salamatpediaco@gmail.com salamatpediaco@gmail.com .

salamatpediaco@gmail.com

لکه های دندان

لکه های موجود در دندان
در مجموع دو نوع لکه در دندان ها وجود دارد: لکه های خارجی و لکه های داخلی

لکه های خارجی دندان
لکه های خارجی آن هایی هستند که بر سطح خارجی دندان ها به خاطر تماس دندان با مواد غذایی و رنگی ماننذ قهوه و تنباکو حاصل میشوند. لکه های سطحی خارجی زیاد جدی نیستند و میتوان به وسیله مسواک زدن و یا دهان شویه آن ها را پاک کرد. لکه های عمقی تر اگر سریع تر پاک نشوند میوانند به داخل دندان نفوذ کرده و باعث پوسیدگی دندان شوند.

لکه ها داخلی دندان
لکه های داخلی نیز لکه هایی هستند که بر سطح داخلی دندان ها ظاهر میشوند و میتوانند به مرور زمان به خاطر افزایش سن و یا ضربه و یا تماس بیش از حد دندان ها با فلوراید به وجود می آیند. امروزه پاک کردن لکه های داخلی به وسیله بلیچینگ کار ساده ای نمی باشد اما تکنولوژی های جدید دندان پزشکی که برای سفید کردن سطح داخلی دندان استفاده میشوند میتواند در این زمینه موثر باشد. اما اگر همه روش های سفید کردن دندان بی اثر باشد میتوان از راه حل های دیگری مانند روکش دندان نیز استفاده کرد.

چه چیزی باعث لکه دار شدن دندان ها میشود؟
در ادامه می خواهیم بر عوامل موثر بر لکه دار شدن دندان صحبت کنیم

افزایش سن
با افزایش سن لکه دار شدن دندان ها به مرور زمان اتفاق می افتد. خیلی بعید است که کسی در دوران نوجوانی نیازی به سفید کردن دندان هایش داشته باشد اما با افزایش سن و ورود به دهه ۲۰ زندگی پلاک زرد رنگ بر روی دندان ها افزایش میابد و احتمال نیاز به سفید کردن دندان ها بیشتر میشود.

رنگ ابتدایی دندان ها
همه ما در هنگام تولد ممکن است رنگ متفاوتی در دندان های خود داشته باشیم. بعضی ها رنگ زمینه دندان هایشان زرد کمرنگ به سمت قهوه ای و برخی دیگر نیز سبز به سمت خاکستری میباشد. دندان های زرد و قهوه ای رنگ معمولا بهتر از دندان های سبز و خاکستری به بلیچینگ جواب می دهند.

وراثت و ضخامت دندان ها
برخی از موارد وراثت و ژنتیک نیز در این پدیده نقش دارد برخی از افراد دندان هایشان درخشش بیشتری دارد و هم چنین ضخامت بیشتری نیز دارد، ضخامت زیاد دندان ها باعث میشود که بتوان تعداد دفعات بیشتری جرم گیری و سفید کردن دندان ها را انجام داد.

اثر عادات غذایی بر لکه دار شدن دندان
مواد غذایی رنگی مانند چای، قهوه، پرتقال، هویچ و هر ماده غذایی دیگری در طولانی مدت میتواند باعث رنگی شدن دندان ها شود. هم چنین مواد و غذاهای اسیدی نیز میتوانند باعث ایجاد خوردگی و برآمدگی هایی در سطح دندان شوند که باعث ایجاد شرایط مناسب برای رنگی شدن دندان ها میشود.

اثر سیگار بر لکه دار شدن دندان
نیکوتین لکه های قهوه ای رنگی بر روی دندان به جا میگذارد که اندک اندک باعث لکه دار شدن سطح خارجی دندان میشود.

اثر دارو ها و مواد شیمیایی بر لکه دار دشن دندان
موادی مانند تتراسایکلین ها (آسپیرین) و فلوراید میتواند باعث ایجاد لک بر روی دندان ها شود.

تاثیر ضربه بر لکه دار دشن دندان
ضربات متعدد به دندان ها باعث ایجاد ناهمواری هایی بر سطح دندان ها میشود که باعث استعداد دندان ها به لکه دار شدن می گردد.

 

دکتر سمانه شیرانی
دندان پزشک متخصص آسیب شناسی دهان و دندان


برچسب: #لکه-دندان، #سفید-کردن-دندان، #دندان-پزشکی،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۰ شهریور ۱۳۹۸ساعت: ۰۲:۱۶:۲۲ توسط:سلامت پدیا موضوع: نظرات (0)

خون در اسپرم

خون در اسپرم
 
رنگ صورتی یا قرمز معمولاً نشانه خون تازه است.  مایع منی خونی به عنوان هماتو اسپرمیا معروف است. معمولا نفوذ خون در منی باعث تغییر رنگ اسپرم سالم می شود. منی صورتی یا قرمز به علت های مختلفی ایجاد می شود که مهم ترین علل آن عبارتند از : 
 بیوپسی یا نمونه برداری از پروستات
 بیوپسی هنگامی انجام می شود که پزشک نمونه بافتی از غده پروستات بگیرد.  این روش شامل برش بافت است ، که ممکن است خون را در مجاری ادراری یا مجاری انزال وارد کند.  جراحی همچنین می تواند باعث نشت خون در این منطقه شود.

 خون می تواند با موادی در پروستات مخلوط شود که هنگام انزال تولید می شوند.  اینها می توانند باعث شوند مایع منی شما مایل به قرمز ، مایل به صورتی یا مایل به قهوه ای باشد.

فشار خون بالا
 فشار خون بالا می تواند باعث شود خون در مایع منی ظاهر شود ، به خصوص اگر تحت درمان قرار نگیرد.  در بعضی موارد ، ممکن است علائم دیگری را تجربه نکنید.

 علائم دیگری که ممکن است داشته باشید عبارتند از :
تنگی نفس
خون دماغ شدن
سردرد
بیماری های مقاربتی
بیماری های مقاربتی مانند هرپس ( تبخال تناسلی )  ، کلامیدیا و گنوره (سوزاک ) می توانند باعث شوند خون در مایع منی ظاهر شود.

 علائم دیگر این بیماری ها می تواند شامل موارد زیر باشند:
درد یا سوزش هنگام ادرار
درد یا تورم در بیضه ها
ترشحات غیرمعمول زرد یا رنگی از آلت تناسلی
 رابطه جنسی ناموفق یا استمناء
 در بعضی موارد ، انزال مکرر می تواند باعث شود خون در مایع منی ظاهر شود. نداشتن ارگاسم برای مدت طولانی یا متوقف کردن خود قبل از انزال نیز می تواند باعث ورود خون به مایع منی شود.  این حالت معمولاً دلیلی برای نگرانی ندارد و باید ظرف یک یا دو روز برطرف شود.

سرطان پروستات ، بیضه یا مجرای ادراری
 در موارد نادر ، مایع منی خونی می تواند نشانه سرطان پروستات ، بیضه یا مجرای ادرار باشد.  این سرطان ها معمولاً با موفقیت درمان می شوند ، حتی در مراحل پایانی.

 علائم دیگر می تواند شامل درد یا ناراحتی در نواحی زیر شوند :
بیضه ها
اسکروتوم
پایین شکم
کمر
آلت تناسلی و نواحی اطراف

 

مرکز آموزش و درمان بیماری های جنسی
متخصص پزشکی اجتماعی و طب پیشگیری


برچسب: #خون-در-اسپرم، #بیماری-مقاربتی، #رنگ-اسپرم-سالم،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۰ شهریور ۱۳۹۸ساعت: ۱۲:۵۸:۴۶ توسط:سلامت پدیا موضوع: نظرات (0)

انواع حسابداری

انواع حسابداری
 
حسابداری مدیریت
 یکی از انواع خدمات حسابداری، حسابداری مدیریتی است. منظور از خدمات حسابداری مدیریت و یا حسابداری مدیریتی فرآیندی است که در آن با استفاده از علم و دانش حسابداری، تصمیمات مدیریتی گرفته می‌شود.

 تصمیمات مدیریتی یعنی توانایی برخورد منطقی و عقلانی با مسائل و مشکلات سازمان و یا نهاد، به طوری که بتوان با استفاده از دانش حسابداری بهترین راه و شیوه را برای رسیدن به هدف انتخاب و اجرا کرد.

حسابداری مدیریت بر کسب اطلاعات دقیق و سالم و نتایجی که با استفاده از این اطلاعات کسب می‌شود، تاکید دارد.

 از جمله خدمات حسابداری مدیریت می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
بودجه بندی سالانه
بودجه بندی سرمایه ایی
تجزیه و تحلیل خرید و اجاره
تجزیه و تحلیل بهای تمام شده
تجزیه و تحلیل هزینه، حجم و سود
پیش بینی فروش
سهم بندی هزینه ها
برنامه ریزی راهبردی
تجزیه و تحلیل سودآوری محصول

حسابداری عمومی
از دیگر خدمات حسابداری می‌توان به حسابداری عمومی اشاره کرد. در حسابداری عمومی به مشتریان خدماتی مانند بررسی اسناد مالی، ارائه گزارشات مالی، خدمات مشاوره‌ایی مالی ارائه می‌شود.

در واقع یک حسابدار عمومی با طیف گسترده‌ایی از مشتریان  در ارتباط است. یک حسابدار عمومی سعی می‌کند تا از وضعیت مالی شرکت‌ها و جریان نقدی آن‌ها  صورت نامه‌های مالی درست و دقیق ارایه دهد.

 از جمله خدمات حسابداری عمومی می‌توان به این موارد اشاره کرد:
تهیه گزارشات مالیاتی برای مشتریان
انجام امور حسابداری صورت‌های مالی مشتریان
حسابداری دولتی
از دیگر خدمات حسابداری می‌توان به حسابداری دولتی اشاره کرد. در حسابداری دولتی  کلیه اطلاعات مالی شرکت‌ها و نهادهای دولتی جمع آوری شده  و از آن‌ها گزارش ارایه داده می‌شود . این گزارشات تعیین می‌کنند تا برای برنامه‌ها  و تصمیمات چه میزان بودجه باید تخصیص یابد تا به هدف مورد نظر دست یافت.

در حسابداری دولتی، با توجه به قوانین و مقررات مالی  و اصول رایج حسابداری سعی می‌شود امور مالی یک شرکت تجزیه و تحلیل ، طبقه بندی و  خلاصه  نویسی شود. همچنین حسابداری دولتی  به ارائه گزارشات  و تفسیر امور مالی شرکت می‌پردازد.

حسابداری داخلی
منظور از خدمات حسابداری داخلی استفاده از یک نظام کنترلی است که از طریق آن مدیران می‌توانند بر چگونگی هزینه کرد‌ها‌ی داخلی سازمان نظارت داشته باشند.

همچنین با استفاده از خدمات حسابداری داخلی می‌توان عملیات‌ها مالی شرکت را کنترل کرد و بر وضعیت مالی شرکت نظارت داشت. برای انجام خدمات حسابداری داخلی، شخص حسابدار  اجازه دارد تا به  کلیه اسناد و مدارک مالی و غیر مالی شرکت دسترسی داشته باشد و همچنین می‌تواند با مدیران رده بالای شرکت نیز در تماس باشد.

اهمیت خدمات حسابداری داخلی در جلوگیری از انحرافات مالی در یک شرکت و یا نهاد است. در واقع یک حسابدار داخلی سعی می‌کند تا الزامات قانونی در شرکت رعایت شود و افراد  سوء استفاده‌های مالی از منابع شرکت را نداشته باشند. در واقع حسابدار مالی وظیفه دارد تا هرگونه فعالیتی که منجر به ضررو زیان مالی شرکت می‌شود را شناسایی کند و راهکار مناسب برای  جلوگیری از آن را داشته باشد.

به همین دلیل  بسیار مهم است که شخص حسابدار داخلی، شخصیتی کاملا مستقل داشته باشد و تحت نفوذ فرد و یا ارگانی نباشد و توانایی ارائه گزارشات دقیق و بی نقص را داشته باشد.یکی از مهمترین خدمات حسابداری داخلی، شناسایی مواردی است که از طریق آن منابع مالی شرکت به هدر می‌رود و باید جلوی آن گرفته شود.

 از جمله خدمات حسابداری داخلی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
نظارت بر گردش مالی و حساب‌های بانکی شرکت
کنترل بر عملیات‌های مالی مربوط به بودجه و هزینه
کنترل و نظارت بر پرداخت دستمزد‌ها و نحوه پرداخت آنها
تسلط بر فرآیند انبار گردانی و جزییات آن
حسابداری مالیاتی
خدمات حسابداری مالیاتی از دیگر شاخه‌های خدمات حسابداری می‌باشد. در حسابداری مالیاتی سعی می‌شود تا راه حل‌های مناسبی برای مسایل و مشکلات مالیاتی یک شرکت ارائه شود.

برای انجام خدمات حسابداری مالیاتی، شخص حسابدار از اطلاعات حسابداری داخلی استفاده می‌کند  و نتایج  آن را در دفتر‌های مالی ثبت می‌کند و به ارائه اظهارنامه مالیاتی می‌پردازد و در صورتی که نیاز باشد به دفاع از آن می‌پردازد.

 خدمات حسابداری مالیاتی می‌تواند شامل موارد زیر باشد:
تنظیم اظهارنامه و دفاتر قانونی
مشاوره تخصصی در زمینه مالیات بر ارزش افزوده
تنظیم دفاعیه‌ها و لوایح مالیاتی
مشاوره در مورد معافیت‌های مالیاتی
راهنمایی در مورد مالیات بر ارث و ملک


نرم افزار حسابداری آنلاین حسابی

 

 


برچسب: #حسابداری-مدیریت، #حسابداری-داخلی، #حسابداری-مالیاتی،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۵ شهریور ۱۳۹۸ساعت: ۱۲:۳۴:۴۱ توسط:سلامت پدیا موضوع: نظرات (0)

شرایط تولد فرزند در کانادا

قوانین و شرایط تولد فرزند در کانادا
سفر به کانادا با هدف تولد فرزند در خاک این کشور غیر قانونی نیست. اطلاعات رسمی هم در این خصوص وجود ندارد. افرادی که برای تولد فرزندشان به کانادا سفر می‌کنند یا کسانی که به طور اتفاقی فرزندشان در کانادا به دنیا آمده، پس از تولد با نوزادشان به کشور خود برمی‌گردند و وقتی کودک بزرگ شد، خودش برای زندگی به کانادا برمی‌گردد چون حق کار، تحصیل و اقامت کانادا را دارد.

با این حال، کودک متولد کانادا هرگز نمی‌تواند حق زندگی در کانادا را برای والدینش به ارمغان بیاورد، چون مقوله‌ی اسپانسرشیپ والدین دارد به شدت محدود می‌شود. البته این موضوع برای افرادی که قصدشان از سفر به کانادا تولد فرزندشان است خیلی موضوع مهمی نیست، اما برای کسانی که در کانادا باردار می‌شوند، این یکی از نگرانی‌های اصلی است.

سوالات رایج در مورد تولد فرزند در کانادا
در این قسمت به سوالات شما در مورد تولد فرزند در کانادا پاسخ می دهیم.

آیا یک مهمان می‌تواند در کانادا زایمان کند؟
مانند دیگر اتباع خارجی که دارای تابعیت کانادا نیستند، کودکان متولد شده در کانادا از افراد خارجی که اصالتاً کانادایی نیستند و آن‌جا به دنیا نیامده‌اند و اجازه‌ی اقامتشان تمام شده، در نهایت می توانند طبق مقررات مربوط به قانون مهاجرت و حمایت از پناهندگی و بر اساس الزامات اقامت مندرج در بخش ۵ قانون شهروندی، شهروند کانادا شوند.

آیا ممکن است ویزای زنی که تمایل دارد برای به دنیا آوردن فرزندش در خاک کانادا وارد این کشور شود، رد شود؟
خیر. در قانون شهروندی، پناهندگی و مهاجرت کانادا به طور واضح آمده است که فرآیند ارزیابی متقاضی ویزای کانادا، در صورتی که فردی باردار است، باید فقط مبتنی بر درآمد متقاضی، فاکتورهای مربوط به شایستگی و محل کار فرد در کشور مبدا باشد.

آیا پدر نوزاد اجازه دارد بعد از تولد به ملاقات نوزادش برود؟
بله. پدر و هر یک از بستگان می‌توانند برای ملاقات مادر و نوزاد به بیمارستان بروند.

آیا نوزادی که در کانادا متولد شده می‌تواند اقامت دائم یا شهروندی کانادا را داشته باشد؟
بله. هر نوزادی که در کانادا متولد شود شهروند کانادا محسوب می‌شود، حتی اگر والدینش هر دو خارجی باشند.

 

دکتر مرجان آتشی گلستان وکیل مهاجرت به کانادا در تورنتو

 موسسه حقوقی ایران اپلو


برچسب: #تولد-فرزند-در-کانادا، #مهاجرت-به-کانادا، #زندگی-در-کانادا،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۴ شهریور ۱۳۹۸ساعت: ۰۵:۱۲:۱۱ توسط:سلامت پدیا موضوع: نظرات (0)

درمان بلیچینگ دندان

انواع حساسیت بلیچینگ دندان

مثلاً اکثر محصولات حرفه‌ای بلیچینگ نسبت به محصولات بدون نسخه دارای محتوای هیدروژن پروکسید بیش‌تری هستند. گاهی اوقات هم بافت لثه به خاطر استفاده از محصولات دارای هیدروژن پروکسید دچار حساسیت می‌شود، هرچند بعضی اوقات حساسیت، ناشی از استفاده از فرآورده‌های نامناسب است.

مشکلات دیگری که ممکن است در رابطه با دندان و بافت‌های نرم دهانی مانند مخاط دهان باشد عبارتند از: حساسیت پالپ دندانی، تحلیل ریشه‌ی دندان و یا آزاد شدن انتخابی برخی مواد پرکننده‌ی دندانی.

درمان حساسیت بلیچینگ دندان
حساسیت دندان‌ها و لثه‌ها اصولاً موقت است و معمولاً بعد از پایان فرآیند بلیچینگ برطرف می‌شود. اما شدت و تناوب این حساسیت‌ها می‌تواند ناشی از تکنیک مورد استفاده، کیفیaت مواد بلیچینگ و واکنش و پاسخ فرد به روش و مواد بلیچینگ باشد.

در صورتی که در خانه از روش‌های سفید کردن دندان استفاده کردید و حساسیت بلیچینگ دندان بروز پیدا کرد، از تکنیک‌های زیر استفاده کنید. در صورتی که در مطب این کار را انجام دادید و باز هم دچار حساسیت دندان‌ها و لثه‌ها شده‌اید هم، با خیال آسوده از این روش‌ها استفاده کنید و البته حتماً از دستورات دندانپزشک خود پیروی کنید.

حتماً در صورتی که از فرآورده‌های تخصصی یا دستورالعمل داروهای بدون نسخه استفاده کرده‌اید، به نکاتی که دندانپزشک می‌گوید توجه کنید. هرگز بیش از زمان توصیه شده مواد را روی دندان نگذارید.

 اگر حساسیت بلیچینگ دندانی در فواصل استفاده‌ی کوتاه از مواد رخ می‌دهد، سعی کنید سفید کردن را به روزهای دیگر موکول کنید. گاهی اوقات، همین استراحت کوچک بین درمان‌ها می‌تواند به تسکین علایم کمک کند.
 مصرف قرص ادویل یا آلیو پیش از شروع فرآیند می‌تواند به کاهش نشانه‌ها کمک کند و حتی منجر به جلوگیری از بروز نشانه‌ها و حساس شدن بلیچینگ دندان شود.
دقت کنید که از فرآورده‌های حاوی مقادیر کم هیدروژن پروکسید استفاده کنید (محتوی ۶ تا ۱۰ درصد هیدروژن پروکسید).گاهی افراد فکر می‌کنند هرچه میزان هیدروژن پروکسید بیش‌تر باشد نتیجه‌ی بهتری هم عاید می‌شود؛ این در حالی است که اگر قرار باشد به قیمت نابودی دندان‌ها و لثه‌های شما تمام شود اصلاً ارزشی ندارد.
 هنگامی که از روش سفید کردن دندان‌ها (بلیچینگ دندانها) استفاده می‌کنید، مصرف غذاها و نوشیدنی‌های سرد را محدود کنید. در حالت عادی هم بحث حساسیت دندان ممکن است پیش بیاید اما وقتی دندان‌ها را سفید می‌کنید این مشکل ممکن است غیرقابل تحمل یا آزاردهنده شود.
استفاده‌ی بیش از حد از روش‌های سفید کردن هم می‌تواند منجر به بروز حساسیت بلیچینگ دندان‌ها شود. وقتی خیلی از این مواد استفاده کنید ممکن است باعث حساسیت بیش‌تر و حتی آسیب‌های دندانی جدی شوند.
استفاده از دهانشویه‌های حاوی فلوراید یا خمیردندان‌های مخصوص دندان‌های حساس می‌تواند به تسکین نشانه‌ها کمک کند. حتی گاهی قبل از سفید کردن دندان، در حین عمل یا بعد از آن فلوراید درمانی توصیه می‌شود.
دقت کنید که از مسواکی با موهای نرم استفاده کنید. هرچه موهای مسواک نرم‌تر باشد روی دندان و لثه‌های شما کمتر حس می‌شود و می‌تواند به کاهش علایم کمک کند.
اگر حساسیت دندانی شما مداوم بود یا بدتر شد حتماً به دندانپزشک اطلاع دهید چون ممکن است دچار مشکلات دیگری مانند پوسیدگی دندان و سوراخ دندان یا حتی پسرفت لثه شده باشید.
از دندانپزشک بخواهید از محصولات کاهنده‌ی حساسیت در مطب برایتان استفاده کند. اگر درست از این محصولات استفاده شود تاثیر بسیار زیادی در کاهش حساسیت بلیچینگ دندان ها دارند.

 

دکتر میلاد افشار
دندانپزشک و متخصص ایمپلنت و جراحی دندان


برچسب: #بلیچینگ-دندان، #درد-دندان، #درمان-بلیچینگ-دندان،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۳ شهریور ۱۳۹۸ساعت: ۰۲:۳۳:۵۴ توسط:سلامت پدیا موضوع: نظرات (0)

رسیدگی به دندان در بارداری

دندانپزشکی مادران باردار و سوالات مربوط به مسائل دندانپزشکی برای زنان باردار اهمیت زیادی دارد. معاینه‌ی سالیانه و رسیدگی‌های پیشگیرانه نه تنها کاملاً ایمن هستند، بلکه توصیه هم می‌شوند. افزایش سطح هورمون‌ها در دوران بارداری منجر به تورم و خونریزی لثه‌ها می‌شود و غذاهای باقی‌مانده در فاصله‌ی بین دندان‌ها و لثه‌ها هم باعث افزایش تحریکات لثه‌ها می‌شود.

رسیدگی به دندان‌ها به منظور پیشگیری در دوره‌ی بارداری برای اجتناب از عفونت‌هایی مانند عفونت لثه در زنان باردار که می‌توانند با زایمان زودرس در ارتباط باشند، از جمله کارهای ضروری در این دوران است.

رسیدگی‌های منظم به دندان در دوران بارداری

رسیدگی به دندان‌ها مانند پرکردن حفره‌های دندانی و روکش کردن، برای کاهش شانس عفونت باید مورد توجه قرار گیرند. برای انجام چنین کارهایی در دوران بارداری، سه‌ماهه‌ی دوم بهترین زمان است. در سه‌ماهه‌ی سوم برای شما خیلی سخت است که به مدت طولانی روی تخت دراز بکشید.

ایمن‌ترین اقدام دندانپزشکی برای مادر باردار موکول کردن تمامی کارهای غیرضروری مربوط به دندان‌ها ، به بعد از زایمان است. با این حال، گاهی اوقات کارهای اورژانسی مثل درمان ریشه‌ی دندان یا کشیدن دندان، لازم است. درمان‌های گزینشی و اختیاری مانند سفید کردن و دیگر روش‌های زیبایی دندانی، باید به بعد از تولد نوزاد موکول شوند. بهترین تصمیم این است که چنین کارهایی را وقتی باردار هستید به تعویق بیندازید و جنین خود را از خطر‌های بالقوه، حتی اگر خیلی کم باشند هم، دور نگهدارید.

چه داروهایی برای مادران باردار می تواند استفاده شود؟

یکی دیگر از نگرانی‌های مرتبط به بارداری مربوط به داروها و مواد شیمیایی مورد استفاده در طول درمان است، در باب داروهای مورد استفاده دندانپزشکی برای مادران باردار و در مورد اثرات جانبی و آسیب‌زای این داروها مطالعات متناقضی وجود دارد. سه دسته دارو در درمان های دندانپزشکی مادران باردار استفاده می شود که با هم آن ها را بررسی می کنیم.

بی‌حسی

داروهای بی‌حسی که دندانپزشکان برای زنان باردار استفاده می‌کنند کاملاً بی‌خطر هستند با این حال، دوز داروی مورد استفاده برای زنان باردار در کمترین حد ممکن است.

خطر فلیپرسین

داروهای بی‌حسی حاوی فلیپرسین نباید در دوران بارداری مورد استفاده قرار بگیرند زیرا این ماده‌ی شیمیایی عروق را تنگ می‌کند. تنگی عروق مادر می تواند خون رسانی به جفت را مختل کرده و در مواردی موجب سقط جنین شود.

لیدوکائین

لیدوکائین (دسته‌ی B) رایج‌ترین داروی مورد استفاده در دندانپزشکی است که بعد از مصرف امکان دارد از جفت عبور کرده و به جنین برسد. به همین علت در صورتی که درمان دندانپزشکی اورژانسی پیش بیاید، میزان استفاده از داروی بی‌حسی باید در کمترین حالت ممکن باشد و البته همچنان بتواند بی‌حسی ایجاد کند. در صورتی که احساس درد کردید، آن وقت باید دوز دارو را کمی افزایش داد.

آنتی‌بیوتیک‌ها

برای جلوگیری از عفونت دندان‌ها معمولاً از آنتی‌بیوتیک استفاده می‌شود. می‌توان از آنتی‌بیوتیک‌هایی مانند پنیسیلین، آموکسی‌سیلین و کلیندامایسین، که در دسته‌ی B و ایمن برای بارداری هستند، در دوران بارداری با تجویز پزشک استفاده کرد.

مواد شیمیایی دیگر

 نه شوینده‌ی دهانی مورد استفاده در طول درمان (معمولاً سدیم هیدروکلرید یا نوعی سفیدکننده) و نه مواد پرکننده هیچ کدام خطری برای جنین ندارند.

آرامش مادر کلید درمان موفق

وقتی شما آسوده باشید، میزان فشار و استرس روی شما و جنینتان هم کم خواهد بود. همچنین، هرچقدر آرام‌تر باشید، داروی بی‌حسی بهتر عمل می‌کند.

 

 

دکتر سمانه شیرانی متخصص دندانپزشک در شمال تهران


برچسب: #دندانپزشکی-در-بارداری، #دندان-درد، #زنان-باردار،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۰۶:۱۲ توسط:سلامت پدیا موضوع: نظرات (0)

تزریق ژل لب

 اغلب فیلر های لب بین 6 تا 8 ماه ماندگاری داشته و اغلب افراد جهت حفظ و بهبود نتایج فیلر ها هر 6 تا 12 ماه این فرایند را انجام می دهند. این مسئله کاملا به بودجه و نوع ظاهر دلخواه فرد بستگی دارد. فیلر های لب با هدف افزایش حجم و بهبود شکل لب ها استفاده می شوند.

اثرات این فیلر ها تقریبا 6 تا 12 ماه ماندگاری دارد. فیلر های لب متعددی در بازار وجود دارند که به تایید سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) رسیده و هر کدام مزایا و معایب خاص خود را دارد.

برجسته سازی لب ها یک فرایند زیبایی است که می تواند در دستیابی به لب هایی حجیم تر و دارای شکل مناسب تر به فرد کمک کند. یکی از رایج ترین روش های برجسته سازی لب تزریق فیلر لب می باشد.

در این فرایند از فیلر های پوستی همچون هیالورونیک اسید استفاده شده تا حجم لب ها به صورت موقت افزایش پیدا کند. هیالورونیک اسید ماده ای است که به صورت طبیعی در بدن انسان یافت شده و جایگزین کلاژن می شود. این فیلر به دلیل ایمنی و ماندگاری بالاتر به عنوان فیلر انتخابی به کار گرفته می شود.

هدف از تزریق ژل لب

انتخاب بهترین مارک ژل برای تزریق لب ، و حتی انتخاب میان محصولات مختلف یک برند، کاری پیچیده است. چرا که هر کدام از این محصولات ویژگی های منحصر به فردی دارند که می تواند آنها را به گزینه برتر برای شرایط خاص شما تبدیل کند. ما تلاش کردیم تا در ادامه بهترین محصولات ژل لب  برای فرم دهی لب و افزایش حجم لب ها و از بین بردن چین و چروک خط لبخند برای شما گردآوری کنیم.

اولین موردی که فرد باید در هنگام دریافت فیلر لب به آن توجه کند نوع ظاهری است که به داشتن آن علاقه دارد.

هدف از تزریق فیلر های لب

آیا تمایل دارید خط لب مشخصی داشته باشید یا مایل به داشتن لب هایی با ظاهر حجیم تر هستید؟

پاسخ دادن به این سوال در انتخاب نوع فیلر مناسب به فرد کمک می کند.

قبل از ملاقات با پزشک باید سوالات زیر را از خود پرسید:

به داشتن چه نوع ظاهری علاقه دارم؟

آیا تمایل دارم خط لبی مشخص و واضح داشته باشم؟

آیا تمایل دارم لب هایم ظاهری پر و بزرگ تر داشته باشند؟

انتخاب نوع مواد تزریقی

در هنگام انتخاب نوع ماده تزریقی، شناخت گزینه های مختلف اهمیت دارد. انواع فیلر های لب، از مواد اولیه مختلفی درست می شوند و طول عمر های مختلفی دارند. ژل لب یا فیلر های لب را می توان به دو خانواده اصلی تقسیم کرد :

فیلر های لب کلاژن

کلاژن متداول ترین ساختار پروتئینی در بدن است و اکثر بافت های پیوندی بدن بر پایه کلاژن ساخته می شوند. از نظر تاریخی، این ماده رایج ترین فیلر لب می باشد. با این حال، به دلیل ماندگاری نه چندان زیاد امروزه به ندرت از این فیلر استفاده می شود. علاوه بر آن، کلاژن در بسیاری از افراد واکنش های حساسیتی ایجاد می کند.

ژل لب هیالورونیک اسید

امروزه ژل های هیالورونیک اسید HA به صورت گسترده در فرایند های افزایش حجم و مشخص کردن خط لب ها به کار گرفته می شوند. هیالورونیک اسید ماده ای ژله مانند است که توسط باکتری ها ساخته می شود. این ماده با متصل شدن به مولکول های آب در پوست، حجم لب ها را افزایش می دهد. این فیلر ها به آرامی جذب شده و جهت دستیابی به ظاهر دلخواه می توان آن ها را غلیظ یا رقیق تر کرد.

در حالی که ژل های تزریقی لب خصوصیات مشترکی دارند اما دارای تفاوت های اندک و مهمی نیز هستند که دانستن آن ها مفید است.

 

انتخاب ژل لب

انتخاب فیلر مناسب برای هر فرد، به عوامل زیادی چون هدف از تزریق، فرم دلخواه نهایی، سن، میزان چین و چروک پوست، حجم بافت لب فعلی، سابقه تزریق فیلر، حساسیت های دارویی و … بستگی دارد. اما اگر بخواهیم به زبان ساده بر اساس هدف شما از تزریق، فیلر ها را پیشنهاد دهیم، می توانید راهنمای زیر را ارائه دهیم :

اگر میخواهید خط لب شما بهتر دیده شود : رستیلن سیلک

اگر افزایش حجم و پر شدن لب برای شما اهمیت دارد : رستیلن و رستیلن ال یا ژوودرم اولترا

اگر به دنبال از بین بردن خطوط و چروک هستید : ژوودرم وولبلا

هشدار

این راهنما، صرفا جهت آشنایی شما عزیزان با انواع فیلر است و نمی تواند مبنای انتخاب برای شما قرار بگیرد. برای انتخاب روش مناسب، باید با مشاور پوست و مو و زیبایی خود مشورت کنید و با سنجش گزینه ها بهترین روش را برای خود برگزینید.

افزایش ماندگاری ژل لب

همانطور که قبلا گفته شد، تزریق هر کدام از انواع فیلر های لب راه حلی موقت است که معمولا ظرف 6 تا 12 ماه جذب بدن می شود. با این حال، اقداماتی وجود دارند که می توانند سبب افزایش ماندگاری اثرات این فیلر ها شوند:

از محصولات ضد آفتاب استفاده کنید

قرار گرفتن بیش از حد در معرض اشعه های فرابنفش نور خورشید تاثیر نامطلوبی بر پوست و نتایج حاصل از تزریق فیلر های لب خواهد داشت. افراد باید با استفاده از مواد ضد آفتاب با کیفیت آسیب های ناشی از نور خورشید را به حداقل برسانند. علاوه بر آن، در هر زمان ممکن باید از کلاه استفاده کرده و از قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید در ساعات اوج تابش اجتناب کرد.

پوست خود را مرطوب نگه دارید

رطوبت برای سلامت سلول های پوست حیاتی بوده و می تواند نتایج حاصل از تزریق فیلر های لب را بهبود بخشد. افراد باید جهت مرطوب نگه داشتن پوست خود در طول روز مقادیر فراوانی آب نوشیده و از یک مرطوب کننده مناسب استفاده کنند.

آرامش داشته باشید

استرس سبب آزاد سازی هورمون کورتیزول می شود. این هورمون فرایند پیری را سرعت بخشیده و هیالورونیک اسید را با سرعت بالاتری می شکند.

 

 

پوست پدیا مرجع تخصصی مشاوره پوست و مو

زیر نظر دکتر گیتا مجید زاده و دکتر نابت تاجمیر ریاحی


برچسب: #تزریق-ژل-لب، #ژل-لب، #فیلر-لب،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۴ مرداد ۱۳۹۸ساعت: ۰۳:۰۹:۴۵ توسط:سلامت پدیا موضوع: نظرات (0)

فواید ماساژ ورزشی

چندین عنصر کلیدی در خصوص ماساژ ورزشی وجود دارد:

تحرک و انعطاف‌پذیری

ورزشکاران و افراد حرفه‌ای اغلب بیش از حد ورزش می‌کنند و این باعث خشکی و سفت شدن عضلات می‌شود. ماساژ ورزشی می‌تواند عضلاتی را که به شدت تحت فشار هستند ریلکس کند و انعطاف‌پذیری بیش‌تری به عضلات بخشد. استفاده از ماساژ ورزشی پیش از رقابت، می‌تواند عضلات را ریلکس کند و منجر به افزایش انعطاف‌پذیری و درنتیجه، کارکرد و بازده‌ی بهتر شود.

کوتاه شدن دوره‌ ریکاوری

ورزش و رقابت برای بدن استرس‌زا است و اگر احتیاطات لازم به درستی اجرا نشود، می‌تواند باعث آسیب‌دیدگی بدن شود. ماساژ ورزشی برای بدنی که با چنین استرسی مواجه است می‌تواند بسیار عالی باشد و باعث پیشگیری از آسیب شود.

دریافت یک ماساژ صحیح باعث افزایش جریان خون و لنف می‌شود که هر دو در فرآیند طبیعی التیام و ریکاوری بدن دخیل هستند و باعث افزایش سرعت دفع مواد زائد و بهبود سلامت بدن می‌گردند. تورم و التهابات مربوط به فعالیت‌های ورزشی هم کاهش پیدا می‌کند. اسکار ناشی از آسیب‌های ورزشی هم در اثر ماساژ کم می‌شود.

تامین اکسیژن و مواد مغذی

وجود جریان خون به سمت عضلات برای ایجاد بافت‌های جدید و افزایش مقاومت و بنیه بسیار حیاتی است و ماساژ می‌تواند با افزایش جریان خون به بافت‌ها، منجر به افزایش دسترسی به اکسیژن و مواد مغذی شود.

کمک به دفع مواد حاصل از ورزش

اسید لاکتیک و اوریک اسید از فرآورده‌های جانبی طبیعی تمرینات ورزشی هستند. با استفاده از ماساژ ورزشی می‌توان با افزایش جریان خون و لنف به سمت عضلات از میزان این مواد فرعی کاست و باعث دفع مواد زائد شد.

فواید روانشناختی

در مورد ورزش و روانشناسی خیلی زیاد صحبت شده است. اما هنوز هم خیلی از افراد نمی‌توانند ارزش ماساژ در ورزش را درک کنند و نمی‌دانند که چطور یک ماساژ باکیفیت همراه با ورزش می‌تواند منافع بیش‌تری از فعالیت فیزیکی صرف داشته باشد. بدن و ذهن به یک اندازه قوی هستند، پس داشتن یک ذهن و روان قوی که آرام و متمرکز است یک نکته‌ی کلیدی در رقابت‌های ورزشی مهم به شمار می‌رود. ورزشکاری که دچار استرس است، نمی‌تواند به اندازه‌ی ورزشکاری با ذهن آرام و باز، توانایی‌های خود را نشان دهد.

کاهش درد

درد بدن نشان می‌دهد عضلات بدن تحت فشار و کار زیاد هستند و این وضعیت مناسبی از لحاظ سلامتی نیست. ماساژ، جریان خون و لنف را در سراسر بدن افزایش می‌دهد و به این ترتیب، فرآیند توانبخشی و ترمیم آسیب‌ها هم سرعت پیدا می‌کند. همچنین ماساژ می‌تواند دردهای ناشی از اسپاسم و کرامپ‌های عضلانی را که یار همیشگی ورزش‌های قهرمانی هستند، کاهش دهد.

درمان اسپاسم عضلات با ماساژ

در ابتدا، هر چیزی را که باعث اسپاسم عضلات می‌شود متوقف کنید، سپس:

به آرامی ماهیچه‌ی منقبض را بکشید و ماساژ دهید.

ماهیچه را در حالت کشیده نگه دارید تا این که اسپاسم برطرف شود.

روی ماهیچه‌ی دردناک/حساس از سرما و روی ماهیچه‌ی سفت/منقبض از گرما استفاده کنید.

اگر اسپاسم ماهیچه خیلی شدید است، به طور مکرر اتفاق می‌افتد، خیلی کم به درمان جواب می‌دهد، و دلیل واضحی برای آن پیدا نمی‌شود، حتماً به پزشک مراجعه کنید. این اسپاسم‌ها ممکن است ناشی از بیماری یا مشکل زمینه‌ای خاصی باشند.

ماساژ لاغری

بیش از 80 درصد زنان بالای 20 سال دارای سلولیت هستند. سلولیت ناشی از مسائل هورمونی، متابولیک یا دیگر موارد است اما لزوماً ارتباطی با وزن زیاد ندارد. گاهی اوقات، ورزش‌های خاص و رژیم هم نمی‌تواند ظاهر حفره حفره‌ی سلولیت را در برخی بخش‌های بدنمان از بین ببرد و نیاز است که توسط ماساژ متابولیسم بدن را تسریع کنیم تا چربی‌های سطحی از بین بروند.

در طول ماساژ لاغری Kocoon، چندین تکنیک ماساژ لاغری روی شما اجرا می‌شود، از مالش و ماساژ گرفته تا ضربه زدن و ماساژ بافت زیرپوستی. هدف این تکنیک‌ها این است که کیسه‌های چربی را تخریب کنند و این باعث کاهش ظاهر حفره حفره‌ای سلولیت می‌شود. تراپیست با استفاده از ماساژ مخصوص می‌تواند جریان خون و لنف را در سراسر بدن شما افزایش دهد.

ماساژ پا

در پایان یک روز طولانی، بسیاری از افراد خیلی دوست دارند پاهایشان ماساژ داده شود. ماساژ پا می‌تواند باعث آرامش و تسکین دردهای عضلانی شود.

ماساژ پا یک راه عالی برای توجه خاص به فرد است و کمک می‌کند بعد از یک روز طولانی خستگی از تنش به در رود. همچنین می‌تواند به درمان مشکلاتی مانند سردرد، بی‌خوابی، و استرس هم کمک کند. اول روی پا، پاشنه، کف و پنجه‌ی پا را ماساژ دهید. همچنین می‌توانید روی قوزک پا، کف و نقاط فشار هم از ماساژ استفاده کنید تا هر گونه گرفتگی و فشار رها شود و تجربه‌ی ماساژ خوبی برای فرد به جا بماند.

 

 

باشگاه ورزشی بانوان مدرن | یوگا | تی آر ایکس | ایروبیک | فیتنس

 


برچسب: #ماساژ-ورزشی، #ماساژ-درمانی، #ماساژ-لاغری،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۰۳:۵۳ توسط:سلامت پدیا موضوع: نظرات (0)

درمان زگیل با لیزر

زگیل تناسلی یک بیماری منتقل شونده جنسی است که توسط ویروس پاپیلومای انسانی یا HPV ایجاد می شود. 

 زگیل های تناسلی را می توان به وسیله انجماد یا داروهای موضعی درمان کرد. این روش های درمانی ویروس HPV را از بین نبرده و حتی در صورت عدم حضور زگیل ها باز هم احتمال انتقال بیماری از فرد درمان شده به افراد دیگر وجود دارد. افراد باید جهت انتخاب بهترین گزینه درمانی با پزشک خود مشورت کنند.

درمان زگیل تناسلی با لیزر

بسته به تعداد زگیل ها و وسعت ناحیه درمان، امکان دارد از بی حسی موضعی یا بیهوشی عمومی استفاده شود. ویروس HPV علاوه بر ایجاد زگیل های تناسلی سبب بروز تغییرات غیر طبیعی در سلول های دهانه رحم نیز می شود.

چنین تغییراتی به روش متفاوتی با زگیل های تناسلی درمان می شوند. امکان دارد پزشکان جهت درمان این بیماری انواع مشخصی از جراحی ها را پیشنهاد دهند. از جمله این جراحی ها می توان به جراحی با لیزر اشاره کرد.

موارد قابل انتظار پس از جراحی با لیزر CO2

مدت بهبودی بسته به محل و تعداد زگیل های درمان شده متفاوت است. فرایند التیام معمولا ۲ تا ۴ هفته به طول می انجامد. افرادی که تحت جراحی با لیزر قرار گرفته اند باید در صورت بروز هر کدام از موارد زیر با پزشک خود تماس گیرند:

خونریزی که بیشتر از یک هفته ادامه پیدا کند.

تب

درد شدید

بوی بد یا ترشحات زرد رنگ که می تواند بیانگر ابتلا به عفونت باشد.

تا زمانی که زخم ها به طور کامل التیام نیافته اند باید از برقراری رابطه جنسی اجتناب کرد. این زخم ها بسته به ناحیه درمان شده ظرف ۱ تا ۳ هفته التیام می یابند.

آیا لیزر زگیل تناسلی درد دارد؟

در حین درمان با استفاده از لیزر شما ممکن است درد کمی مانند احساس گزش احساس کنید ولیبعد از لیزر  شما دردی را تجربه نخواهید کرد.

 

مرکز آموزش و درمان بیماری های جنسی

متخصص پزشکی اجتماعی و طب پیشگیری


برچسب: #درمان-زگیل، #درمان-زگیل-با-لیزر، #زگیل-تناسلی،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ساعت: ۰۱:۲۹:۴۸ توسط:سلامت پدیا موضوع: نظرات (0)

شرایط تبدیل گواهینامه رانندگی خارجی

شرایط آزمون های جاده ای یا شهری G2

آزمون شهری مهارت های رانندگی فرد را در ترافیک و هدایت وسیله نقلیه بررسی می کند. در این آزمون توانایی های فرد در زمینه پیروی از قوانین جاده و انجام فنون رانندگی ایمن ارزیابی خواهند شد. پس از آنکه فرد احساس کرد می تواند به صورت ایمن رانندگی کرده و اعتماد کافی را جهت شرکت در آزمون دارد می تواند از طریق اینترنت، تلفن یا مراجعه حضوری به هر کدام از مراکز آزمون رانندگی در این آزمون شرکت کند.

فرد باید وسیله نقلیه مناسبی را برای آزمون شهری به همراه بیاورد. این وسیله باید دارای شرایط کارکردی مناسب، پلاک و بیمه باشد.

در صورتی که فرد در سطح ۱ قرار داشته باشد، باید یک راننده دیگر نیز به همراه خود به مرکز آزمون رانندگی بیاورد.

در صورتی که فرد راننده سطح ۲ می باشد، باید آمادگی رد شدن در آزمون را داشته و راه جایگزینی برای بازگشتن به خانه داشته باشد.

به همراه داشتن هر گونه حیوان خانگی یا مسافر دیگر در حین آزمون رانندگی مجاز نیست.

مربی رانندگی، دوستان، آشنایان و مترجمان در حین آزمون رانندگی قادر به همراهی فرد نخواهند بود.

تمامی آزمون های شهری دارای یک بازه زمانی مشخص هستند. قبل از شروع آزمون، فرد امتحان گیرنده مدت زمان آزمون را به امتحان دهنده اطلاع می دهد.

در حین آزمون شهری انجام هیچ گونه فعالیت غیر قانونی از فرد درخواست نخواهد شد.

فرد امتحان گیرنده آزمون را برای امتحان دهنده توضیح داده و امتحان دهنده باید از دستورات او پیروی کند.

فرد امتحان گیرنده اجازه ندارد امتحان دهنده را در حین آزمون راهنمایی کند.

هر گونه سوال، باید قبل از شروع آزمون از امتحان گیرنده پرسیده شود.

امکان استفاده از سیستم های کمکی رانندگی در آزمون شهری وجود ندارد. از جمله این سیستم ها می توان به کروز کنترل، سیستم پارک خودکار، دوربین های عقب و… اشاره کرد.

در حین آزمون شهری، فرد باید بدون تکیه بر سیستم های کمکی رانندگی، مهارت های مناسبی را در زمینه هدایت وسیله نقلیه از خود نشان دهد. در انتهای هر آزمون، فرد امتحان گیرنده گزارشی کامل از مهارت ها و اشتباهات فرد به او ارائه خواهد داد. در صورت رد شدن در آزمون، گزارش نشان خواهد داد که فرد به تمرین بیشتری احتیاج دارد. پس از تمرین بیشتر، فرد می تواند برگزاری یک آزمون مجدد را برنامه ریزی کند. بین هر دو آزمون باید حداقل ۱۰ روز فاصله وجود داشته باشد.

لوازم مورد نیاز برای آزمون G2

قبل از شرکت در آزمون نهایی G2 فرد باید تجربه رانندگی در بزرگراه و رانندگی با سرعت حداقل ۸۰ کیلومتر بر ساعت را داشته باشد. قبل از شرکت در آزمون، فرد باید یک اظهارنامه درباره تجربه رانندگی خود در بزرگراه پر کرده و آن تجربه را توصیف کند. موارد زیر را در هنگام امتحان با خود به همراه داشته باشید:

یک وسیله نقلیه با شرایط کارکردی مناسب

پول جهت پرداخت هزینه ها

عینک یا لنز های تماسی (در صورت نیاز در هنگام رانندگی)

حداقل نیم ساعت قبل از آزمون شهری در محل حضور داشته باشید.

انواع گواهینامه رانندگی در کانادا

در کانادا بیش از ۱۵ مدل گواهینامه رانندگی صادر می شود که با ارزشترین آنها کمترین عدد را دارد. تمامی انواع گواهینامه رانندگی کانادا عبارت اند از:

دسته A یا ۱

افراد می توانند علاوه بر وسایل نقلیه مجاز در دسته های D و G، هر گونه کامیون یا یدک کش را نیز برانند.

دسته B یا ۲

افراد می توانند اتوبوس های مدرسه و وسایل نقلیه مجاز در دسته های C، D، E، F و G را برانند.

دسته C یا ۳

افراد علاوه بر وسایل نقلیه مجاز در دسته های D، F و G می توانند هر گونه اتوبوس معمولی را نیز برانند.

دسته D یا ۴

افراد علاوه بر وسایل نقلیه مجاز در دسته G، می توانند هر گونه وسیله نقلیه با وزن مشخص یا مجموع (به همراه بار) بیش از ۱۱ تن را برانند. در صورت راندن یدک کش، وزن وسیله یدک شده نباید بیش از ۴.۶ تن باشد.

دسته E یا ۵

افراد علاوه بر وسایل نقلیه مجاز در دسته F و G، می توانند هر گونه اتوبوس مدرسه با حداکثر ظرفیت ۲۴ نفر را برانند.

دسته F یا ۶

افراد علاوه بر وسایل نقلیه مجاز در دسته G، می توانند هر گونه آمبولانس یا اتوبوس عادی با حداکثر ظرفیت ۲۴ نفر را برانند.

دسته G یا ۷

افراد می توانند هر گونه خودرو، ون یا کامیون های کوچک را برانند. یدک کش هایی که وزن مجموع ۱۱ تن داشته و وزن وسیله یدک شده کمتر از ۴.۶ تن می باشد، در دسته G قرار می گیرند. وانت هایی که اتاقکی با وزن بیش از ۴.۶ تن را یدک کشیده اما وزن مجموع آن ها از ۱۱ تن تجاوز نمی کند نیز در دسته G قرار می گیرند.

دسته G1

سطح یک گواهینامه رانندگی می باشد. افراد می توانند به همراه یک فرد دارای گواهینامه دسته G که حداقل ۴ سال تجربه رانندگی دارد به رانندگی بپردازند. رانندگی این افراد باید تحت شرایط مشخصی باشد.

دسته G2

سطح دوم گواهینامه رانندگی می باشد. دارندگان می توانند بدون همراهی فرد دارای گواهینامه دسته G و تحت شرایط مشخصی به رانندگی بپردازند.

دسته M یا ۸

افراد می توانند هر گونه موتورسیکلت را برانند. از جمله این موارد می توان به موتور های سه چرخ، موتور های گازی و موتور های دارای سرعت محدود اشاره کرد. دارندگان این گواهینامه می توانند وسایل نقلیه دسته G را نیز برانند اما این رانندگی تحت قوانین دسته G1 خواهد بود.

دسته M1

سطح اول گواهینامه موتورسیکلت می باشد. دارندگان می توانند تحت شرایط مشخصی به رانندگی بپردازند.

دسته M2

سطح دوم گواهینامه موتورسیکلت می باشد. افراد فقط در صورتی که سطح الکل خونشان صفر باشد مجاز به رانندگی هستند. دارندگان این گواهینامه می توانند وسایل نقلیه دسته G را نیز برانند اما این رانندگی تحت قوانین دسته G1 خواهد بود.

دسته M که دارای شرایط L هستند.

دارندگان فقط مجاز به راندن موتور سیکلت های گازی یا دارای محدودیت سرعت هستند.

دسته M2 که دارای شرایط L هستند.

دارندگان فقط مجاز به راندن موتور سیکلت های گازی یا دارای محدودیت سرعت هستند.

دسته M که دارای شرایط M هستند.

دارندگان فقط مجاز به راندن موتور سیکلت های سه چرخ هستند.

دسته M2 که دارای شرایط M هستند.

دارندگان فقط مجاز به راندن موتور سیکلت های سه چرخ هستند.

برای عموم مردم و مهاجران دسته های ۷ و ۶ و ۵ مطلوب هستند.

مدارک شناسایی برا ی اخذ گواهینامه در کانادا

برای کسب گواهینامه رانندگی کانادا شما نیاز به مدارک شناسایی معتبر دارید، مدارک شناسایی معتبر از دید دولت کانادا :

مدارک شناسایی شهروندان کانادا

پاسپورت ( کانادایی یا خارجی)

کارت شهروندی کانادایی عکس دار

کارت گواهی امن سرخپوست های مقیم کانادا

کارت عکس دار ایالتی (اونتاریو و …)

مدارک شناسایی ساکنین دائمی

کارت اقامت دائم PR

گواهی سکونت Record of Landing  /  IMM1000

تائیدیه اقامت دائم به همراه پاسپورت معتبر کشور مبدا شما

کارت عکس دار ایالتی (اونتاریو و …)

مدارک شناسایی ساکنین موقت

اجازه نامه تحصیلی / اعتبارنامه دانشجویی IMM 1442

اجازه نامه کاری / اعتبارنامه استخدامی IMM 1442

مدرک ثبت شده بازدیدکننده بودن فرد

اجازه نامه سکونت موقت

ادعا نامه وضعیت پناهندگی IMM 1434

برگه عکس دار اظهارنامه به قصد گرفتن پناهندگی IMM 7703

گزارشی مطابق با قانون مهاجرت به کانادا، عکسدار

کارت عکس دار ایالتی (اونتاریو و …)

قوانین تبدیل گواهینامه های خارجی در استان های کانادا

بسته به کشور مبدا، افراد می توانند بدون گذراندن هر گونه امتحان رانندگی، گواهینامه خارجی خود را تحویل داده و یک گواهینامه رانندگی در کانادا دریافت کنند. افراد باید زمانی را جهت آشنایی با علائم جاده و قوانین رانندگی در استان جدید اختصاص دهند.

گرفتن گواهینامه رانندگی در استان آلبرتا

در صورت تمایل به اقامت و دریافت گواهینامه رانندگی در استان آلبرتا باید به موارد زیر توجه کنید:

افراد می توانند به مدت ۹۰ روز با گواهینامه ای که در استان آلبرتا صادر نشده رانندگی کنند. پس از این زمان باید گواهینامه رانندگی این استان را دریافت کنند.

انواع گواهینامه ها شامل موارد زیر می شوند:

دسته ۷: گواهینامه رانندگی ماشین و موتور سیکلت های گازی برای افراد تحت آموزش

دسته ۶: این مورد گواهی کامل برای راندن موتورسیکلت و گواهی تحت آموزش برای تمامی وسایل نقلیه موتوری است که در دسته ۵ جای می گیرند.

دسته ۵: گواهینامه کامل جهت رانندگی موتورسیکلت های گازی و وسایل نقلیه دارای دو محور (مانند خودرو ها)

دسته ۵ GDL: این گواهینامه برای افرادی است که آزمون شهری را گذرانده اما کمتر از ۲ سال تجربه رانندگی دارند. این نوع گواهینامه ظوابط و جریمه های سخت تری دارد. برای مثال، سطح الکل خون فرد در هنگام رانندگی باید ۰ درصد باشد.

کشور های مجاز تبدیل گواهینامه

افرادی که گواهینامه خود را از کشور های ذیل دریافت کرده اند می توانند بدون گذراندن امتحان آیین نامه یا شهری، گواهینامه خود را با گواهینامه استان آلبرتا عوض کنند:

استرالیا (دسته ۵ و ۶)

اتریش (دسته ۵)

بلژیک (دسته ۵)

فرانسه (دسته ۵)

آلمان (دسته ۵)

جزیره من (دسته ۵ و ۶)

ژاپن (دسته ۵)

هلند (دسته ۵)

جمهوری کره (دسته ۵)

سوییس (دسته ۵ و ۶)

تایوان (دسته ۵)

ایالات متحده (دسته ۵، ۶ و ۷)

انگلستان (اغلب، دسته ۵)

شرایط تبدیل گواهینامه رانندگی خارجی

افراد برای اینکه گواهینامه استان آلبرتا را دریافت کنند باید گواهینامه فعلی خود را تحویل دهند. جهت دریافت گواهینامه کامل دسته ۵ و نه دسته ۵ GDL، افراد باید اثبات کنند که بیش از ۲ سال تجربه رانندگی دارند. این کار از طریق ارائه نامه اصالت گواهینامه و گواهی سوابق رانندگی کشور مبدا امکان پذیر است.

در صورتی که افراد گواهینامه خود را از یکی از کشور های ذکر شده در بالا دریافت نکرده باشند باید جهت دریافت گواهی نامه دسته ۷ امتحان آیین نامه و سپس جهت دریافت گواهینامه دسته ۵ امتحان شهری را بگذرانند. در صورتی که فرد فاقد دو سال تجربه رانندگی باشد یک گواهینامه دسته ۵ GDL دریافت می کند و پس از تکمیل دو سال رانندگی جهت دریافت گواهینامه دسته ۵ دوباره امتحان شهری را می گذراند.

گواهینامه رانندگی در استان بریتیش کلمبیا

مرجع اعطا کننده گواهینامه رانندگی در این استان سازمان بیمه استان بریتیش کلمبیا (ICBC) می باشد. مهاجران تازه وارد می توانند به مدت ۹۰ روز با گواهینامه ای که در استان بریتیش کلمبیا صادر نشده رانندگی کنند. پس از این زمان باید گواهینامه رانندگی این استان را دریافت کنند.

کشور های مجاز تبدیل گواهینامه

افرادی که گواهینامه خود را از کشور های مورد توافق این استان دریافت کرده اند قادرند بلافاصله گواهینامه خود را با گواهینامه استان بریتیش کلمبیا عوض کنند. این کشور ها عبارتند از:

اتریش

استرالیا

فرانسه، آلمان

جزیره گرن زی

جزیره من

ایرلند

ژاپن

هلند

نیوزلند

کره جنوبی (به جز موتورسیکلت)

سوییس

تایوان (تنها برای خودرو های شخصی و نه موتورسیکلت)

انگلستان

ایالات متحده

شرایط تبدیل گواهینامه رانندگی خارجی

دارندگان گواهینامه های صادر شده از کشور های فوق باید مدارک شناسایی خود از جمله کارت اقامت دائم، ویزای کار یا تحصیل را به همراه آورند. این افراد جهت دریافت گواهینامه رانندگی استان بریتیش کلمبیا باید گواهینامه فعلی خود را تحویل و برخی سوالات پایه را درباره ایمنی جاده پاسخ دهند.

افرادی که بیش از ۲ سال تجربه رانندگی دارند بلافاصله گواهینامه رانندگی دسته ۵ را دریافت خواهند کرد. افرادی که فاقد ۲ سال تجربه هستند همانند موارد گفته شده در استان آلبرتا عمل خواهند کرد. رانندگی در کشور های خارجی در ۲ سال تجربه رانندگی لحاظ خواهد شد.

در صورتی که کشور فرد جزو کشور های ذکر شده در بالا نباشد او باید جهت کسب گواهینامه رانندگی آزمون آیین نامه و شهری را بگذراند. اولین مرحله چنین است که او امتحان آیین نامه را در یکی از دفاتر ICBC گذرانده و باید حداقل ۴۰ مورد از ۵۰ سوال را به درستی پاسخ دهد. سپس، از او امتحان شهری گرفته خواهد شد.

گواهینامه رانندگی در استان مانیتوبا

افراد می توانند به مدت ۹۰ روز با گواهینامه ای که در استان مانیتوبا صادر نشده رانندگی کنند. پس از این زمان باید گواهینامه رانندگی این استان را دریافت کنند.

کشور های مجاز تبدیل گواهینامه

افرادی که گواهینامه خود را از کشور های ذیل دریافت کرده اند می توانند بدون گذراندن امتحان آیین نامه یا شهری گواهینامه خود را با گواهینامه استان مانیتوبا عوض کنند:

استرالیا (دسته ۵ و ۶)

اتریش (دسته ۵)

فرانسه (دسته ۵)

آلمان (دسته ۵)

ایرلند (دسته ۵ و ۶)

جزیره من (دسته ۵ و ۶)

کره جنوبی (دسته ۵)

سوییس (دسته ۵ و ۶)

تایوان (دسته ۵)

انگلستان (دسته ۵ و ۶)

ایالات متحده آمریکا (دسته ۵ و ۶)

دارندگان گواهینامه های صادر شده از کشور های دیگر باید جهت کسب گواهینامه رانندگی آزمون آیین نامه و شهری را بگذرانند.

 

دکتر مرجان آتشی گلستان وکیل مهاجرت به کانادا در تهران

موسسه حقوقی اپلو


برچسب: #رانندگی-در-کانادا، #مهاجرت-به-کانادا، #شرایط-تبدیل-گواهینامه،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۲ مرداد ۱۳۹۸ساعت: ۰۳:۴۹:۱۷ توسط:سلامت پدیا موضوع: نظرات (0)