کلیه با جراحی باز خیلی رایج نیست.

این گزینه فقط زمانی کاربرد دارد که بیمار سنگ کلیوی بزرگی داشته باشد و یا آناتومی بدن او طبیعی نباشد، مانند ناهنجاری در ساختار اسکلت بدن.

برای این جراحی بیمار می بایست حدود شش تا نه روز در بیمارستان بستری شود، و دوره بهبودی در مقایسه با دیگر روش های حذف سنگ کلیه طولانی تر است.

یک عمل جراحی باز برای حذف سنگ کلیه شامل مراحل زیر می باشد:

۱-در ابتدا متخصص بیهوشی دوز مورد نیاز برای بیهوشی عمومی را نظارت می کند.

۲-هنگامی که بیهوشی اثر کرد، یک متخصص بیهوشی یا سرپرستار ناحیه مورد جراحی را ( که ممکن است پهلو یا پشت شما باشد) برای جلوگیری از بروز عفونت با یک محلول ضد میکروبی رنگین می کند.

۳-بسته به موقعیت سنگ در کلیه یا ماری ادراری شما، جراح برشی را روی پهلو یا پشت شما ایجاد می کند.

۴-هنگامی که جراح با برشی که ایجاد کرده توانست به کلیه یا مجاری ادرای شما دسترسی پیدا کند، او برش دیگری بر روی کلیه یا مجاری ادرای شما که دارای سنگ است، ایجاد می کند و سنگ را خارج می کند.

۵-به محض اینکه سنگ خارج شد، جراح محل برش را بخیه می زند.

۶-لطفا توجه داشته باشید بعد از جراحی ممکن است یک کاتتر یا لوله نرم حاوی کیسه ادرار از قسمت برش در نظر گرفته می شود تا ادرار را بطور مستقیم از کلیه خشک کند و بهبودی کامل حاصل شود. شما تا زمانی که دکتر تصمیم به حذف کاتتر بگیرد، تحت مراقبت کامل قرار خواهید گرفت.

بهترین کاندید جراحی باز سنگ کلیه
شما واجد شرایط جراحی باز هستید، اگر:
۱-روش های جایگزین پاسخ نداده اند
۲-شما سنگ های بسیار بزرگی دارید
۳-شما از درد مداوم و شدید رنج می برید
۴-شما به دلیل وجود سنگ در مجاری ادراری از انسداد مجاری ادرای رنج می برید
۵-شما از آسیب کلیوی و خونریزی ناشی از سنگ ها رنج می برید
۶-اندازه سنگ کلیه بزرگ می شود
۷-شما به شدت چاق هستید
۸-شما از یک ناهنجاری اسکلتی و یا یک بیماری متداول پزشکی رنج می برید.

شما واجد شرایط جراحی باز نیستید، اگر:
۱-از داروهای رقیق کننده خون استفاده می کنید
۲-شما باردار هستید
۳-شما دچار دیابت کنترل نشده هستید

آیا می دانید ۹۵ درصد سنگ های کلیه نیازی به جراحی باز ندارند؟!
لطفا توجه داشته باشید معیارهای واجد شرایط بودن برای جراحی های مختلف پزشکی بسته به سلامت عمومی بیمار، سابقه پزشکی و شرایط پزشکی آنها، از بیماری به بیمار دیگر متفاوت است. حتما با پزشک خود برای بررسی واجد شرایط بودن یا نبودن در یک عمل جراحی مشورت کنید.

عوارض جراحی باز کلیه
عوارض جراحی عمل باز برای حذف کردن سنگ های کلیوی شامل موارد زیر می باشد:

۱-بروز فتق که ممکن است در نقطه ای که جراح برش را ایجاد کرده، رخ دهد.

۲-آسیب به مجاری ادراری

۳-عفونت

۴-خطرات جراحی باز برای رفع سنگ کلیه 

۵-آسیب به عضوهای کناری

۶-خطرات ناشی از بیهوشی

۷-خونریزی بیش از حد در حین جراحی

مزایای درمان سنگ کلیه با جراحی باز

۱-رهایی از دردهای ناشی شده از سنگ کلیه

۲-نیازی به تکرار مجدد روش های رفع سنگ کلیه نیست

دکتر حسین کرمی متخصص اورولوژی و درمان بیماری های کلیه و مجاری ادراری

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۸ تیر ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۳۸:۳۴ توسط:سلامت پدیا موضوع: نظرات (0)

طول عمر کامپوزیت ونیر

یکی از مزایای روکش کامپوزیت این است که نیازی نیست تمام دندان توسط آن پوشیده شود. در این مورد، بجز دو دندان جلویی، فقط لایه فوقانی مجاور لثه از هر دندان توسط روکش کامپوزیت پوشیده میشود تا تغییر رنگ های زرد دندان را پنهان کند. این کار با تکنیک هایی مانند روکش های سرامیکی امکانپذیر نیست. همچنین از دیگر مزایای آن می توان به طول عمر کامپوزیت ونیر دندان اشاره کرد.

روکش های کامپوزیت برای تغییر فوری لبخند شما نیاز به تراشیدن و تزریقی ندارد! این فرآیند زمانی که توسط یک دندان پزشک متخصص زیبایی مجرب و ماهر انجام شود خیلی ساده است.

در دندان پزشکی، قرار دادن لایه ای نازک از جنس هر ماده ای بر روی دندان ها روکش کامپوزیت یا لمینت نامیده میشود. روکش کامپوزیت، لایه ای از جنس رزین است که به صورت مستقیم روی دندان ها قرار داده میشود. پس جنس آن سرامیکی نیست.

طول عمر کامپوزیت ونیر دندان
روکش های کامپوزیت قابلیت جایگذاری در یک روز را دارند و ماندگاری و طول عمر کامپوزیت ونیر حدود ۵ تا ۷ سال خواهد بود و همچنین به ترمیم نیاز دارند. اگر به خوبی از آن ها نگهداری نشود، میتوانند حساس به خردشدگی باشند. هزینه انجام این روش معمولا نصف روکش های سرامیکی است. روکش های سرامیکی عمر بیشتری دارند و ۱۲ تا ۲۵ سال عمر میکنند، همچنین نیاز به ترمیم نخواهند داشت. هر دو روش میتوانند برای جنبه های زیبایی استفاده شوند و نتایج شگفت انگیزی خواهند داشت.

هر دو روش باید با رویکرد کامل زیبایی بررسی شوند پس ما نیازها و طرح های مدنظر شما را خواهیم دانست. دندان پزشکی زیبایی کار تمام دندان پزشکان نیست زیرا نیاز به توجه شدید به جزئیات دارد. ما برای افراد بالای ۱۲ سال کار روکش را انجام می دهیم.

آیا کامپوزیت دندان به سادگی می شکنند؟
خیر. روکش های کامپوزیت به سادگی یا به همان طریقی که روکش های سرامیکی میتوانند بشکنند، نخواهد شکست. روکش های کامپوزیتی به دلایل بسیاری میتوانند دچار کندگی شوند، شایع ترین دلیل گاز زدن و جویدن غذاهای سفت و سخت یا شکستن مواد غذایی با دندان است. اما بالا بودن طول عمر کامپوزیت ونیر دندان باعث شده است تا اگر روکش ها شکسته شوند، روکش های کامپوزیتی به سادگی در یک جلسه ترمیم میشوند. این ترمیم شبیه به ترمیم روکش های سرامیکی نیست.

کامپوزیت ونیر چگونه انجام می شود؟
بعد از صحبت برای رسیدن به معیارهایتان، نخسین لبخند آزمایشی میتواند انجام بپذیرد. لبخند آزمایشی فرآیندی است که تغییرات در دندان های شما را در یک مدل قالب گیری شده نشان می دهد. براساس شکل و ظاهری که می خواهید روکش کامپوزیت و دندان های شما داشته باشند، کارشنانس دندان پزشکی، با موم، روکش را روی مدل قالب گیری شده از دندان های شما قرار می دهد. این یک نمونه از روکش کامپوزیتی است که شما خواهید داشت و به شما اجازه می دهد تا شکل نهایی دندان هایتان را مشاهده کنید.

این کار با گرفتن یک تصویر از دندان های شما و فرستادن آن به آزمایشگاه انجام میشود. براساس خواسته ها و انتظارات شما، تغییراتی روی دندان های شما که روی مدل قالب گیری شده است توسط یک دندان پزشک مجرب انجام می پذیرد.

در همین حال، اگر تصمیم به سفید کردن دندان هایتان قبل از روکش کردن آن ها داشته باشید، این کار انجام می پذیرد. وقتی دندان های شما سفید شدند، روکش کامپوزیتی به صورت مستقیم روی دندان ها قرار می گیرند، شکل می گیرند و پولیش میشوند.

بهترین کاندید استفاده از کامپوزیت ونیر
تقریبا همه افراد میتوانند از این روش برای موارد زیر استفاده کنند:

۱-بهبود ظاهر و نمای دندان ها.
۲-برای محافظت از سطح دندان ها.
۳-تغییر رنگ دندان ها، معمولا برای سفیدتر کردن آن ها.
۴-برای براق تر و شفاف تر کردن ظاهر دندان ها.
۵-برای نزدیک کردن فضای بین دندان ها یا بزرگتر کردن دندان ها.
۶-برای ترمیم هرگونه پریدگی یا شکستگی در دندان ها.

دکتر میلاد افشار، متخصص ایمپلنت و جراحی دندان


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۸ تیر ۱۳۹۸ساعت: ۰۸:۵۹:۴۱ توسط:سلامت پدیا موضوع: نظرات (0)

ارضا شدن بدون دخول

 آیا ارگاسم چندگانه وجود دارد؟

ارگاسم چندگانه به معنی  داشتن چندین ارگاسم در یک مقاربت است. برای بسیاری از زنان رسیدن به ارگاسم چندگانه ممکن است اما همه نمی‌توانند از این توانایی استفاده کنند. این کار نیاز به تمرین و تلاش دارد.

اول این که باید از لحاظ روان‌شناختی تنظیم شوید. خیلی مهم است که با این ایده موافق باشید که می‌توانید به چنین لذتی برسید. همچنین باید یاد بگیرید به بدنتان گوش کنید و نقاط محرک و شهوانی خود را کشف کنید.

برانگیختگی پیوسته یکی از شرایط اصلی برای دستیابی به ارگاسم واقعی چندگانه است. این موضوع خیلی به پارتنر وابسته است. پارتنر شما باید شما را بعد از اولین ارگاسم در آغوش بکشد و شما را لمس کند.

اغلب بعد از ارگاسم، هم واژن و هم پنیس (آلت تناسلی مردانه) حساس می‌شود و لمس بیش‌تر می‌تواند دردناک باشد. در این حالت، شخص می‌تواند دیگر نقاط حساس را تحریک کند (کلیتوریس، نقطه‌ی جی، قفسه‌ی سینه، گردن و غیره).

برای دستیابی به چندین ارگاسم، حساسیت واژن بسیار مهم است. می‌توانید حساسیت واژن را با انجام تمرینات کگل افزایش دهید تا عضلات واژن ورزیده شوند.

آیا زن بدون دخول ارضا میشود؟

در مورد برخی زنان، ارگاسم در اثر تحریک نوک پستان هم ایجاد می‌شود. ثابت شده است که در این مورد، ناحیه‌ی مشابهی از مغز تحریک می‌شود. برخی افراد ارگاسم را در خواب تجربه می‌کنند، برخی هنگام کوتاهی مو، انجام تمرینات ورزشی، گوش دادن به موسیقی، یا حتی با نیروی فکر!

با این حال باید به خاطر داشت که این روش‌ها بیش‌تر از این که قانون باشند، استثنا هستند. فقط درصد کمی از زنان قادرند این کارها را انجام دهند و این هم به شرایط هیجانی و ویژگی‌های فیزیولوژیک زن بستگی دارد.

 

 

دکتر عباس انتظاری

مرکز آموزش و درمان بیماری های جنسی

متخصص پزشکی اجتماعی و طب پیشگیری

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


برچسب: #ارگاسم، بدون، دخول،#ارضا، شدن، زنان،#حساسیت، واژن،#کلیتوریس،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۸ تیر ۱۳۹۸ساعت: ۱۲:۵۳:۱۶ توسط:سلامت پدیا موضوع: نظرات (0)

روش های کم هزینه برای بازاریابی

سامانه انتظار تلفنی را به روشی برای درآمد تبدیل کنید.
مشتریان از منتظر ماندن نفرت دارند. اگر از سیستمهای پاسخگوی تلفنی استفاده می‌کنید و مشتریان باید مدت زمانی را منتظر بمانند تا بتوانند با فرد موردنظر صحبت کنند، از این فرصت نهایت استفاده را ببرید. در لحظات انتظار به‌جای پخش یک موزیک دلنشین، به معرفی محصولات و خدمات شرکت بپردازید.

در زمان‌هایی که شرکت تعطیل است به‌جای آنکه از مشتری بخواهید پیام خود را بگذارد می‌توانید به معرفی شرکت و محصولات پرداخته و بعد از او بخواهید پیام بگذارد. در تهیه پیام مناسب این را  به‌ یاد داشته باشید که مشتریان بسیار پر‌مشغله اند. از گفتن مقدمه و یا مطالبی که مشتری از آن اطلاع دارد پرهیز کنید و مستقیما به توضیح درمورد خدمات و محصولات بپردازید.

پیام را تا جایی که امکان دارد کوتاه و قابل‌فهم تهیه کنید. از جملاتی که حالت شعاری دارند دوری نمایید.‌ مشتریان هیچگاه فرصت ندارند تا مثلا ۱۰ دقیقه به توضیحات ضبط‌ شده شما گوش دهند. برای جذاب تر شدن پیام می‌توانید آن را با موسیقی ملایمی همراه کنید.

اگر توانایی استفاده از دستگاه‌های باهزینه بالای پاسخگوی تلفنی را ندارید می‌توانید از نرم‌افزارهایی که برای اینکار درنظر گرفته شده اند استفاده کنید.

از لباس‌های رسمی استفاده نمایید.
بسیار جالب است که مردم برای افرادی که لباس فرم پوشیده‌اند احترام بیشتری قائل هستند زیرا احساس می‌کنند که آنها افراد تصمیم‌گیرنده و با اهمیتی هستند. تصور کنید که می‌خواهید با هواپیما مسافرت کنید. اگر ببینید خلبان یک تیشرت معمولی پوشیده است چه احساسی به شما دست می‌دهد؟ آیا اطمینان مسافران کمتر نخواهد شد؟

اگر شما و کارکنان با لباس نامناسب در محل کار حضور پیدا کنید شاید باعث تاثیر ناخوشایندی روی دیگر افراد بگذارد. البته تهیه لباس فرم معمولا هزینه زیادی دارد، ولی می‌توان آنرا بخشی از هزینه بازاریابی در نظر گرفت. البته اگر نمی‌توانید لباس فرم تهیه کنید، لااقل می‌توانید نوع خاصی از لباس با رنگی مشخص به تن کنید.

حتی مشاغل بسیار کوچک می‌توانند از این روش استفاده نمایند. مشتریان وقتی شما و کارکنان را ببینند که با لباس‌هایی مناسب و یکدست در محل کار حضور دارند، احساس آرامش و امنیت خواهند کرد.

از بسته‌بندی محصولات و خدمات بهترین بهره را ببرید.
تمرکز روی بسته بندی محصولات و خدمات یکی از بهترین روش های بازاریابی هوشمندانه می باشد. بسیاری از مشاغل محصولات خود را در جعبه یا بسته‌ بندی خاصی ارائه می‌کنند. بسته‌ بندی ممکن است یک کیسه ساده باشد و یا حتی جعبه چوبی گرانقیمت خاص. تاثیر بسته بندی محصولات روی رفتار مصرف کننده غیرقابل انکار می باشد. وقتی مشتری محصولی را خریداری میکند معمولا آنرا به دیگران هم نشان می‌دهد. اگر از جعبه یا بسته‌بندی خاصی استفاده می‌کنید چرا آن را به‌عنوان فرصتی برای فروش بیشتر در نظر نگیرید؟

حتی اگر از کیسه پلاستیکی استفاده می‌کنید می‌توانید روی آن، نام فعالیت و لوگوی شغل خود و ساعات کاری و تلفن تماس و حتی محصولات و خدمات را چاپ نمایید. ایده سودآور دیگر قرار دادن کاغذ معرفی محصولات دیگر در بسته‌بندی تمامی محصولات است. اگر فردی از شما خرید کرد، به احتمال زیاد مجددا خرید خواهد کرد و حتی شاید شما را به دوستان خود معرفی نماید.

نحوه معرفی شرکت خود
برای معرفی شرکت به افراد، ابتدا باید بازار هدف را شناسایی کرد. تحلیل درست و دقیق از نیازهای بازار، می تواند در جهت دادن چشم انداز شرکت نقش به سزایی داشته باشد. شناسایی رقبا در بازار می تواند در نوآوری و خلاقیت برای معرفی محصولات موثر باشد. پس از این موارد، مهم ترین گام، اطلاع رسانی به بازار با استفاده از ابزارهای پر مخاطب در دسترس عامه می باشد. شبکه های اجتماعی، ایمیل مارکتینگ، وبسایت، کاتالوگ ها و بروشورها، همکاری با اینفلوئنسرها و … از مهم ترین راه های ارتباط با مخاطب می باشد.

نحوه معرفی محصول به مشتری
تمام نکاتی که در مورد معرفی شرکت بیان شد، برای معرفی محصول نیز صادق است. در این راستا باید از نیروهای انسانی توانمند برای معرفی محصول و اطلاع رسانی در بازار بهره برد.

یکی از روش های بازاریابی و تبلیغات برای محصول این است که هدف و نوع خدمات یا محصول خود را به وضوح و در کوتاهترین حالت ممکن بیان نمایید. مثلا سعی کنید ذهن مخاطب را با یک سوال درگیر کنید. سوالی که پاسخ آن بله یا خیر است. این اطمینان را به او بدهید که می توانید هر سوال دیگرش را نیز پاسخ دهید. ارتباط مستقیم و مستمر با بازار و نیازهای کاربران می تواند در انتخاب بهترین روش بازاریابی و تبلیغات بسیار راهگشا باشد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۶ تیر ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۴۳:۰۳ توسط:سلامت پدیا موضوع: نظرات (0)

بیماری مجرای شریانی باز


کاتتر گذاری قلبی یک فرایند تهاجمی است که اطلاعاتی بسیار دقیق درباره ساختار های درون قلب ارائه می دهد. در این فرایند پس از آرام سازی بیمار یک لوله منعطف، باریک و کوچک (کاتتر) به درون یکی از عروق خونی کشاله ران وارد شده و تا به درون قلب هدایت می شود. در این آزمایش فشار خون و اکسیژن ۴ حفره قلب، شریان ریوی و شریان آئورت سنجش می شود. یک ماده حاجب (رنگ مخصوص) نیز جهت نمایان سازی بیشتر ساختار های درون قلب تزریق می شود. فرایند کاتتر گذاری قلبی، می تواند یک روش درمانی نیز باشد.

در طول این فرایند، به کودک آرام بخش داده می شود سپس یک لوله باریک، کوچک و منعطف به درون یکی از عروق خونی او وارد شده و تا به قلب هدایت می شود. پس از وارد شدن کاتتر به درون قلب، متخصص یک ابزار مخصوص را وارد قلب می کند که بسته به اندازه مجرا می تواند یک کویل یا یک مسدود کننده مجرا باشد. این ابزار مجرای شریانی باز را بسته و جریان خون رونده به این مجرا را متوقف می کند.

درمان اختصاصی PDA بر اساس موارد زیر توسط پزشک کودک تعیین خواهد شد:

 • سن، سلامت کلی و سابقه پزشکی کودک
 • پوسعت بیماری
 • توان کودک در تحمل دارو ها، فرایند ها و درمان های خاص
 • انتظارات از روند بیماری


نظر والدین

امکان دارد، یک مجرای شریانی باز در صورت کوچک بودن همراه با رشد کودک بسته شود. مجرای شریانی که سبب بروز علائم می شود به مدیریت پزشکی و احتمالا جراحی ترمیمی نیاز خواهد داشت. متخصص قلب کودک به صورت دوره ای او را معاینه می کند تا از بسته شدن خود به خود این مجرا اطلاع یابد. در صورتی که این مجرا به صورت خود به خود بسته نشود، جهت پیشگیری از بروز مشکلات ریوی ترمیم خواهد شد. این مشکلات ریوی از قرار گیری طولانی مدت در معرض جریان خون اضافی به وجود خواهند آمد. درمان این بیماری می تواند موارد زیر را در بر گیرد:

مدیریت پزشکی

در شیر خواران نارس، یک داروی درون وریدی به نام ایندومتاسین می تواند به بسته شدن این مجرا کمک کند. ایندومتاسین با دارو های آسپرین و ایبوپروفن مرتبط بوده و با تحریک عضلات درون این مجرا سبب تنگی و بسته شدن آن می شود. پزشک کودک می تواند هر گونه سوالات بیشتر را درباره این درمان پاسخ دهد.

همانطور که قبلا گفته شد، برخی کودکان هیچ گونه علائمی نداشته و نیاز به هیچ دارویی ندارند. با این حال، امکان دارد برخی دیگر جهت کمک به عملکرد بهتر قلب و ریه های خود به مصرف دارو نیازمند باشند. از جمله دارو های تجویزی می توان به دارو های دیورتیک یا ادرار آور اشاره کرد. این دارو ها در دفع مایعات اضافی از بدن به کلیه ها کمک می کنند. امکان دارد مصرف این دارو ها نیاز باشد زیرا در هنگام کارکرد ناکافی قلب تعادل مایعات در بدن دستخوش تغییر می شود. همچنین، امکان دارد پزشک از والدین بخواهد تا مصرف مایعات کودک خود را محدود کنند.

 

تغذیه کافی

اغلب شیر خواران مبتلا به PDA تغذیه و رشدی عادی دارند اما شیر خواران نارس یا آن هایی که به PDA بزرگ مبتلا هستند در هنگام تغذیه خسته شده و قادر نیستند جهت افزایش وزن به اندازه کافی تغذیه شوند. گزینه هایی که می توان با استفاده از آن ها از دریافت تغذیه کافی توسط شیر خوار مطمئن شد شامل موارد زیر می شوند:

شیر مادر یا شیر خشک های پر کالری

می توان مکمل های تغذیه ای خاص را به شیر خشک یا شیر گرفته شده از سینه مادر اضافه کرد. با این کار تعداد کالری موجود در هر واحد شیر افزایش یافته و نوزاد قادر خواهد بود با مصرف مقدار شیر کمتر کالری های لازم برای رشد مناسب را بدست آورد.

تغذیه مکمل به وسیله لوله

در این روش یک لوله کوچک و باریک از بینی وارد شده و تا معده هدایت می شود سپس شیر یا مکمل غذایی از این طریق به شیر خوار داده می شود. در شیر خوارانی که بخشی از شیر شیشه را مصرف می کنند می توان باقی مانده شیر را از طریق این لوله به آن ها رساند. شیر خوارانی که در تغذیه به وسیله شیشه ناتوان هستند شیر مادر یا شیر خشک را تنها از طریق لوله دریافت خواهند کرد.

ترمیم یا بستن مجرای شریانی باز

ترمیم مجرای شریانی باز در آزمایشگاه کاتتر گذاری قلبی برای اغلب کودکان و برخی شیر خواران مبتلا به PDA مناسب می باشد. اهداف این فرایند ترمیم PDA قبل از بیمار شدن ریه ها در اثر جریان بیش از حد خون و همچنین بازگردانی الگوی مناسب جریان خون می باشد. در صورتی که درمان های نگهدارنده ذکر شده در بالا با موفقیت همراه نباشند، ترمیم جراحی پیشنهاد داده می شود. این ترمیم معمولا در شیر خواران کمتر از ۶ ماهی تجویز می شود که به نقص هایی بزرگ و دارای علائم مبتلا هستند.

از جمله این علائم می توان به افزایش وزن ناکافی و تنفس سریع اشاره کرد. در شیر خوارانی که علائمی از خود نشان نمی دهند، جراحی ترمیمی اغلب تا رسیدن به سن ۶ تا ۱۲ ماهگی به تاخیر انداخته می شود. متخصص قلب کودک در هنگام نیاز انجام جراحی ترمیمی را پیشنهاد خواهد داد. در صورت امکان، مسدود سازی مجرای شریانی به وسیله کویل و از طریق کاتتر انجام می شود زیرا این روش کم تهاجم است. برای انجام چنین فرایندی کودکان باید حداقل ۵ کیلوگرم وزن داشته باشند. بنابراین، شیر خواران نارس به دلیل وزن کم خود برای انجام این فرایند مناسب نبوده و مجرای شریانی آن ها باید به وسیله جراحی بسته شود. PDA

کودک می تواند به وسیله جراحی در اتاق عمل بسته شود. ترمیم جراحی که لیگاسیون PDA نیز نامیده می شود تحت بیهوشی عمومی صورت می گیرد. در این فرایند مجرای شریانی باز با استفاده از بخیه یا بست مسدود شده تا از ورود خون اضافی به ریه های کودک جلوگیری شود.

دکتر آرزو خسروی متخصص قلب و عروق و فوق تخصص اکوکاردیوگرافی


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۶ تیر ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۰۳:۳۲ توسط:سلامت پدیا موضوع: نظرات (0)

درمان پارگی دیسک کمر

پارگی دیسک کمر را می توان با مدیریت مناسب و درست به حالت عادی برگرداند. ترکیبی از درمان های مختلف، بسته به علت بروز درد کمر در افراد، در دسترس هستند که از جمله آن ها می توان درمان های زیر را در نظر گرفت:

یک رژیم غذایی سالم

ورزش های ملایم و کم شدت

استفاده از بسته های آب سرد و آب گرم

داروهای غیر تجویزی ضد التهاب همچون ( داروهای ضد التهاب غیر استروئیدی)

در صورتی که با یک متخصص درد کار کنید، تشخیص مشکل شما به درستی انجام خواهد شد و امکان برداشتن قدم های بعدی در جهت درمان درد وجود دارد.

یک متخصص خوب، همکاری نزدیکی با تیم های پزشکی نظیر پزشکان فیزیوتراپ و تغذیه دارد و همه این افراد می توانند در زمینه بهترین درمان های خانگی جهت تسکین درد پارگی دیسک کمر به شما مشاوره دهند.

با این حال اگر درمان های غیر تهاجمی نتوانند به شما کمکی کنند، ممکن است پزشکان معالج بخواهند از راهکار های درمانی پزشکی (باز هم بدون نیاز به جراحی) برای پارگی دیسک کمر افراد استفاده کنند.

درمان های بدون جراحی پارگی دیسک کمر

در بیشتر موارد جدی، ممکن است به درمان های تهاجمی و خاصی نیاز باشد. این اتفاق زمانی رخ می دهد که درد شما شدید باشد و کیفیت زندگی را تحت تاثیر خود قرار دهد و یا این که پاسخ خوبی از درمان های قبلی نگرفته باشید.

برای درمان مشکل پارگی دیسک کمر و درد شدید آن، بیماران گاهی به تزریقات مستقیم استروید و یا مواد بی حس کننده به ستون فقرات جهت کاهش درد و التهاب نیاز دارند. این تزریقات تا حد زیادی می توانند علائم مربوط به فشردگی رشته های عصبی و درد و التهاب ناشی از آن را کاهش دهند.

تزریقات استرویدی ستون فقرات به عنوان روش درمانی امن و مناسبی شناخته می شوند که عوارض جانبی آنها بسیار کم است. در چند قرن گذشته از این روش به عنوان تکنیک مدیریت درد در بیماران استفاده شده است. از جمله دیگر درمان های پزشکی می توان به قطع ریشه اعصاب با کمک رادیوفرکانسی و تحریک نخاع اشاره کرد.

در پروسه درمان تحریک نخاعی یک دستگاه کوچک نزدیک ستون فقرات قرار می گیرد که ضربان الکتریکی ضعیف را به فضاهای مورد نظر می رساند. این ضربان الکتریکی می تواند سیگنال های درد که از طریق رشته های اعصاب به مغز منتقل می شوند را خنثی کند. بیماران می توانند تنظیمات این دستگاه را به صورت دستی با یک کنترل کوچک تغییر دهند.

با این که تحریک نخاعی به یک پروسه نسبتا تهاجمی نیاز دارد، اما یک گزینه بلند مدت برای حل پارگی دیسک کمر در بیماران به حساب می آید. این روش کاملا برگشت پذیر بوده و برای پارگی دیسک و هر نوع درد دیگر امن و اثر بخش است.

آیا جراحی برای پارگی دیسک کمر ضروری است؟

در پاسخ کوتاه باید بگوییم خیر، جراحی برای تمامی بیمارانی که مشکل پارگی دیسک کمر دارند ضروری نیست. در حقیقت بیشتر افراد بدون انجام عمل جراحی موفق به رهایی از درد کمر خود می شوند.

متخصصان درد حرفه ای و خوب همیشه در قدم اول درمان های خانگی و استراحت کردن را برای حل مشکل درد مربوط به پارگی دیسک کمر پیشنهاد می کنند.

علاوه بر این ممکن است انجام تزریقات کمتر تهاجمی یا درمان هایی که در بالا به آن ها اشاره شد مد نظر قرار گیرد. با این حال اگر هنوز هم درد شدیدی را حتی جهت تلاش برای انجام این درمان ها دارید ، عمل جراحی تنها و بهترین گزینه خواهد بود.

عمل جراحی پارگی دیسک کمر، دیسککتومی نام دارد که در آن بافت آسیب دیده جدا می شود تا دیگر فشاری بر روی بافت و رشته های عصبی کنار خود نداشته باشد. این پروسه درمانی بسیار رایج بوده و هر ساله حدود نیم میلیون نفر دیسککتومی را پشت سر می گذارند.

این روش درمانی آنچنان تهاجمی نبوده و برداشتن مواد دیسک پاره شده در کاهش درد و التهاب موفق است. آکادمی جراحان ارتوپدی در ایالات متحده آمریکا اعلام کرده است که نتایج عمل جراحی عموما خیلی خوب بوده‌اند. در هفته های اول پس از عمل، بسیاری از بیماران دیگر مشکل درد کمر را نخواهند داشت.

دیسککتومی به هر حال یک عمل جراحی است و ریسک های خاص خود را به همراه دارد. پزشک شما در این زمینه بسیار محتاط عمل کرده و تمامی فاکتور های ریسکی احتمالی و تاثیرگذار بر روی موفقیت جراحی را مد نظر قرار می دهد. همچنین پزشک از این موضوع که شما قبل از عمل جراحی، دیگر روش های درمانی را طی کرده باشید اطمینان حاصل می کند.

 

دکتر حسام عبدالحسین پور

جراح مغز و اعصاب و ستون فقرات

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


برچسب: #دیسک، کمر،#پارگی، دیسک، کمر،#درمان، پارگی، دیسک، کمر،#درد، کمر،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۵ تیر ۱۳۹۸ساعت: ۱۲:۲۲:۰۰ توسط:سلامت پدیا موضوع: نظرات (0)

برای درمان پروستات چی نخوریم؟


برخی از مواد غذایی که باید از مصرف زیاد آن جلوگیری کرد عبارت‌اند از:

#گوشت قرمز

در واقع بر اساس تحقیقات انجام‌شده، مصرف گوشت قرمز به‌صورت روزانه، خطر افزایش سایز پروستات را سه برابر می‌کند.


#لبنیات

مصرف لبنیات به‌ صورت روزانه، موجب افزایش خطر بزرگ شدن پروستات می‌شود. لذا توصیه می‌شود از مصرف روزانه کره، پنیر و شیر خودداری کنید.

#مصرف الکل

مصرف الکل نیز ادرار آور است و در آقایانی که مبتلا به BPH هستند، باعث تشدید این عارضه می‌شود.


#کافئین

مصرف کافئین موجب افزایش تعداد دفعات دفع ادرار می‌شود. کاهش مصرف کافئین، چای، نوشابه و شکلات موجب افزایش سلامت پروستات می‌شود.

#سدیم‌

اضافه نکردن نمک به غذا و عدم استفاده از مواد غذایی فرآوری شده برای سلامت آقایان به‌خصوص سلامت پروستات آن ها بسیار مفید است.

کنترل هیپرپلازی

تغییر رژیم غذایی در کنترل این اختلال تأثیر به سزایی دارد اما تغییر در سبک زندگی نیز می‌تواند به همان میزان مؤثر باشد. بعضی از استراتژی‌ها در کنترل افزایش سایز پروستات عبارت‌اند از:

 • کنترل استرس
 • عدم استعمال دخانیات
 • عدم مصرف بیش‌ازحد مایعات در عصر که موجب افزایش تعداد دفعات دفع ادرار در شب‌هنگام می‌شود.
 • خالی کردن کامل مثانه در هنگام ادرار
 • ورزش
 • عدم استفاده از داروهایی مانند آنتی‌هیستامین‌ها و دایوریتیک ها که موجب تشدید علائم می‌شود.
 • مصرف حداقل دو لیتر آب در روز
 • درصورتی‌که تغییر در برنامه غذایی و سبک زندگی مؤثر واقع نشود، گزینه‌های دیگر مانند مصرف دارو و عمل جراحی توسط پزشک تجویز می‌گردد.


علائم هیپرپلازی

اختلال هیپرپلازی رایج است و بر اساس مطالعات بیش از ۱۴ میلیون مرد در آمریکا در سال ۲۰۱۰ به این اختلال مبتلا بودند. علائم این بیماری شامل موارد زیر می‌شود:

 1. افزایش تعداد دفعات دفع ادرار
 2. مشکل در هنگام آمدن ادرار
 3. قطره‌قطره شدن ادرار در پایان دفع ادرار
 4. ادرار منقطع
 5. ادرار مکرر در شب
 6. بی‌اختیاری ادرار
 7. درد پس از انزال
 8. ادرار دردناک
 9. بازدارش‌ ادرار
 10. این علائم زمانی که غده پروستات بزرگ شود و باعث مسدود شدن میز راه ( لوله‌ای که از مثانه تا محل خروج ادرار است) شود، بروز می‌کنند.

درمان این اختلال بستگی به میزان شدت آن دارد که گاهی از طریق تغییر سبک زندگی بهبود می‌یابد، اما داروها و روش‌های جراحی نیز در کاهش سایز پروستات و کنترل علائم آن مؤثر هستند.

تغییر برنامه غذایی و کاهش سایز پروستات

به‌طورکلی تغییر برنامه غذایی و سبک زندگی در کاهش سایز پروستات، تأثیر به سزایی دارند. علاوه براین همان‌طور که پیش‌تر گفته شد مصرف میوه و سبزی و کاهش مصرف گوشت قرمز می‌توانند در کنترل بیماری به شما کمک کنند.در صورت مشاهده هرگونه از علائم مذکور آن را با پزشک خود در میان بگذارید.

دکتر ولی پور، متخصص اورولوژی در سعادت آباد


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۲ تیر ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۰۲:۰۶ توسط:سلامت پدیا موضوع: نظرات (0)

درمان درد قفسه ی سینهبسیاری از افراد دردهای قفسه سینه را در نتیجه ی حملات قلبی می دانند، اما درد در ناحیه قفسه سینه به دلایل متعددی می تواند اتفاق افتد. در این مقاله ۹ راهکار خانگی جهت درمان درد قفسه سینه به شما پیشنهاد می شود.
بسیاری از دردهای قفسه سینه که بر حسب تصور افراد،  به دلیل مشکلات قلبی اتفاق می افتند، درنتیجه ی مشکلات گوارشی از قبیل گاز و گرفتگی عضلات معده و همچنین اضطراب است. شناخت تفاوت میان دردهای خوش خیم و مشکلات جدی، کار چندان آسانی نیست.

در صورت مشاهده موارد زیر، فرد باید تحت مراقبت پزشکی قرار بگیرد:

درد در ناحیه قفسه سینه و قلب، همراه با احساس سنگینی، فشار و تنگی در این ناحیه
نفس تنگی همراه با درد در ناحیه قفسه سینه
در صورت بروز علائم حملات قلبی

درمان درد قفسه سینه با بادام

خوردن چند دانه بادام یا نوشیدن یک لیوان شیر بادام در صورتی که ریفلاکس اسید معده عامل دردهای سینه باشد، بسیار مؤثر است. در مورد این امر هیچ دلیل علمی وجود ندارد، ولی شواهد تجربی بسیاری برای نشان دادن تأثیر آن در تخفیف دردهای سینه وجود دارد.

نکته ای که همواره باید به خاطر داشت میزان چربی بالا بادام است، که خود می‌تواند موجب ریفلاکس اسید معده شود. از این رو در واقعی بادام باعث تشدید درد می‌شود.

علی رقم این موارد نیز برخی تحقیقات در این زمینه حاکی از آن است که مصرف بادام می‌تواند باعث پیشگیری از بیماری های قلبی شود. اگرچه مصرف بادام باعث توقف سریع درد نمی‌شود، اما می‌توان گفت که مصرف آن تأثیر بسزایی بر سلامت کلی قلب دارد.

درمان درد قفسه سینه با کیسه یخ
یکی از دلایل اصلی دردهای قفسه سینه، گرفتگی عضلات این ناحیه است. دردهای قفسه سینه ناشی از گرفتگی عضلات، می‌تواند به دلیل ورزش، فعالیت و آسیب به این ناحیه باشد. سرد کردن این ناحیه توسط کیسه یخ در مورد هرکدام از موارد بالا، روشی بسیار مؤثر برای کاهش ورم و درد است.

 

دکتر سعید یزدان خواه متخصص قلب و عروق و فوق تخصص آنژیوپلاستی


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۱ تیر ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۳۶:۱۴ توسط:سلامت پدیا موضوع: نظرات (0)